2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Minden jó, ha jó a vége: Pick Szeged-Partizan 31-21

Simán, jó játékkal nyerte meg utolsó hazai BL-meccsét a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a szerb Partizan Beograd ellen.

Pick Szeged-Partizan Beograd (szerb) 31-21 (13-10)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Judcsits, Kot (fehéroroszok).
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 5 (3), Ancsin 8, Sulc 6, Zubai 1, Beocsanin 2, Vadkerti 1. Csere: Czina, Pribanic 2, Bajorhegyi 3, Fekete, Nagy N. 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Partizan Beograd: Vaszics - Kosztadinovics 2, Makszics 4 (2), Marszenics 2, Radanovics 2, Mester 4, N. Ilics 2. Csere: Milics (kapus), Milosevics, Mandics 3, Milinics, Kladarin 2. Vezetőedző: Alekszandar Blagojevics.
Hétméteres: 3/3, ill 3/2.
Kiállítás: 4, ill 10 perc.

Skaliczki László: - Mindenekelőtt szeretném megköszönni a közönségnek a támogatást, türelmet, ez rendkívül fontos több sebből vérző csapatom számára. Elöl és hátul is akadtak kiváló megmozdulásaink, az átlövő-beálló kapcsolat jól működött, és a kapustelejesítmény is kiemelhető, valamint Ancsin is megtalálta lövőformáját. Jót tesz a siker a lelkünknek.

Alekszandar Blagojevics: - Kifejezetten rosszul játszottunk. Az első félidőben még nem volt olyan nagy a gond, de fordulás után teljesen szétestünk. Nem tudom, ennek mi lehetett az oka, alulmúltuk magunkat, főként támadásban. Fiatal csapat vagyunk, amely elsősorban tanulni szeretne a BL-ben, ez ma is sikerült. Jövőre már pontokat is szeretnénk szerezni.

Vadkerti Attila: - Látszik a csapaton a fejlődés, a jó játék a jövőbeli meccseinkre is ad majd önbizalmat. Remélem, a két együttes a következő BL-szezonban is összecsaphat.

Mijajlo Marszenics: - Nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, ennek ellenére negyven percig meccsben voltunk, az utolsó húsz percben viszont nem volt esélyünk.

60. perc: zúg az Álljatok fel! rigmus! Ez a vége, a Pick Szeged tíz góllal nyeri meg utolsó hazai BL-meccsét. Jó játék, szép siker!

Utoljára itthon az idei BL-szezonban: Pick Szeged-Partizan Beograd. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

59. perc: Nagy Norbert megszórja magát 31-21.

58. perc: Marszenics 30-21.

57. perc: Radanovics megint 30-20.

56. perc: újabb eredménye van a Pribanic, Nagy összjátéknak 30-19.

54. perc: Radanovics 29-19.

53. perc: Pribanic önzetlen, Nagy Norberttel lövet gólt 29-18.

52. perc: számol a közönség. Tíz, tíz, tíz! Bajorhegyi harmadik gólja kellett hozzá 28-18.

51. perc: Tatai véd, élteti is a közönség.

50. perc: ez igen, Ancsin nyolcadik gólját lövi 27-18.

49. perc: Beocsanin jó formában, Tataira is ugyanez mondtható 26-18.

Utoljára itthon az idei BL-szezonban: Pick Szeged-Partizan Beograd

48. perc: Sulc! Ez is nagy dugó volt 25-17. Marszenics 25-18.

47. perc: megtörik a szerbek a szegedi gólözönt 24-17.

46. perc: Tatai véd, Bajorhegyi támadásban villog 24-16. Közte nyolc.

45. perc: a meccs gólja! Ahogy Pribanic elkapta Prodanovics passzát... 23-16.

44. perc: Bajorhegyi mutatja meg, hogy támadásban is haszos 22-16.

43. perc: mesteri gól Mestertől 20-16. Tatai a kapuban. Sulc bombájával 21-16.

42. perc: Beocsanint állítják meg. Ez bent van, Ancsin 20-15.

41. perc: Mandics 19-15.

40. perc: Kosztadinovics a szélről 18-14. Ez igen: Prodanovics ötödik gólja 19-14.

39. perc: Makszics hetese bent 18-13.

38. perc: megint ő, most a szélről 18-12. Közte hat. Most meg kiállítják Ancsint, mozgalmas percei vannak. Most kettőt pihenhet.

37. perc: Ancsin bejátszása jó, Zubait eltiporják. Ancsin átlövésből 17-12.

36. perc: Mandics második gólja 16-12.

35. perc: Sulc klasszispassza után Zubai 16-11. Beindultunk!

34. perc: Sulc lövése megvicceli Milics kapust 15-11.

33. perc: Pribanic szépen harcol ki belemenést.

32. perc: Ancsin nagy góljával 14-11.

31. perc: szerb góllal indul a második félidő, Ilics volt 13-11.

Harminc perc játék után megérdemelten vezet a Pick Szeged a Partizan ellen. Miklert és a védekezést, valamint támadásban Prodanovicsot, Sulcot és Ancsint lehet dicsérni.

30. perc: Beocsanint blokkolják. Most a szerbek kérnek időt. Mikler védésével zárul az első játékrész.

29. perc: Mikler egy lövést véd, eggyet szemmel tol ki!

28. perc: Ancsin szerez kis híján labdát. Most kiszórják két percre.

Buday
Buday Dániel (középen) és Lékai Máté (jobbra) csak a lelátón foglalhat helyet.

27. perc: Sulc lövése a blokkról megy ki. Szegedi időkérés.

26. perc: Mikler fogja Ilics lövését, majd az ismétlést is.

25. perc: Makszics 12-10. Ancsintől jön a válasz 13-10.

24. perc: kiváló akció, villámgyors támadás, Vadkerti-gól 12-9.

23. perc: a szegedi oldalon is van remek átlövés, Ancsintől származik 11-9.

22. perc: most Makszics emelkedik, jól lőnek átlövőből 10-9.

21. perc: Mester hozza fel két gólra a csapatát 10-8.

19. perc: Makszics hetesével 10-7. Beocsanin kapufa.

18. perc: az első magyar gól a meccsen, Ancsin a szerzője 10-6.

17. perc: a második ziccerét elrontja a horvát, Ilics nem tesz ilyen szívességet 9-6.

16. perc: Ilics góljával 8-5. Mikler véd ziccert! Pályán Pribanic. Azonnal góllal kezd 9-5!

15. perc: a szerb ultrák között kell kicsit rendet tenni. Sulcot ez nem érdekli, inkább tovább növeli az eőnyt  8-4.

14. perc: Milosevics két perc. Vadkerti szlalomozott, Mandicsot állítják ki róla. Kettős emberelőnyben a Pick. Prodanovics hetese bent 7-4.

13. perc: szerencsénk volt, a kapufa védett, Sulc ellenállhatatlan 6-4.

12. perc: ugyanaz a felállás: most Beocsanin vág óriási gól honfitársainak 5-4.

11. perc: szerb gól, de örülünk neki: Prodanovics 4-4.

10. perc: jól blokkolunk, de a vendégekhez pattan, Kosztadinovics bevágja 3-4.

9. perc: Mikler első bravúrja. Sulc lövése a kapufán csattan.

8. perc: remek Sulc-lövéssel egyenlítünk 3-3.

7. perc: picit döcögősen indul a meccs. Czina védekezik jól.

6. perc: Mester lövése a blokkról megy be 1-3. Prodanovics második hetese is jó 2-3.

5. perc: büntető, Prodanovics bevágja 1-2. Jó védekezés után elszórjuk.

4. perc: Mandics talpról 0-2.

Utoljára itthon az idei BL-szezonban: Pick Szeged-Partizan Beograd. Galéria: Schmidt Andrea

3. perc: az eredményjelző hibája miatt áll a játék. A labda eltalálta a kezelő laptopot, amelyet cserélni kell. A vendégek mezén egyébként a világoskék számok alig látszanak, nem egyszerű megkülönböztetni a belgrádiakat. Folytatjuk!

2. perc: Mester góljával a vendégek vezetnek 0-1.

1. perc: a Szeged kezdett.

16.16: Molnár Zsoltra emlékezve felhangzik a "Zsozsi, Zsozsi" kórus.

16.15: a Pick pirosban, a Partizan fekete-fehérben játszik majd.

16.13: a játékosok most pacsiznak, mostmár csak percek vannak hátra a kezdésig. Közben Fero Sulcot köszöntik, aki a Kiel elleni 23. szegedi gólt lőtte, ezzel pedig a Pick 2500. BL-találatát jegyezte.

16.10: a Pick meccsével egyidőben rendezik meg ma a Nagy Lászlóval felálló Barcelona és a Zagreb összecsapását az A csoportban.

16.08: a lelátón a sérült Buday Dániel az exszegedi edző Dragan Djukiccsal nézi a mérkőzést.

16.06: a csarnok túl van a félházon, de folyamatosan érkeznek még az emberek.

16.02: a meccset a fehérorosz Judcsits, Kot bírópáros vezeti.

15.54: a szegedi keret: 1 Tóth M., 3 Bajorhegyi, 7 Vadkerti, 9 Nagy N., 11 Beocsanin, 12 Tatai, 14 Pribanic, 12 Tatai, 15 Fekete, 16 Mikler, 17 Zubai, 24 Czina, 27 Prodanovics, 29 Sulc, 90 Ancsin.

15.43: ott ülnek a lelátón a Biacsi-ikrek is: a szünetben a nézők megismerkedhetnek Bernadettel és Ilonával, a londoni paralimpia két szegedi indulójával, az SZVSE két atlétájával.

15.41: már javában melegítenek a csapatok, lassan kezdenek megtelni a lelátók is.

15.35: a belgrádi keret: 1 Vaszics, 2 Milosevics, 5 Mandics, 6 Radanovics, 9 Maksics, 10 Kladarin, 12 Milics, 14 Radivojevics, 18 Babics, 19 N. Ilics, 20 Milinics, 21 Kosztadinovics, 22 Radovanovics, 26 Mester, 33 Marsenics.

15.26: a drukkerek a meccs előtt tapssal emlékeznek a 45 éves korában elhunyt ismert szegedi szurkolóra, Molnár Zsoltra, Zsozsira.

Zsozsira emlékeznek.

15.15: az két csapat belgrádi mérkőzésén magabiztosan nyert a Pick. Részletek itt!

15.11: rossz hír, hogy Buday Dániel lábsérülést szenvedett, így ő biztosan kihagyja a mérkőzést.

15.04: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Több mint egy órával a kezdés előtt még békés a küzdőtér, csak a belgrádi játékosok focizgatnak. Az előbb még Pribanic is kint volt, mozgott egy kicsit a bemelegítés előtt.

Nyolc meccs, két győzelem (a Partizan és a Montpellier ellen) és hat vereség eddig a mérlege a Pick Szeged csapatának. Skaliczki László együttese jelenleg az ötödik helyen áll a VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában, és már nem juthat tovább.

Buday szerint meglehet a Pick harmadik győzelme a BL-ben. Fotó: Karnok Csaba
Buday szerint meglehet a Pick harmadik győzelme a BL-ben.
Fotó: Karnok Csaba

A mai ellenfél, a szerb bajnok Partizan Beograd sem, amely nyolc meccsből nyolcat elveszített, így 0 pontjával a hatodik.

Meccskörítés

A Pick Szeged–Partizan Beograd BL-meccs előtt a közönség láthatja a csapat által megszerzett Momir Ilics-mezt, amelyre a delmagyar.hu-n lehet licitálni. A THW Kiel szerb Európa-bajnoki ezüstérmes játékosa által aláírt relikviát a németországi BL-meccs után kapta a csapat, amelyet jótékonyságra ajánlott fel. A Lapcom Média Alapítványon befolyt összeget a sándorfalvi Kiss Dávid kapja majd.

A meccs előtt tapssal emlékeznek a drukkerek a 45 éves korában elhunyt nagy szegedi szurkolóra, Molnár Zsoltra, Zsozsira. A szünetben megismerkedhetnek a londoni paralimpia két szegedi indulójával, az SZVSE két atlétájával, Biacsi Bernadettel és Ilonával. A pénztár 14 órakor nyit.

– Sokat beszélgettünk az öltözőben a társakkal, a fő téma az idei szezon utolsó hazai BL-meccse volt. Nyerni szeretnénk, ez a közönség szempontjából nagyon fontos lenne. A drukkereket ki kell szolgálnunk, ez a célunk. A siker pedig erőt adhat, jövő héten szerdán a Tatabányát fogadjuk bajnokin, így a BB-liga- meccshez önbizalmat adhat egy esetleges siker. Ha pedig megverjük a Bányászt, akkor március első hétvégéjén egy ki-ki meccset játszhatunk Veszprémben. Bízom benne, hogy addigra a sérültjeink rendbe jönnek, így teljes kerettel harcolhatunk – nyilatkozta Buday Dániel, a Pick Szeged játékosa.

Buday Dániel tavaly nyáron tért vissza nevelőegyesületébe. Az egykori válogatott játékos a csapat legeredményesebb kézilabdása. Eddig 135 gólt szerzett: 82-t a Budapest Bank férfi kézilabdaligában, 37-et a VELUX EHF Bajnokok Ligájában, 6-ot a magyar kupában.

– Őszintén mondom, soha nem számolom a góljaimat, mindig arra törekszem, hogy a csapat nyerjen, ennek érdekében játszok. Persze így rápillantva a gólok számára jó érzés tölt el. Most nagyobb teher hárul ránk, éppen ezért kell koncentráltan játszanunk a Partizan ellen, és akkor meglehet a harmadik győzelmünk az idei BL-szezonban.

• 18. baba60 2012. február 20. 10:06
    „Nagyon szupi meccs volt. Olyan jó volt nézni, hogy igazi csapatként játszottak, igazi" örömkézilabda" volt. A veszprémi és a szegedi csapatszellem között zongorázni lehetett a különbséget, természetesen na szegediek javára.Mire jó, ha tehetséges fiatalok a padon ülnek és 1 percre sem léphetnek a pályára ahogy a veszprémieknél történik. Még egyszer gratula.”
  • 17. dottika 2012. február 19. 19:59
    „Gratulálok, szép volt fiuk.”
  • 16. Sandman 2012. február 19. 19:36
    „Mondd igazságkereső, milyen Fekete József és milyen elnök?? Van a csapatnál Fekete GYÖRGY, aki klubmenedzser. További sikeres igazságkeresést kívánok, sporttársi üdvözlettel!”
  • 15. xene@freemail.hu 2012. február 19. 10:23
    „"7. kuhnagnes54 2012.02.18. 19:17
    Igaz,hogy ezek után a volt kek-ben folytatjuk?"

Már tavaly óta, mióta átalakították a KEK-et, s 4 darab 6 csapatos csoportban küzdenek a gárdák, nincs kiesés a KEK-be! A BL-csoport első 4 helyezettje továbbjut, a többi meg végleg búcsúzik (se KEK-, se EHF-, se Challenge-kupa). A férfi KEK-et és EHF-kupát, ha jól emlékszem, jövőre össze is vonják majd...”
  • 14. xene@freemail.hu 2012. február 19. 10:19
    „2. W666W 2012.02.18. 17:26

Én meg remélem, hogy nem olyanok osztják az észt, akik ki sem mennek a meccs(ek)re, hanem csak a jegyzőkönyv alapján írnak valamit...látom te is ott voltál a mérkőzésen :).”
  • 13. dezsi 2012. február 18. 23:08
    „Köszönjük a folyamatosan kritizálok gratulációját. Ők is biztosan MA este a helyszínen buzdították a csapatot. Nagyon kellett az Ő szurkolásuk is. Ez egy BL meccs volt. Nem hurka-gyurkák ellen játszotunk, de ők mindig fognak találni valamilyen hibát. Ha van rajtunk sapka az a bajuk ha nincs akkor meg az :(
    Azért remélem szerdán is kijönnek és buzdíthatjuk velük a csapatot, hiszen akkor már egy páran többen leszünk!”
  • 12. Lucia 2012. február 18. 22:21
    „Gratulálok!”
  • 11. igazságkereső 2012. február 18. 21:26
    „Azért köszönet illeti Fekete József elnököt is, akik nagyon sokat tett és tesz ma is a csapat sikereiért! Gratulálok a csapatnak, szép volt fiúk!!!”
  • 10. postboy 2012. február 18. 20:34
    „Zsozsi!

Nyugodj békében.”
  • 9. TUTI 2012. február 18. 20:27
    „CSurgón csak a Pick szalámizásra készültek...Nagy hiba volt! :)
    W6! :)
    Szezonális jelenségről van szó! Tavaly ugyanez volt! Süllyedt a csapat
    hsz-okkal együtt februárban!”
  • 8. pbg 2012. február 18. 19:32
    „Remélem, mert az jó lenne!”
  • 7. kuhnagnes54 2012. február 18. 19:17
    „Igaz,hogy ezek után a volt kek-ben folytatjuk?”
  • 6. W666W 2012. február 18. 19:08
    „3. TUTI 2012.02.18. 18:06

Gondolj beel máskor ilyenkor már legalább 30 HSZ volt most meg az ÉN kettömmel van 6 :-))))
    Gyakorlatilag lenullázta Magát a csapat és tudod aza szomorú, hogy most hogy megint nyertek most mindent elfelejtenek nekik..Azt is hogy pár hete milyen gyalázatos játékkal kaptak ki Csurgón, meg azt is hogy a legutobbi bajnokin épphogy döntetlenre mentették a meccset..Most megint minden szép mert nyertek de a lólengöt szép..ugyanolyan Hínár az egész amilyen volt..!!!!

na elég Kemény volt ?? :-))))”
  • 5. szocsoba 2012. február 18. 18:23
    „Elfogadható teljesítmény!!!Jövő szezonra a magra tudnánk igazolni egy ,egy magas erős lővőt (jobb,bal) és egy nagy testű beállóst,elég tűrhető csapat lenne...Régi emlékek jutnak eszembe Német , Francia, Spanyol, Slovén ,Görög, Török túrák a csapattal..Érdi, Keke, Alf, Kókusz, Sűci, Katani, .....és ZSOZSI....hihetetlen, nem találok szavakat...NYUGODJ BÉKÉBEN ZSOZSI!!!!!!”
  • 4. zehn 2012. február 18. 18:06
    „BL ben tíz góllal nyerni bárki ellen,nem akármilyen teljesítmény. Gratulálok!”
  • 3. TUTI 2012. február 18. 18:06
    „W6! Gondolj bele! Ez a csapat, Partizán, vezeti szerb bajnokságot!
    Ahhoz képest Mo mégis, tudjuk bizniszként, de csak mükődik ez a sportág!
    Tudom, tudom, a szerb csapatokat meg ifiként eladták!
    HAJRA PICK SZEGED! HAJRA MAGYAROK!

UI: Mi az W6? Felpuhulsz! :):):)”
  • 2. W666W 2012. február 18. 17:26
    „Azért remélem nyernek, de ettöl a meccstöl függetlenül azért jó lenne elgondolkodni mondjuk azon, hogy meglett az eredménye a folyamtos lélektelen és rossz játéknak, plusz a vezetöség is gondolkodjon el azon, hogy fél csapattal lehet -e idényt tervezni..Mindezek meglátszódnak a nézöszámon is
    lassan irom, hogy megértsék

FÉLHÁZ !!!!! 2.000 !!!! szurkoló..Ennyi maradt vagy még ennyi sem fog..Csak tovább kell menni ezen az úton..GRATULA az Illetékeseknek !!!!!!”
  • 1. Voober 2012. február 18. 16:04
    „Hajrá!”

Davis-kupa: Balázs nyert, Magyarország továbbjutott

Balázs Attila győzött Niland ellen, ezzel a magyarok 3-1-es behozhatatlan előnyhöz jutottak az írekkel szemben a tenisz Davis Kupa-összecsapáson, Szegeden. Tovább olvasom