2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Minden eredményből jutott

Minden eredményből jutott egy-egy a Csongrád megyei csapatoknak a labdarúgó NB III Alföld csoportjában: a HFC nyert, az Algyő ikszelt, a Tisza Volán pedig kikapott.
Kiskunfélegyháza–HFC 1–4 (0–2)

Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Czirbuly.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Huber (Szalai), Kádár T., Nemes, Fricska (Kerekes) – Bagi, Újvári, Tóth I., Czibolya – Szabó A., Bekó (Lénárt). Edző: Lódi László.
HFC: Kispéter – Szűcs R., Antal, Huszár, Mucsi D. – Sipos, Kis K. (Vér A.) – Varga M. (Szabó I.), Nagy A. (Horváth R.), Marton – Rácz D. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Czibolya, illetve Marton, Rácz D., Nagy A., Kis K.

A hazaiak léptek fel támadólag, de a vásárhelyiek már a találkozó elején lőtt góljukkal jelezték, győzelmi céllal érkeztek a Bács-Kiskun megyei városba. Az első félóra végén már megnyugtató volt a vásárhelyiek előnye. Szünet után is a hazaiak próbálkoztak, és amikor Huszár ápolása miatt némi zavar támadt a HFC hátsó alakzatában, sikerült is szépíteniük. A gól után feléledtek a félegyházi remények, de Nagy András szenzációs fejes gólja döntőnek bizonyult. A hajrában több nagy helyzetet is kihagytak a vásárhelyiek, így akár nagyobb arányban is győzhettek volna.

Rostás Károly: – Szépségdíjas gólokkal háláltuk meg a Félegyházára minket elkísérő szurkolóink biztatását, ami sokat segített a csapat sikeres szereplésében.
Jók: Kádár T. és Tóth I, illetve Antal, Mucsi D., Varga M., Nagy A. és Marton.

Algyő–Érd 1–1 (0–1)

Algyő, 200 néző. Vezette: Rácz B.
Algyő: Korom – Retek, Vass J., Varga F. – Végh (Makra), Kothencz, Tóth A., Krucsó – Balogh, Pálinkó, Daróczi (Krajczár). Edző: Tóth Ákos.
Érd: Szabó G. – Nagy G., Jakab, Horváth L., Gál K. – Megyeri (Csizmadia), Florian (Kádár), Gál L., Csák (Herczog) – Bóta, Sárdi. Edző: ifj. Novák Ferenc.
Gólszerzők: Pálinkó, ill. Bóta.
Kiállítva: Balogh.

Mindkét edző joggal sirathatja elhullajtott pontjait az izgalmas összecsapás után. A hazaiak menetrendszerűen ajándékoztak egy korai (12. perc) vezető gólt a vendégeknek, és a hátrányt csak többszöri átszervezéssel és cserékkel bírták kiegyenlíteni a 72. percben. A győzelemért folytatott őrült rohanásban egyértelműen csak a támadásokra koncentrált, míg az érdiek eközben ordító helyzeteket kihagyva majdnem üres kézzel távoztak.

Tóth Ákos: – Ismét adtunk egy félidőnyi előnyt, majd kamikazejátékba fogtunk, szerencsére áldozatok nélkül.
Jók: Retek, Kothencz, Tóth A., ill. Szabó G., Jakab, Horváth L., Bóta.

Honvéd II.–Tisza Volán 5–2 (1–1)

Budapest, 50 néző. Vezette: Eke.
Honvéd II.: Kunsági – Szabó, Madar, Hidi, Maboc – Dobos, Albaracin – Tárkányi, Ivancsics, Arsenijevics – Mariera. Edző: Borgulya István.
Tisza Volán: Czirják – Mészáros, Grünwald, Vida, Szabó A. – Szilágyi (Török), Mórocz – Baji, Huszárik (Herczeg), Beretka – Kazi. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Arsenijevics (2), Dobos (11-esből), Hidi, Ivancsics, ill. Baji, Beretka.
Kiállítva: Baji.

Bátran támadott a Tisza Volán, melynek eredményeként a 10. percben Huszárik indításából Beretka kijátszotta védőjét, majd bal oldali beadásából Baji a jobb alsó sarokba lőtt, 0–1. A 24. percben szögletrúgás után csúsztatott fejessel kiegyenlített a hazai csapat. A második félidő két gyors góllal kezdődött, a 46. percben a Honvéd, majd a 47. percben a szegedi gárda volt eredményes Beretka 14 méterről leadott lövése révén. Az 55. percben egy kontratámadásból büntetőhöz jutott a Honvéd, melyet értékesítve ismét vezetést szerzett. Ezután nagy erővel támadott a Szeged, de a helyzeteket nem értékesítette. A 75., majd a 85. percben újabb góllal növelték előnyüket a hazaiak, 5–2. Az eredmény ellenére a Volán nem játszott alárendelt szerepet, nagyobb odafigyeléssel akár pontot is szerezhetett volna a Honvéd otthonában.

Dr. Buchholcz Gábor: – Durva egyéni hibák miatt pontatlanul távozunk Budapestről.
Jók: Dobos, Mariera, Hidi, Arsenijevics, ill. Vida, Beretka, Baji.

További eredmények: Gyula–Izsák 2–1, Újbuda–Monor 6–2, Szolnoki S.–Orosháza 2–0, Kecskemét II.–Budafok 2–0, Jászapáti–Dabas 1–2.

Súlyos vereségbe szaladt bele a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában kiadós vereségbe szaladt bele a Makó, amely Vecsésen 6-2-re… Tovább olvasom