2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Mészáros: Szégyen!

A férfi röplabda Extraliga 8. fordulójában a HPQ-Szeged hazai környezetben lépett pályára, a találkozó esélyesének mégis a táblázaton is előrébb álló vendég Dunaferr számított.
Arra azonban, ami történt, valószínűleg kevesen számítottak, és közéjük sorolhatjuk a Tisza-partiak trénerét, Mészáros Pétert (képünkön) is. Tormáék ugyanis az első szettben 7, a másodikban 5, a harmadikban pedig 3 pontig – csak emlékeztetőül: egy játszmában 25-öt kell szerezni a sikerhez – „tartottak lépést" az újvárosiakkal, utána egyértelműen az történt, amit a Ruffing-alakulat akart. A házigazdák csak futottak az eredmény után. Az elsőt leszámítva még szorosabb, izgalmasabb szettekre sem volt semmi esély, s csak mentségként említhetjük, hogy a HPQ-ból sérülés miatt ezúttal is hiányzott Strezeneczki, Nacsa, Csányi D. és Csíkos.

Mészáros: Szégyen! Fotó: DM/DV
Fotó: DM/DV

Mészáros Péter: – Szégyellem magam – bár elsősorban nem nekem kellene – egy-két játékosom teljesítménye miatt. Ezen a mérkőzésen szinte alig akadt értékelhető momentumunk.

További eredmények: MAFC–Kazincbarcika 2:3 (17, –16, –17, 21, –10), Kecskemét– Veszprém 3:1 (17, 23, -23, 23)

HPQ-Szeged–Dunaferr 0:3 (–19, –16, –12)
Férfi röplabda Extraliga, 8. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Hóbor, Katona.
HPQ-Szeged: Torma, Bitó, MAKHULT, Filius, Bondor, Babanyecz. Csere: Csányi R. (liberó), Mészáros, Posztós. Edző: Mészáros Péter.
Dunaferr: BOKOR, Szabó, Tóth A., Lukács, HATVANY, TOMANÓCZY. Csere: Pápai (liberó), Dávid, Szűcs, Johansson. Edző: Ruffing Péter.

• 1. bor-só 2010. november 22. 11:09
    „Azt gondolom, hogy nem az akarattal volt a baj, hanem ez a csapat egyelôre erre képes. A kezdô hatosból négyen sérültek. Mire számított Péter egy egységes, jó Dunaferr ellen?
    Hajrá HPQ!”

Szeged TE: sima meccsek voltak

Habár régen látott kevés összfával zárta az újabb bajnoki mérkőzést a Szegedi TE férfi tekecsapata, … Tovább olvasom