A férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának középházában a Szedeák legyőzte a szombathelyi Falcót.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 98-95 (28-23, 25-23, 24-32, 21-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Cziffra, Gál, Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 19/9, MOLNÁR A. 15/3, Kiss Zs., Csirics 13/6, Balaban 20. Csere: KUNTICS 22/12, SZTEFANOVICS 7/3, Molnár B. 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Falco: MARTINICS 24/12, VÁRADI 11/6, PERL 20/3, Dukics 13/9, Majsztorovics 9. Csere: Bognár 7/3, Will 5/3, Hall 6, Bus, Doyne. Vezetőedző: Kálmán László.

Nikola Lazics: - Szoros mérkőzésen egy jó csapatot győztünk le. Támadójátékunkkal elégedett vagyok, de a védekezéünk időnként hagyott kívánnivalót maga után.

Kálmán László: - Jó játszottunk. Hogy miért vesztettünk, azt inkább nem mondom el.

IV. negyed (98-95)

10. perc: utolsó perc. Miénk a labda. Már nem a miénk... Dukics hármasa lejön, Molnár Andrásé a lepattanó! 11 mp. Kunticsot faultoják, két büntető. Az első bent! A második is! 96-93, vendégidőkérés! Labdaszerzés! Molnár András bedobja! Will kosarával alakult ki a végeredmény: 98-95! NYER A SZEDEÁK!

9. perc: szegedi időkérés. Befújtak a sporik egy faultot Dukicsra. Köszönjük! Molnár András hármasa nem jó.

8. perc: Bognár remek kosara után 91-89. MOLNÁR ANDRÁS! Hibátlan tripla 94-89. Két kosár a válasz 94-93.

A Falcót fogadta a Szedeák

7. perc: jön Csirics a hajrára. Hall 89-87. Jereminov dob, lefelé szálló labdába ütnek bele, megadják a sporik 91-87.

6. perc: Martinics, majd Balaban 89-85. Kiss Zsoltot ápolják a kispadon. Martinicstól labdát csenünk.

5. perc: Balabannak odaütnek, jön két büntető. Egyet dob be 87-83.

4. perc: Jereminov elesik, a játékvezetők szerint nem volt fault. Kuntics! Ez is hármas! 86-83.

3. perc: Jereminov okosan szerez labdát! Balaban egy támadólepattanóból eredményes, Will triplát dob 83-83.

2. perc: Kiss Zsolt hármasa szinte bentről jön ki. Kuntics kihagy egy totális ziccert, 8 méteres körzetben nem volt senki rajta. Na, most javít a szerb! 81-80. Időkérés. Jó lenne, ha most lefújnák a meccset.

1. perc: Hall kosara 77-80. Balaban, már 15 pontnál jár 79-80.

III. negyed (77-78)

10. perc: hiba a vendégeknél, Kuntics egyik büntetője jó 72-76. Perl a vonalról, kétszer is betalál 72-78. Kuntics! Tripla 75-78. Jereminov felteszi, még épp időben 77-78.

9. perc: Balaban most ziccert ront. Perl nem tesz ilyen szívességet 69-76. Balaban közelről 71-76.

8. perc: Kuntics! De kellett ez a tripla 69-74. Jereminovnak odaütnek.

7. perc: Kuntics passzol, Molnár András beteszi 66-69. Borzalmasan védekezünk, most Dukics dob hármast 66-72. Bognár 66-74.

6. perc: ez nem igaz: Martinics megint hármast dob 64-66. Váradi hármasa lejön, de a sporik faultot láttak. Mindhárom büntető bemegy 64-69.

5. perc: Martinics megveri Kiss Zsoltot, kiegyenlít 60-60. Lazics mester kiabál, és időt kér. Használtak az edző szavai, Jereminov szép kosarat szerez 62-60. De jön egy újabb hármas 62-63. Balaban ziccere 64-63.

4. perc: bent a tripla! Jereminov dobta 60-54. Martinics teljesen egyedül marad, az ő hármasa is bent 60-57. Perl büntetője jó 60-58.

3. perc: kellett! Jereminov osszából Molnár András 57-54.

2. perc: Dukics: dupla, majd tripla 55-51. Perl hármasa is jó 55-54.

1. perc: nézzük a folytatást! Balaban zsákolással kezd 55-46.

Félidő.

II. negyed (53-46)

10. perc: Martinics, majd Jereminov, utóbbié tripla 51-44. Vendégidőkérés. Majsztorovics, 51-46, majd Jereminovot faultolják. A büntetők bent 53-46.

9. perc: Csiricsről lepattan egy szombathelyi, jó a kosár 46-39. Ez is jó: Molnár András 48-42.

8. perc: Sztefanovicsnak odaütnek. Bent a büntetők 44-39.

7. perc: Kuntics büntetője, majd Molnár Bence közelije 42-37.

6. perc: és megint Perl 36-35. Sztefanovics! Neki is megy a hármas 39-35.

5. perc: Perl 36-31. Megint ő, büntetőkből 36-33.

4. perc: lejön Dukics hármasa, nem bánjuk. Lazics reklamál egy fault után a sporiknál. Balabant cserélik le. Kimarad mindkét Falco-büntető. Csirics dobásai viszont jól 36-29.

3. perc: újabb szombathelyi triplára két szegedi kosár a válasz 34-29. Előbb Balaban, majd Kuntics talált be 34-29.

2. perc: megint Kuntics, de most kiváló a megoldása, a feltett labda után 30-23. Bognár-tripla 30-26.

1. perc: Kuntics lépéshibája után a vendégek jöhetnek.

I. negyed (28-23)

10. perc: Kuntics nem mer dobni, Csirics igen, jó a tripla 21-21. Majsztorovics 21-23. Csirics büntetőkkel egyenlít 23-23. Labdát szerzünk, Sztefanovics ziccert dob 25-23. Kuntics! A dudaszó pillanatáan jön a palánkos tripla! 28-23.

9. perc: Majsztorovics, majd Csirics labdavesztése után Hall 18-21.

8. perc: szombathelyi hármasra Csirics is triplával felel 18-17.

7. perc: Molnár András is betalál, egyből vezetünk 15-14. Szombathelyi időkérés.

6. perc: jön a tripla Jereminovtól 11-14. Molnár András egyedül old meg egy helyzetet, egyből szoros 13-14.

5. perc: két rossz dobás után kétszer is visszaszerezzük a labdát. Kimarad a támadás, szegedi időkérés.

4. perc: két gyors szombathelyi kosár után 7-12. Csirics büntetőből, Perl középtávoliból 8-14.

3. perc: Jereminov tökegyedül marad, jó a ziccer 7-8.

2. perc: Balaban büntetőjére egy Falco-kosár érkezik 3-3. Megint Balaban 5-3. Martinics, tripla 5-6.

1. perc: elhozzuk a labdát. Balaban kosarával indul a mecs 2-0.

17.58: már minden készen áll az újszegedi sportcsarnokban, kezdődhet a meccs!

Eredmények a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának középházából: Falco–Körmend 96–90, TLI-Alba Fehérvár–Pécs 90–82.

A 4. fordulóban a Naturtex-SZTE-Szedeák szabadnapos volt, ám a vasi rangadóra így is figyelhetett fél szemmel, hiszen a Falco sikere továbbra is azt jelenti, hogy rájátszást érő helyen áll Nikola Lazics csapata.

Mivel az ötödik fordulóban, szombaton a Körmend a Fehérvárt fogadja, valamelyik üldöző biztosan utoléri a 13 győzelemmel álló szegedieket. Éppen ezért fontos a Falco elleni, vasárnap 18 órakor kezdődő összecsapás: az újszegedi sportcsarnokban egy győzelemmel ismét lépéselőnyt lehet szerezni, illetve tapadni lehet a 7. helyen álló Pécsre is.

Szegedi TE: nem sikerült a címvédés

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája döntőjében a Szegedi TE a német Zerbsttől 5.3-ra kikapott. Tovább olvasom