2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Minden rossz elérte a Szeged Betont a Honvéd ellen

A férfi vízilabda OB I 23. fordulójának tegnapi rangadóján az otthon játszó Honvéd hat góllal legyőzte a Szeged Betont.

Honvéd–Szeged Beton VE 12–6 (4–3, 3–2, 2–0, 3–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 23. forduló. Budapest, Kőér u., 400 néző. Vezette: Horváth Cs., Kun.

Honvéd: Gergely – Bátori, Jansik 2, Tóth M. 2, Szivós 4, Hárai 2, Gór-Nagy 1. Csere: Salamon 1, Székely, Angyal, Hangody L. Vad Lajos.

Szeged: Baksa – Juhász 1, Kiss Cs., Busila, Kayes 1, Molnár T., Török 3. Csere: Younger, Varga P. 1, Vindisch, Somogyi, Komlósi, Lehmann. Edző: Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 13/4. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.

Nem indult a Szeged számára rosszul a mérkőzés, Juhász Zsolt szenzációs ejtésével már a 28. másodpercben megszerezte a vezetést. A folytatásban felváltva estek a találatok, de 3–3 után a vendégeknek szinte semmi sem sikerült, a hazaiaknak meg jóformán minden. Szivós gólját Hárai duplája követte, 6–3-ra meglógott a Honvéd. Összejöhetett volna a felzárkózás, de előbb Varga Péter, majd Kayes is ziccert hibázott.

A Szeged csapatkapitánya, Varga javított a 14. percben, majd nem sokkal később végleg eldőlni látszott az összecsapás, mivel 7–4-es Honvéd-vezetésnél a Szegeddel nem túlzottan szimpatizáló Horváth Csaba játékvezetőtől Vindisch ütésért négyperces, csere nélküli kiállítást kapott. Mintha nem lett volna épp elég baja a Betonnak... Ennek ellenére Török Béla távoli lövésével feljött a Szeged két gólra.

Három ponttal fizetett fegyelmezetlenségéért a Szeged. Fotó: DM/DV
Három ponttal fizetett fegyelmezetlenségéért a Szeged.
Fotó: DM/DV

A nagyszünet után tovább romlott a Csongrád megyeiek helyzete: egyrészt azért, mert Gór-Nagy megúszásból tovább növelte a hazaiak előnyét, másrészt mert Molnár Tamást reklamálásért végleg kiállították, harmadrészt pedig azért, mert Kayes és Somogyi kifejezetten jó lövése is a kapufán csattant. Erre mondják: pech! Szivós bal kézzel(!) megszerezte saját maga harmadik, csapatának pedig a kilencedik gólját, innen már végleg nem lehetett abban bízni, hogy visszajön a meccsbe a Szeged. Az utolsó, negyedik negyedben már csak az volt a kérdés, hogy végül hány góllal nyeri a rangadót a Honvéd a hitehagyottá váló Beton ellen.

Kásás Zoltán: – Úgy látszik, tévés meccsen nem megy nekünk... Fegyelmezetlenek voltunk, ráadásul nagyon gyengén is lőttünk kapura. Gratulálok a Honvédnak.

A nap másik mérkőzésén: BVSC–Eger 8–12.

Pécsen a Szentes

A Bodrogi Bau-Szentes férfi pólócsapata ma 17 órától Pécsen szerepel. Ősszel a baranyaiak 5–4-re nyertek a ligeti uszodában, a visszavágás bravúr lenne a javából.