2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Minden MOL-Pick játékos gólt szerzett!

Minden MOL-Pick játékos gólt szerzett!Robledo remekelt a Füred ellen, góljaira nagy szükség lesz. Fotó: Schmidt Andrea
18-12-es félidőt után 35-24-re nyert a MOL-Pick Szeged K&H férfi kézilabda liga rájátszásában a Vác otthonában. Minden pályára lép szegedi játékos gólt szerzett a meccsen.
Vác-MOL-Pick Szeged 24-35 (12-18)
K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 1-6. helyért, 6. forduló, Vác, 500 néző. Vezette: Medve, Nagy.
Vác: Vitáris -  Terenyi 2, Bartók 11/2, Lendvay 1, Pavlovics 2, Munkácsi 1, Császár 2. Csere: Vucsicsevics, Kökény, Csisztabajev, Asztrasapkin, Vasics 1, Pál 3, Tyiskov 1, Fekete D..  Edző: Zsiga Gyula.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski 1 - Parrondo 1, Vranjes 5, Thiagus Petrus 3, Ilyés 1, Källman 1, Mindegía 5. Csere: Balogh 3, Bombac 2/2, Robledo 5, Fekete B. 1, Blazevic 1, Zubai 2, Csuruvija 2, Ancsin 2.  Edző: Marko Krivokapics.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2.

A MOL-Pick könnyed győzelmet aratott, egy percig nem forgott veszélyben a sikere. Ez volt a hatodik győzelmet a csapatnak a rájátszásban, még 4 meccs van hátra. Legközelebb május 4-én 18 órakor a Tatabánya otthonban szerepel a Szeged.

60. perc: Thaigus Petrus, 23-35. Pavlovics, 24-35. Ez a vége!
59. perc: Pavlovics fölé.
58. perc: Fekete Bálint, minden pályára lépő szegedi játékos gólt szerzett, 23-34.
57. perc: Zubai és Källma nevet, hazai hetes, Bartók, 23-33. Munkácsi újabb 2 perc.
56. perc: Zubai, micsoda mozdulat, 22-33.
55. perc: Thaigus Petrus vonalra lép, Blazevic labdát szerzett, 22-32. Pál belemegy Baloghba.
54. perc: Bartók, 22-31. Munkácsi 2 perc. Zubai tarolta le, de közben kiütötte Vucsicsevicset.
53. perc: Hazai hetes, ajándék...
52. perc: Wyszomirski szépen védett. Balogh-bomba, 21-31.
51. perc: Vitáris véd. Bartók belemegy, majd eladja a labdát a Szeged. Időt kér a Vác.
50. perc: Újabb szegedi labdaszerzés.
49. perc: Jó szegedi blokk! Vitáris véd.
48. perc: Zubai préseli be, 21-30.
47. perc: Mondom, hogy magas.., Thaigus Petrus 2 perc. Pavlovics, 21-29.
46. perc: Császár a szélről, 20-29. Robledo kapufa.
45. perc: Robledo a pipába, 19-29.
44. perc: Eladja a labdát a Szeged. Pál, 19-28.
43. perc: Bartók, 18-28. Vranjes 2 perc.
42. perc: Csuruvija átlövésből (!), 17-28. Szegedi labdaszerzés, majd eladja a labdát a Pick.
41. perc: Pál talpról, 17-27.
40. perc: Bartók, 16-27. Vitáris véd.
39. perc: Tyiskov beállóból, 15-26. Ancsin talpról, 15-27.
38. perc: A két sporinak még ez a meccs is magas, Blazevic 2 perc.
37. perc: Mindegíát tarolják le, semmi, Wyszomirski véd, Vranjes ziccer, 14-26.
36. perc: Bartók fölé, Thaigus Petrus, majd Terenyi, 14-25.
35. perc: Hazai kapufa. Mindegía hát mögötti passz, Vranjes, 13-24.
34. perc: Robledo, 13-22. Thiagus Petrus labdaszerzés, Källman, 13-23.
33. perc: Robledo, a pipába, 12-21. Bartók, 13-21.
32. perc: Mindegía, elemében, 12-20. Thiagus Petrus blokkol.
31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Mindegía, csodás gól, 12-19. Wyszomirski, Bartók lövését védte.

30. perc: Bartók, 12-17. Időt kér Krivokapics. Robledo, 12-18. Ez a félidő!
29. perc: Pál zundere, 11-16. Újabb remek labdaszerzés, Bombac önzetlen, Thiagus Petrus, 11-17.
28. perc: Szegedi labdaszerzés, Vranjes, 10-16.
27. perc: Fekete Dávid mellé.
26. perc: Thiagus Petrus szerzett labdát, Vranjes ziccer, 10-15. Bartók 2 perc.
25. perc: WYSZOMISKI GÓL!!! 10-14. Källman 2 perc.
24. perc: Bartók, 10-12. Ancsin harcol ki hetest, Pál 2 perc. Bombac 100. idei bajnoki gólja, 10-13.
23. perc: Ancsin a blokkal együtt, 9-12. Váci időkérés.
22. perc: Lendvay, 9-11. Zubai fordul, hol a hetes? Ott maradt...
21. perc: Eladja a Szeged, Vasics, majd Csuruvija válaszol, 8-11.
20. perc: Császár, 7-10.
19. perc: Jó védekezés, Robledo ellépi.
18. perc: Robledo emberrel együtt lő a hálóba, 6-10.
17. perc: Csisztabajev, majd Källman lépi el.
16. perc: Most a hazaiaktól veszik el a labdát. Vranjes parádésan szedi össze a labdát, 6-9.
15. perc: Parrondót lökték fel, Bombac ment  volna hetest dobni, csak a sporik nem fújtak azt. Mindegía büntet, 6-8.
14. perc: Bartók, 5-7. Vranjesnál vonalat fújnak, Terenyi, 6-7.
13. perc: Parondo tör be, jól tette, 4-7.
12. perc: Pavlovics sokkal mellé.
11. perc: Wyszomirski! Balogh a szélről, 4-6.
10. perc: Ilyés tört be, Vitáris véd lábbal.
9. perc: Parrondo labdát szerzett.
8. perc: Mindegía átlövésből, 4-5. Labdaszerzés, Källman ziccert ront.
7. perc: Wyszomirski könnyedén véd, Mindegía száguld, 3-4. Bartók, 4-4.
6. perc: Hazai kapufa, majd elveszik a Szegedtől a labdát.
5. perc: Ilyés iszonyat nagy gól, 3-3.
4. perc: Eladja a labdát a Pick. Bartók ismét, 3-2.
3. perc: Bartók belemegy Vranjesbe. Balogh engedi el, 1-2. Bartók, 2-2.
2. perc: Wyszomirski véd. Ilyés lő, Vitáris véd.
1. perc: A Vác kezd. 4 fős a szegedi tábor! Az eredményjelző nem akar elindulni. Áll a meccs! Munkácsi, 1-0. Vranjes harcol ki hetest. Bombac, 1-1.

17.58: Most már a MOL-Pick is felsorakozott.

17.57: A Vác már bent a pályán,a  Szeged még nem. Kicsit hamar kezdték el a bemutatást!

17.42: Nagy és Medve vezetik a meccset.
Melegít a MOL-Pick Szeged.

17.30: Már a Vác is kint. Tóth Mihály, Lendvay Péter és Bartók Donát játszott egykor Szegeden.

17.24: A Szeged érkezik elsőként melegíteni, majd üdvözli a közönséget. Taps fogadja a kétszeres magyar bajnokot.
Juan Carlos Pastor ma a pályaszéléről nézi végig a meccset. Fotó:

17.18: 620 néző fér el a váci csarnokban. Egyelőre kevesen a lelátón. A hazaiak sikerként könyvelték el a rájátszásba jutást, és már 2 pontot szereztek, nagy meglepetésre legyőzték hazai pályán a Csurgót, így jelenleg az ötödik helyen állnak.

16.57: Ma Marko Krivokapics lesz edző. Juan Carlos Pastor egymeccses eltiltást kapott a debreceni mk-döntőbeli affér miatt. Pastor itt van, de a lelátóról nézi a meccset. 2009-ben volt már egy ilyen alkalmi beugró, akkor Lele Amburs volt 1 meccsre az edző. A Pick 33-27-re verte a Csurgót, ő volt az egyetlen 100 százalékos edző, ma Krivokapics is csatlakozhat ehhez.

16.50: 16 órakor szerencsésen megérkezett a MOL-Pick Szeged csapata Vácra. Tombolt a zene, de ez a Vác női kézilabdacsapatának a tagjai kevésbé élvezték, mert Németh András vezetőedző alaposan megfuttatta a csapatát. A Szegedből Prodanovics sérült, helyette Fekete Bálint került be a keretbe.

A szegedi csapat hétfőn este már edzett, délelőtt Antonio García Robledo és Jonas Källman a Vörösmarty általános iskolában angolórán vett részt. Vadkerti Attila is elkísérte őket, és bekapcsolódtak az órába.
Továbbra is kérdéses Roberto Parrondo és Rajko Prodanovics szereplése, mindketten sérüléssel bajlódnak, a Balatonfüred ellen nem is játszottak.

Ma 9 órakor Zubai Szabolcs a Pusztamérgesi Általános Iskola vendége lesz, pénteken 10.55-kor Ilyés Ferenc a szőregi Kossuth Lajos Általános Iskolában vesz részt a „Küzdj meg a bajnokkal" programban, amelyet a Csongrád megyei Szabadidősport-szövetség szervez.

Eldőlt, hogy a bajnokság rájátszásában a MOL-Pick Szeged–Veszprém mérkőzés május 21-én (szombat) 15 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban.

Búvárúszás: 30 érmet nyertek

Többéves kihagyás után ismét búvárúszóversenyt rendeztek a dunaújvárosi Fabó Éva sportuszodában. Tovább olvasom