2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Mindenki gólt lőtt: Cegléd-Pick Szeged 18-43

A Pick Szeged csapata a férfi kézilabda NB I-ben Cegléden szerepelt, és 22-10-es félidő után 43-18-ra nyert. Remek, és határozott játékkal rukkolt elő a Pastor-csapat.
Cegléd-Pick Szeged 18-43 (10-22)
Férfi kézilabda NB I, 13. forduló, Cegléd, 800 néző. Vezette: Bacs, Bán.
Cegléd: Bartucz - Pocsai 4, Takács, Bíró 1, Lepsényi 2, Dengi 2, Lászlai 1. Csere: Bősz (kapus), Perisics 2, Vujovics 2, Varga 1, Sutka 1. Vezetőedző: Kökény István.
Pick Szeged: Tatai - Parrondo 3/2, Blazevic 1, Ilyés 3, Mindegía 3, Zubai 2, Kekezovics 2. Csere: Mikler (kapus), Balogh 5, Larholm 7/2, Gidai 2, Vadkerti 2, Ancsin 3, Vranjes 3, Sulc 6/1, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresből: 2/0, illetve 6/5.

60. perc: Hegedüs. Ez az! 17-43. Perisics, 18-43. Ez a vége!

59. perc: Bíró, 17-42.

58. perc: Balogh, ötödik gólja, 16-41. Gidai ziccer, 16-42.

57. perc: Vranjes-Hegedüs sánc. Mikler vetődik, mint Grosics.

56. perc: Perisics fölé. Hegedüs támad is. Még neki nincs gólja. Larholmnak viszont annál több, 16-40.

55. perc: Balogh Zsolt, 16-39.

54. perc: Kemény a szegedi védőfal. Mikler védés.

53. perc: Blazevic 2 perc.

52. perc: Balogh hetest harcol ki. Sulc, 16-38.

51. perc: Larholm kapufa, Vujovics, 16-37.

50. perc: Mikler véd, majd Bartucz is. Labdát szerzett a Pick, Gidai volt.

49. perc: Blazevic blokk. Ancsin lő, Bartucz véd, Vranjes estében, 15-37.

48. perc: Balogh 2 perc. Lászlai, 15-35. Sulc, 15-36.

47. perc: Gidai, minden szegedi mezőnyjátékos gólt szerzett, 14-35. Időt kér a Cegléd.

46. perc: Pocsai, Mikler most megnyeri a csatát.

45. perc: Perisics, 14-33. Sulc válasz, 14-34.

44. perc: Mikler könnyen véd. Eladja a labdát a Pick.

43. perc: Ancsin, közte húsz! 13-33.

42. perc: Remek védekezés.

41. perc: Hazai hetes. Takács, Mikler nyer.

40. perc: Pocsai, 13-31. Larholm, 13-32.

39. perc: Mikler párducként.

38. perc: Parádés labdajáratás, Zubai, 12-30. Ilyés, 12-31.

37. perc: Két támadás, két hazai kapufa. Jó kapusnak van szerencséje, Mikler az.

36. perc: Lepsényi, 12-27. Ilyés 2 perc. Ancsi, Bősz a kezét sem tudta felemelni. Labdaszerzés, Blazevic, 12-29.

35. perc: Pocsai a szélről, 11-26. Újabb szegedi hetes - Zubai harcolta ki -, Parrondo, 11-27.

34. perc: Parrondo szerzett labdát. Ancsin hetest harcol ki. Parrondo, 10-26.

33. perc: Lepsényi 2 perc. Kekezovics könyörtelen, 10-25.

32. perc: Mikler véd, marad a hazaiaknál a labda. Lepsényi mellé.

31. perc: A Pick kezd. Mikler a kapuban. Sulc-góllal indul a 2. félidő, 10-23. Blazevic sánc, Mindegía, 10-24.

30. perc: Takács, 10-21. Megjáratott labda, Sulc, 10-22. Ez a félidő.

29. perc: Ancsin, szépen, kivárt a levegőben, 9-20. Sulc szerzett labdát, Larholm, 9-21.

28. perc: Varga mellé, Tatai jól zárta a szöget.

27. perc: Vranjes ziccer, Larholm szerzett labdát, 9-18. Larholm ziccer, okosan, 9-19. Közte tíz.

26. perc: Larholm a kezek között, 9-17.

25. perc: Sutka belemegy Vranjesba. Időt kér a Pick. Vranjes Sulc passza után, 9-16. Vadkerti a kezdés után labdát szerzett.

24. perc: Vranjes parádés gól, nem adják meg. De akkor hol a hetes?

23. perc: Ancsin mellé. Sutka-bomba, 9-15.

22. perc: Pocsai fut be, 8-15.

21. perc: Hazai hetes, kapufa. Sulc-bomba, 7-15.

20. perc:  Vranjes szabálytalan zárás, Varga, 7-14. Vranjes hetest harcol ki, + 2 percet. Larholm kihagyja.

19. perc: Vranjes szerzett labdát, Vadkerti ziccer, 5-14. Vujovics átlövésből, 6-14.

18. perc: Mindegía hátrányból is, 5-13.

17. perc: Zubai találja el Bartuczot, de Mindegía visszaszerzi. Tatai megint. Vadkerti fölé. Gidai 2 percet kap. Ellépi Vujovics.

16. perc: Labdát szerzett a Pick.

15. perc: Tatai megint. Zubai hetest harcol ki. Larholm, erőből, 5-12.

14. perc: Zubait tarolják le, nincs hetes. Vadkerti húzza be, 5-11.

13. perc: Időt kér a hazai csapat. Perisics, 5-10.

12. perc: Balogh most jól, 4-9. Ilyés Bartucz lábai között, 4-10.

11. perc: Ilyés lövését védi Bartucz. Tatai most kézzel. Balogh kapufa, de marad a Picknél.

10. perc: Tatai lábbal, majd ziccert véd. Szenzációs!

9. perc: Bíró mellé. Mindegía hetest harcol ki. Larholm, okosan, 4-8.

8. perc: Ilyés eladja, Tatai ziccert véd, Zubai büntetett, 4-7.

7. perc: Tatai véd, de marad a labda Ceglédnél. Dengi, 4-6.

6. perc: Lepsényi, majd Balogh a szélről, 3-6.

5. perc: Balogh a pipába, 2-5.

4. perc: Parrondo ziccer, 1-4. Ceglédi belemenés. Eladja a labdát a Pick. Pocsai, 2-4.

3. perc: Tatai véd, Ilyés verekszi át magát, 1-3.

2. perc: Mindegía gyönyörű gól, 1-1. Kekezovics zunder, 1-2. "Húúú!" - hallatszott a lelátóról.

1. perc: A Cegléd kezd. Tatai véd, Dengi összeszedi, 1-0.

17.56: A helyi szpíker Magyarország jelenlegi legjobb csapataként mutatja be a Pick Szegedet.

17.55: Átöltözött a Pick, lassan kezdődik a bemutatás.

17.49: Az operatőr kapott egy sört, most már nyugodtabb, igaz, munka közben iszik. Szép!

17.45: Lassan megtelik a ceglédi csarnok, alig akad üres hely.

17.43: Gidai és Hegedüs is a Pick Szeged keretében.

17.42: A helyi operatőr erős ember, és mellé még okos is. Zavarja, hogy mellett tudósítunk.

17.41: Bacs, Bán vezeti a meccset.

16.20: A Pick jön előbb melegíteni, nagy taps fogadja Juan Carlos Pastor legénységét. Egy percre rá megérkezik a hazai csapat is, amely kékben lesz, a szegediek narancssárgában.

16 óra előtt 1 perccel érkezett meg a Pick Szeged Ceglédre. Marko Laszica biztos, hogy nem játszik, a montenegrói válogatott szélső sérülése kiújult. Az ifik - minden meccsüket megnyerték - 46-15-re, a juniorok 46-19-re nyertek. Jól indult szegedi szempontból a nap.

Valójában már a második kör kezdődik meg pénteken 18 órakor a Pick Szeged számára. Eddig 11 meccset játszott a férfi kézilabda NB I alapszakaszában Juan Carlos Pastor legénysége, a pénteki ellenféllel, a Cegléddel azonban már találkozott. Azért van egy meccsel kevesebb a kétszeres magyar bajnok neve mellett, mert a Tatabánya elleni idegenbeli találkozót december 11-ére halasztották.

A Cegléd már vendégeskedett az újszegedi sportcsarnokban, a svéd olimpiai ezüstérmes Jonas Larholm 11 góljának köszönhetően azonban rossz emlékkel távozott, a Pick 34–22-re nyert.

Larholm Szegeden 11 gólt dobott a Ceglédnek. Fotó: Schmidt Andrea
Larholm Szegeden 11 gólt dobott a Ceglédnek.

A Pest megyei együttes eddig meglepően jól teljesít, a 13 csapatos bajnokságban a 8. helyen áll, 12 meccsen 8 pontot gyűjtött. Négyszer nyert, nyolcszor kikapott.

A Tisza-parti alakulatból mindenki egészséges, immár Marko Laszica is teljes intenzitással gyakorolt, így a tréner, Juan Carlos Pastor dönti el, hogy bekerül-e a keretbe a montenegrói jobbszélső.

A Pick egyedüli veretlen a bajnokságban. Az elkövetkező időszakban nem unatkoznak majd a játékosok, hiszen a mai bajnoki után jövő héten szerdán 18 órakor az Orosházát fogadják az újszegedi sportcsarnokban, majd pénteken útra kel a csapat, másnap (november 23.) pedig Lisszabonban a Benfica elleni EHF-kupa-összecsapáson szerepel. A találkozó portugál idő szerint 20.30-kor kezdődik, ez Magyarországon 21.30.

• 7. rambla 2013. november 16. 10:11
    „6. pog 2013.11.16. 09:04

Itt is meg kell mutatni és a nemzetközi porondon is meg fogják mutatni!
    Gondolom, annak nem fogsz örülni, mert egy megsavanyodott ember vagy!
    Shalom!”
  • 6. pog 2013. november 16. 09:04
    „nem itt kell megmutatni az erő fölényt a nemzetközi szintéren...”
  • 5. dara 2013. november 16. 07:25
    „1..2.. üsd be, hogy handball stream, vagy stream hunter.”
  • 4. pbg 2013. november 15. 21:32
    „1., 3.! ... Kb 2-3 napja írták, hogy a Digi adja...”
  • 3. zehn 2013. november 15. 20:09
    „1. Lehet bizony! Majd adnak helyette valami tök érdektelen konzerv műsort szokás szerint. Mert azt gondolják, mi vagyunk ő értük.”
  • 2. zehn 2013. november 15. 19:24
    „Szép volt fiúk!”
  • 1. ránlom 2013. november 15. 19:21
    „Az lehet, hogy egyik TV sem adja a Benfica elleni meccset?”

Inkább nem!

"Egy hete írtunk arról, hogy milyen szörnyű feltételek és körülmények között lehet a legtöbb helyen Szegeden sportolni." Tovább olvasom