2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Milito varázsolt: Bayern-Inter 0-2 - nézze meg a gólokat!

Diego Milito duplájával nyerte meg a BL-döntőt az olasz Internazionale a német Bayern München ellen. Az olaszok mesterhármast étek el a szezonban.
Bayern München (német)-Inter (olasz) 0-2 (0-1)
Bajnokok Ligája, döntő. Madrid, Bernabéu-stadion.
Bayern München: Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber – Van Bommel, Schweinsteiger – Robben, Hamit Altintop – T. Müller, Olic. Vezetőedző: Louis van Gaal.
Internazionale: Júlio César – Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu – J. Zanetti, Cambiasso – Sneijder – Eto’o, D. Milito, Pandev. Vezetőedző: José Mourinho.
Gólszerző: Milito (2).

93. perc: vége a meccsnek! Fennállása harmadik BEK/BL-trófeáját nyeri az Inter. Az olaszok diadala az egész idényt tekitve maximálisan megérdemelt.

89. perc: Materazzi jön az olaszokhoz. A hétvéd a 2006-os vb-címe után  a BL-ben is a csúcsra ér. Ezúttal még nem fejelte mellkason senki...

83. perc: remekül védekezik az Inter. Az olaszok nevét elkezdték rávésni a trófeára.

79. perc: van Bommel kap sárgát, Pandev helyett Muntari jön az Interbe.

Milito, 0-2.

74. perc: a Sárkány német vendégei feltűnően elhalkultak, gyaníthatóan sörbe fojtják bánatukat. Olicot Gomez váltja a Bayernben.

70. perc: GÓÓÓL! Az est hőse, Milito egy zseniális egyéni akció után tekert a bal alsóba. Érik az Inter BL-serlege 0-2.

68. perc: Mourinho cserél: Chivu helyett Sztankovics a pályán.

65. perc: ismétlődő jelenet: Sneijder harmadik távoli szabadrúgását is behúzza Butt. Altintop helyett Klose a pályán.

Milito gólja egyelőre győzelmet ér.
Milit (balra) gólja egyelőre győzelmet ér.

63. perc: Robben szabadrúgása után Müller lőhetett, egy védő fejéről vágódott a labda a mezőnybe.

59. perc: Altintop beadása ment kapura, Julio Césarnak ne kozott gondot.

53. perc: veszélyes helyről rúghatott szabadrúgást az Inter: Sneijder fölé tekert.

48. perc: nem késett az olaszok válasza: Pandev lövését alig tuta kitenyerelni Butt.

46. perc: hatalmas Bayern-helyzettel kezdődött a második félidő: egy csiki-csuki után Müller lőhetett, Julio Cesar bravúrral hárított.

I. félidő

45+1. perc: van Bommel lő mellé 24 méterről, ez a féidő vége.

Milito, 0-1.

43. perc: mit hagyott ki az Inter! Milito és Sneijder egyérintőzött, utóbbi löhetett 13 méterről, ám Butt a helyén volt.

35. perc: GÓÓÓL! Vezet az Inter: Milito kényszerítőzött Eto'o-val, majd Butt fölött 12 méterről a hálóba lőtt 0-1.

30. perc: ahogy fogynak a zsiráfok, a német drukkerek egyre hangosabbak.

26. perc: Sneijder második távoli szabadrúgása sem okoz gondot Buttnak.

Mourinho nem nyugodt.

23. perc: Olic zsonglőrködött a 16-oson, Robben előtt adódott lövőhelyhez, a holland bőven fölé lőtt..

18. perc: Sneijder remek szabadrúgása megpattan egy német fejen, Butt bravúrral hárít.

12. perc: Maicon távoli lövése elkerüli Butt kapuját.

10. perc: az első nagyobb helyzet: Robben szólója után Olic lő mellé.

5. perc: egyelőre aktívabb az Inter, bár lövésig még nem jutottak az olaszok. Minden egyes német szerelésnél tapsvihar tör ki a szurkolói klubban.

1. perc: az Inter kezdte a meccset.

20.43: eldőlt, a Sárkányban a Bayern-drukkerek vannak többen, míg valakit Lazio-mezben láttunk. Azt mondjuk nem értjük.

20.36: megkezdődött a stadionban a show, táncosok vezetik fel a meccset. A finálét egykori délmagyaros kollégánk, Méhes Gábor Hajdú B. Istvánnal közvetíti.

20.30: egyelőre a Bernabéuban sincs teltház, de biztos, hogy ez hamarosan változik.

A serleg már Madridbn vn - kérdés, merre utazik tovább...
A serleg már Madridban van - kérdés, merre utazik tovább...

20.25: megérkezett az FK 1899 Szeged megyekettes labdarúgócsapata is - a klub nagy része a Sárkányban nézi majd a döntőt.

20.17: megvannak a kezdőcsapatok:

20.10: szépen gyülekezik a nép a Victor Hugo utcai Sárkány Pubban. Eddig a Bayern drukkerek vannak fölényben, négy német ajkú drukker ül piros mezben. Népszerű a hely nevezetessége, a zsiráf is (3 literes, egy méret magas "söröspohár").

A Bayern drukkerek Madridban
Bayern-drukkerek Madridban - bizakodnak.

Jól ismerik egymást: a ma esti (delmagyar.hu, TV2, 20.45) Bajnokok Ligája-döntő két trénere, Louis van Gaal és José Mourinho korábban három évig dolgozott együtt a spanyol Barcelonánál, előbbi vezetőedzőként, utóbbi az ő segítőjeként. Kettejük párharca sorsdöntő lehet a fináléban.

– Európa három legjobb vezetőedzőjéből kettő ott lesz ma este – mondta Méhes Gábor, a TV2 kommentátora, lapunk egykori munkatársa, aki a helyszínről, a madridi Bernabéu-stadionból közvetíti a BL-döntőt. – Talán egy kicsivel az Inter tűnik esélyesebbnek, de gondoljunk csak bele, a Bayern a Manchester ellen is meglepetést okozott. Az olaszokat már a sorozat elejétől a döntőbe vártam, a rutin és a tapasztalat most is mellettük szól. Tippelni nem mernék, ám annyi biztos, hogy 0–0 nem lesz az összecsapás – tette hozzá Méhes Gábor, aki mindkét csapat egyik elő-
döntőbeli meccsét (a Lyon–Bayernt és az Inter–Barcelonát) is a helyszínen látta. Mourinho és van Gaal közül az egyikük egyébként igen exkluzív társaságba kerülhet, mivel győzelmük esetén elmondhatják magukról, hogy két csapatot vezettek diadalra a BL-ben: van Gaal 1995-ben az Ajaxszal, míg Mourinho 2004-ben a Portóval emelhette magasba a trófeát.

Mourinho... Fotó: MTI
Mourinho...
Fotó: MTI

A győztes csapat nem mindennapi tettet hajt végre: mindkét gárda az élen végzett hazája bajnokságában és kupájában, így amelyikük nyer ma este, az a Manchester United 1999-es és a Barcelona tavalyi triplája után újabb „mesterhármast" ér el. A németektől hiányozni fog az eltiltott francia csillag, Franck Ribéry, aki még a Lyon elleni kiállítása miatt kényszerül a lelátóra.

A várható kezdőcsapatok

Bayern München:
Butt – Lahm, van Buyten, Demichelis, Contento – Hamit Altintop, van Bommel, Schweinsteiger, Robben – Olic, Müller.

Internazionale: Julio Cesar – Maicon, Samuel, Lúcio, Zanetti – Cambiasso, Stankovic – Sneijder – Eto'o, Milito, Pandev.

Az eddigi győztesek. 1956: Real Madrid (spanyol), 1957: Real Madrid, 1958: Real Madrid, 1959: Real Madrid, 1960: Real Madrid, 1961: Benfica (portugál), 1962: Benfica, 1963: Milan (olasz), 1964: Inter (olasz), 1965: Inter, 1966: Real Madrid, 1967: Celtic (skót), 1968: Manchester United (angol), 1969: Milan, 1970: Feyenoord (holland), 1971: Ajax (holland), 1972: Ajax, 1973: Ajax, 1974: Bayern München (német), 1975: Bayern München, 1976: Bayern München, 1977: Liverpool (angol), 1978: Liverpool, 1979: Nottingham Forest (angol), 1980: Nottingham Forest, 1981: Liverpool, 1982: Aston Villa (angol), 1983: Hamburg (német), 1984: Liverpool, 1985: Juventus (olasz), 1986: Steaua Bucuresti (román), 1987: Porto (portugál), 1988: PSV (holland), 1989: Milan, 1990: Milan, 1991: Crvena zvezda (jugoszláv), 1992: Barcelona, 1993: Marseille, 1994: Milan, 1995: Ajax, 1996: Juventus, 1997: Dortmund (német), 1998: Real Madrid, 1999: Manchester United, 2000: Real Madrid, 2001: Bayern München, 2002: Real Madrid, 2003: Milan, 2004: Porto (portugál), 2005: Liverpool, 2006: Barcelona, 2007: Milan, 2008: Manchester United, 2009: Barcelona.

és van Gaal csatája igazi futballcsemege lesz. Fotó: MTI
...és van Gaal csatája igazi futballcsemege lesz.
Fotó: MTI

BL-klub a Sárkányban
Ma este ön is együtt drukkolhat a 100 éves Délmagyarországgal: lapunk a Viktor Hugo utcai Sárkány Pubba szervez szurkolói klubot, amelyben két hatalmas kivetítőn lesz követhető a finálé. A BL-klubban a drukkerek játékokban is részt vehetnek. A delmagyar.hu percről-percre tudósít a fináléról.

Szalai István: – 1964, a legendás argentin edző, Helenio Herrera ideje óta szurkolok az Internek. Mivel Lukács János a sógorom, biztosan „családon belül" marad majd a BL-serleg, ám érthetően nem mindegy, melyikünk lesz boldogabb a finálé után. Remélem, nem kell majd sokat izgulnom, és Zanettiék a második félidő közepére eldöntik a kupa sorsát. Bízom Mourinhóban és a csapatban, ünnepelni szeretnék a találkozó végén.

Lukács János: – Bízom Gary Linekerben, aki egykor azt mondta: „a futball egy olyan sport, ahol 22 játékos kerget egy labdát, és a végén a németek nyernek". Mindkét csapatban klasszisok játszanak, így kiélezett döntőre számítok. Egy-egy villanás dönthet, azt gondolom, már a rendes játékidőben eldől a kupa sorsa. Bár ma este a szerb rendőrség ünnepnapján veszek részt, remélem, sikerül egy tévét szereznem, hogy lássam a döntőt.

Történelem
Az eddig  lejátszott labdarúgó BEK-, majd BL-finálékban a spanyol csapatok   szerepeltek a legeredményesebben 12 diadallal, őket az olasz és   angol együttesek követik 11-11 elsőséggel, így szombaton az   Internazionale révén az itáliaiak utolérhetik az ibériaiakat az   örökranglista élén.

A Bayern legutóbbi, 2001-es sikere tizenegyespárbajban.

Amennyiben a Bayern München nyerne a madridi döntőben, akkor a németek immár egyedül állnának a negyedik helyen a nemzetek rangsorában, ahol most a hollandokkal osztoznak hat-hat végső sikerrel Spanyolországból a Real Madrid kilenc, az FC Barcelona három sikerrel büszkélkedhet.

Az olaszok közül az AC Milan hét, az Internazionale és a Juventus két-két alkalommal bizonyult a legjobbnak. Anglia képviseletében az FC Liverpool öt, a Manchester United három, a Nottingham Forest két, míg az Aston Villa egy győzelmet szerzett.

Német klub eddig hatszor nyert: a Bayern München négyszer, a Hamburger SV és a Borussia Dortmund egyszer-egyszer. Ugyanennyi diadalt arattak holland együttesek: az Ajax Amsterdam négy, a Feyenoord és a PSV Eindhoven egy-egy idényben volt a legjobb. Portugália négy (Benfica és FC Porto 2-2), míg Franciaország (Olympique Marseille), Románia (Steaua Bucuresti), Jugoszlávia (Crvena zvezda) és Skócia (Celtic Glasgow) egy-egy győzelmet ünnepelhetett.

Az Inter legutóbbi, 1965-ös sikere.

Magyar együtes soha nem jutott BEK-döntőbe. A Vasas (az elődöntőben: Real Madrid-Vasas 4-0, 0-2) az 1957/58-as, a Győri ETO (az elődöntőben: Benfica-Győr 4-0, 1-0) az 1964/65-ös, míg az Újpesti Dózsa (az elődöntőben: Bayern München-Újpest 1-1, 3-0) az 1973/74-es kiírásban került a legjobb négy közé.

Egymás elleni mérleg: Bayern-győzelem: 2, Internazionale-győzelem: 1, döntetlen: 1. Gólok: Bayern München 6, Internazionale 4.

Korábbi mérkőzéseik:
1988.11.23., UEFA Kupa, 3. forduló: Bayern München-Internazionale 0-2
1988.12.07., UEFA Kupa, 3. forduló: Internazionale-Bayern München 1-3
2006.09.27., BL, csoportkör: Internazionale-Bayern München 0-2
2006.12.05., BL, csoportkör: Bayern München-Internazionale 1-1

Az eddigi európai szereplés:
Internazionale: BL: 0 döntő, 0 végső győzelem, BEK és BL: 4 döntő, 2 végső győzelem, minden európai kupa: 8 döntő, 5 végső győzelem.
Bayern München: BL: 2 döntő, 1 végső győzelem, BEK és BL: 7 döntő, 4 végső győzelem, minden európai kupa: 9 döntő, 6 végső győzelem.

Mérleg a BL 2009/10-es idényében:
Internazionale: 12 meccs, 7 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 15-9-es gólarány. A legtöbbet szerepelt játékosok: Samuel Eto'o, Julio Cesar, Maicon, Walter Samuel, Javier Zanetti 12-12 mérkőzés. A legtöbb gólt szerzett játékosok: Diego Milito 4, Wesley Sneijder 3, Samuel Eto,o és Dejan Stankovic 2-2.

Bayern München: 12 meccs, 7 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 21-13-as gólarány. A legtöbbet szerepelt játékosok: Hans-Jörg Butt, Philipp Lahm 12-12. A legtöbb gólt szerzett játékosok: Ivica Olic 7, Arjen Robben 4.

Érdekességek:
- először fordul elő az európai kupasorozat 1955-56-os indulása óta, hogy a BL-döntő mindkét résztvevője triplázásra hajt, azaz hazája bajnokságát és kupáját már megnyerte

- ha az Internazionale nyer, akkor Olaszország 12. európai kupasikerét szerzi, s beéri Spanyolországot az örökranglistán

- ha a Bayern nyer, Németország hetedik európai kupadiadalát ünnepelheti

- mindkét vezetőedző nyert már BL-t, Louis van Gaal 1995-ben az Ajax Amsterdammal, José Mourinho pedig 2004-ben az FC Portóval

- a Bayern a legutóbbi 28 olasz ellenféllel szemben megvívott összecsapásából csak kilencet nyert meg, 12-szer vesztett, 7 alkalommal döntetlent ért el

- az Internazionale legutóbbi öt, német csapat ellen játszott találkozóját elveszítette, de összességében 37 európai kupamérkőzésen 19-szer nyert, 8 döntetlent ért el, s 10-szer veszített

• 1. Besenyő_Pistabácsi 2010. május 22. 23:01
    „Gratula a győztesnek! :)”

Megyei foci: tovább tart a Volán-átok

Ezúttal sem tudott nyerni hazai pályán a Tisza Volán NB III-as labdarúgócsapata, amely a Battonyától… Tovább olvasom