2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Micsoda játék! MOL-Pick Szeged-Tatabánya 37-22

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I 21. fordulójában simán győzte le a Tatabányát az újszegedi sportcsarnokban. A szegediek megnyerték az alapszakaszt is.

MOL-Pick Szeged-Grundfos Tatabánya 37-22 (15-13)
Férfi kézilabda NB I, 21. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 8, Zubai 1, Källman 2, Blazevic, Robledo 5, Mindegía 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Ancsin 6, Parrondo 2, Vranjes 3, Balogh 4, Vadkerti, Ilyés 1, Bombac 3, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Grundfos Tatabánya: Paul - Harsányi 5, Boskovics 5, Peric 1, Mazák 1, Bodó 4, Törő. Csere: Dénes, Katzirz, Juhász 3, Vaskó 2, Muszavi 1. Vezetőedző: Vladan Matics.

Győzelmének köszönhetően a MOL-Pick Szeged továbbra is száz százalékos, és megnyerte az NB I alapszakaszát.

MOL-Pick Szeged-Grundfos Tatabánya. Fotó: Schmidt Andrea

60. perc: áll a csarnok! "Mi vagyunk a legnagyobbak" - szól a lelátóról. Juhász góljával zárul a meccs 37-22.

59. perc: Parrondo is betalál indulásból 37-21.

58. perc: Bodó 36-21.

57. perc: Wyszomirski egész pályás indításából Vranjes eredményes 36-20.

56. perc: Bombac ugrik és hajol egyszerre, gól az eredménye 35-20.

55. perc: Wyszomirski, újabb védés. Vb-formában a lengyel.

54. perc: Parrondo hetese is bent 34-20.

53. perc: Parrondo leleményes, Bombaccal dobat gólt 33-20.

52. perc: Harsányié a 20. vendéggól 32-20.

51. perc: Ilyés passzol, Balogh gólt lő, parádés volt 32-19.

50. perc: eladjuk, Harsányi kihasználja 31-19.

49. perc: Peric 31-18.

48. perc: Bombacot kiállítják, a drukkerek nem értenek ezzel egyet.

47. perc: kiállítják Ancsint. Källman labdát szterez, Vranjest indítja, bent ez is 31-17.

46. perc: Wyszomirski véd, Prodanovics gólt szerez 30-17.

45. perc: Boskovics 28-17. Robledo 29-17.

44. perc: megállíthatatlan Ancsin: test melletti lövése a kapusról megy be 28-16.

43. perc: megint Ancsin 26-16. Prodanovics, indulásból 27-16. Vendégidőkérés.

42. perc: Vaskó lövése a kapufáról befelé pattan 25-16.

41. perc: csodás ejtés Prodanovicstól, tízig számol a közönség 25-15.

40. perc: hohó! Ancsin, ez is nagy gól 24-15.

39. perc: robog a Pick, most Mindegía talált be 22-15. Megint Mindegía 23-15.

38. perc: Ancsin hatalmas gólt lő a jobb alsóba 21-15.

37. perc: Muszavi beállóból eredményes 20-15.

36. perc: Bodó gólt szerez, Källmant kiszórják 19-14. Prodanovics hetesből 20-14.

35. perc: Vranjes estében 19-13.

34. perc: a szélről szerez gólt Prodanovics, tatabányai időkérés 18-13.

33. perc: Balogh passzol remekül, Källman a gólszerző 17-13.

32. perc: Zubait állítják meg keményen, de kiállítják, csak úgy, mint a vendégeknél Muszavit.

31. perc: Wyszomirski védéssel, Robledo góllal kezdi a félidőt 16-13.

Félidő!

30. perc: Vaskó indulásból 14-13. Jókor jön Bombac gólja 15-13. Sierra védésével zárul a játékrész.

29. perc: Sierra ráül Bodó lövésére, de becsúszik a feneke alatt 14-12.

28. perc: időt kér a MOL-Pick Szeged.

27. perc: Juhász is átlövésből talál be 14-11.

26. perc: Harsányi átlövésből talál be 14-10.

25. perc: Ilyés kap sárgát.

24. perc: Balogh most a bal alsót választja, ez is hibátlan 14-9.

23. perc: Harsányi 13-9.

22. perc: Sierra! Megint véd a spanyol!

21. perc: Boskovics, majd Ilyés 13-8.

20. perc: Sierra leér a bal alsóra. Mazákot kiállítják. Balogh hetesből is eredményes 12-7.

19. perc: Ilyés passzol, Balogh góllal kezd 11-7.

18. perc: Boskovics megint 10-7.

17. perc: Juhász 10-6. Parrondo és Vranjes a pályán.

16. perc: Källman ziccere kimarad a szélről. Robledo átlövése viszont a bal alsóban landol 10-5.

15. perc: Bodót kiállítják. Prodanovics most is bevágjan a büntetőt 9-4. Mazák beállóból 9-5.

14. perc: Robledo dobat gólt Zubaival 8-3. Boskovics 8-4.

13. perc: kiválóan játszik a MOL-Pick Szeged, miközben a csarnok is megtelt!

12. perc: két perc Blazevicnek. Boskovics használja ki 7-3.

11. perc: Dénest megint kiszórják. Prodanovics hetese most is bent 7-2.

10. perc: a Tatabánya is kap egy hetest, Harsányi kihagyja, de a kipattanóból betalál 6-2.

9. perc: Bodó átlövése már beakad 5-1. Zubai harcol ki hetest, Prodanovics lövi be 6-1.

8. perc: megint nagyot véd Sierra. Källman is beveszi a tatabányai kaput 5-0. Vendégidőkérés.

7. perc: ez a lövés most érvényes gólt hoz Ancsinnak 3-0. Zubai labdát szerez, Robledónak passzol, üres a kapu, nem is ront a spanyol 4-0.

6. perc: Ancsin szétlövi a kapuit, de belefújnak. Dénes kap két percet.

5. perc: Sierra! Eddig nem tudják bevenni a kapuját.

4. perc: Robledo lövése is befér 2-0.

3. perc: Katzirz kap sárgát, Paul véd egyet.

2. perc: Ancsin átlövésével vezetünk 1-0!

1. perc: a vendégek kezdenek.

18.00: Rajko Prodanovics kapja a december legjobb szegedi játékosának járó elismerést - közben a hangszóróból gyermeke kedvenc száma, a Mókuska, mókuska szól. A legendás utánpótlásedzőt, Ludányi Mártont is köszöntik 80. születésnapja alkalmából, vastaps a nézőtéren.

17.58: az exszegedi Katzirz Dávid és Törő Szabolcs is nagy tapsot kap a köznségtől.

17.57: Vladan Matics, a vendlgek mestere kap nagy tapsot - a szegediek nem felejtették el neki a 2007-es bajnoki címet. Matke öleléssel üdvözli Krivokapics Markót.

17.55: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a meccs, és bár egyelőre nem biztos, hogy telt hát lesz, az tuti, hogy ennyire tele régen volt a sportcsarnok melletti parkoló.

Megkezdődik a nagyüzem, meccs meccs hátán, innentől kezdve nem lesz megállás. A téli pihenő után ma 18 órakor a férfi kézilabda NB I alapszakaszában, a 21. fordulóban a MOL-Pick Szeged együttese a harmadik helyen álló Grundfos Tatabányát látja vendégül.

A találkozó a jótékonyságról szól. 500 forint lesz a belépő, a szurkolók két urnába is adományt dobhatnak be, a befolyt összeget a Kekezovics család kapja. Tegnap délben 150 ezer forintot ajánlottak a BL-győztes Flensburg-mezért, a Szélmalom Zrt., Ballai Ferenc igazgatósági tag ajánlott ennyit érte és lesz az értékes relikvia tulajdonosa, amelyet dr. Szűcs Ernő Péter, a Pick Kézilabda Zrt. igazgatóság elnöke ajánlott fel.

A MOL-Pick Szegedben mindenki egészséges, teljes a csapat. A világbajnokságról minden játékos egészségesen tért haza.

Juan Carlos Pastor és csapata az év első mérkőzésére készül. A mai bajnoki a jótékonyságról szól. Fotó: Frank Yvette

– Nagy siker ez a bronzérem, életem eddigi legnagyobb sportsikere. Hihetetlen egységes volt a csapatunk. Kevesebb szerep jutott nekem? A társam, Szmal a világ egyik legjobb kapusa, tőle rengeteget tanulhatok, igazi példakép számomra. A bronzmeccs igazán különleges volt, hiszen két szegedi csapattársam ellen csatáztunk. A meccs előtt és után természetesen megöleltük egymást Antonio García Robledóval és José Sierrával, és az igazán jó volt, hogy a végén ők gratuláltak nekem, mi lettünk a harmadikok. Jó újból a szegedi csapattársakkal lenni, komoly kis hónap elé nézünk, hiszen a magyar bajnokság mellett a BL-ben is fontos feladatok várnak ránk – nyilatkozta Piotr Wyszomirksi, aki bronzérmet szerzett a katari világbajnokságon a lengyel válogatott tagjaként.

A mai bajnoki előtt Rajko Prodanovics kapja meg a december hónap legjobb szegedi játékosa díjat, illetve köszöntik a közelmúltban 80. születésnapját ünneplő klubalapítót, Ludányi Mártont.

A meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

1. MOL-Pick Szeged 18 18 0 0 647 – 429 36
2. Csurgó 18 1 2 1 501 – 410 32
3. Tatabánya 18 13 0 5 440 – 411 26
4. Balatonfüred 18 11 1 6 503 – 444 23
5. Orosháza 19 9 1 9 511 – 519 19
6. Gyöngyös 18 7 2 9 485 – 493 16
7. Mezőkövesd 18 6 1 11 446 – 480 13
8. Cegléd 18 5 1 12 494 – 543 11