2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

Mindkét fél elégedett volt

Mindkét fél elégedett volt Hazai gólöröm. A szőregiek kétszer örülhettek a meccs elején, a végén pedig a bordányiak a megmentett egy pontnak. Fotó: Frank Yvette
A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a helyezése ellenére ebben a szezonban mindenkire veszélyes Szőreg a Foliaplast-Bordány együttesét fogadta. És alaposan meg is lepte, hiszen bő harminc perc játék után a hazaiak vezettek 2-0-ra.
Szőreg–Foliaplast-Bordány 2–2 (2–1)
Labdarúgó megyei I. osztály, 10. forduló. Szőreg, 100 néző. Vezette: Kócsó Tibor – közepesen (Bartucz, Böszörményi).
Szőreg: Vigh S. 6 – Hevesi 5,5, Sarnyai 7, Ali 6,5, Bosnyák 7 (Horváth-Harmat 6), Harmat 6,5, Néma 7, Pióker Ti. 7,5, Vörös 7, Bartos 5,5 (Bányai 6), Pióker Ta. 7. Edző: Kiss Máté.
Foliaplast-Bordány: Szűcs M. 6 – Zvekanov 6, Fodor B. 6, Gajdacsi 6, Dürgő 6, K. Tóth 6, Culafics 7, Bárkányi 6, Malatinszki 6, Kozma Z. 6 (Veres 6), Nagy Torma 6. Megbízott edző: Retek Flórián.
Gólszerzők: Pióker Ta. (23.), Néma (33.), ill. Culafics (42., 93.).
Kiss Máté: – A mérkőzés jelentős részében védekezni kényszerültünk. A játékunk nem, a küzdésünk viszont megfelelő volt. Összességében reális a döntetlen.
Retek Flórián: – Jelen helyzetünkben az egy pont is értékesnek mondható egy lelkesen küzdő szőregi csapat ellen.

A bordányi szépítés még a szünet előtt megérkezett, majd a hajrában, a 93. percben az egyenlítő találat is
– a magyar nemzetiségű Culafics Stefan volt a vendégek megmentője, hiszen mindkét szerzett gól az ő nevéhez fűződik.

Galéria kép

Algyő    1 (1) Kiskundorozsma    2 (0)
Algyő, 120 néző. Vezette: Brezovai Zoltán – gyengén (Bozóki, Halász).
Algyő: Tombácz 0 – Jernei 4, Szélpál 5, Pénzváltó 4, Daróczi 4, Bella 5,5, Gyurkovics 4 (Farkas –), Takács R. 5, Lajkó 5, Sebők 4 (Táncos –), Kovács 4 (Kalapács –). Edző: Takács Zoltán.
Kiskundorozsma: Udvari 8 – Kiss A. 8, Molnár 8, Marjanucz 8,5, Cseh 8, Ottlik M. 0 (Horváth T. 8), Szőke 8,5 (Mészáros –), Takács 8, Illés 8, Szabó T. 8 (Tóth L. –), Géczi 8. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Bella (35.), ill. Szőke (54.), Marjanucz (61.).
Takács Zoltán: – A labdarúgás örök törvénye ma ismét beigazolódott. Vezetésünk után sorra hagytuk ki
a helyzeteket, míg ellenfelünk két lehetőségéből kettőt gólra váltott, és elvitte a három pontot.
Szabó Zsolt: – Tovább folytatódik a jó sorozatunk. A jobb második félidővel sikerült újabb három pontot szerezni.

Csongrád-Kunság A.    2 (1) Deszk    1 (1)
Csongrád, 300 néző. Vezette: Tóth Róbert – kiválóan (Berger, Apró).
Csongrád-Kunság Aszfalt: Oroszi 7 – Bodor 8, Bakos 7, Budai 8, Mészáros 7, Bartucz 7 (Bagi 8), Huszka 7, Fodor 8 (Nagy A. 8), Juhász 8, Rácz 8 (Kovács 7), Molnár 7 (Lévai 8). Edző: Borbás Zsolt.
Deszk: Kispéter 8 – Bürgés 5, Varnyú 7, Gallai 6, Szentmártoni 7, Révész 6 (Varga –), Kasza 6 (Rácz 6), Király 4, Adamov Sz. 6, Huszti 6, Győri 6. Edző: Lehota István.
Gólszerzők: Rácz (43.), Juhász (80.), ill. Gallai (9.).
Borbás Zsolt: – Sportszerű ellenfelünk ellen sok helyzetet dolgoztunk ki, de csak kettőt sikerült értékesíteni. Megyünk tovább a megkezdett úton!
Lehota István: – Hatalmas csatában a végén kapott góllal megérdemelt hazai siker született. Ha több szerencsénk van, egy pontot elvihettünk volna. Gratulálok mindkét csapatnak!

UTC    1 (1) Ásotthalom    2 (1)
Ásotthalom, 70 néző. Vezette: Virág András Barnabás – közepesen (Burzon, Minda).
UTC: Nagy G. 7 – Szántó 7, Gulyás J. 7, Péczely 7 (Békési –), Valach 5 (Csonka 7), Szilágyi 7, Keresztes 7, Sós 7, Laczkó Zs. 7, Balogh 7, Koncz P. 7. Edző: Pálfy Zoltán.
Ásotthalom: Czirják – (Baji 7) – Vastag 6,5, Vojnics-Tunics 6 (Andróczki 6), Németh 7, Szabadi 6,5, Hauk 6 (Gyenge –), Major 6, Mészáros 7, Király 6,5, Grósz 6, Varga K. 6,5. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Szilágyi (3.), ill. Mészáros Z. (41.), Németh P. (91.).
Pálfy Zoltán: – Lüktető, jó iramú meccsen a szerencsésebb csapat nyerte meg a meccset.
Kószó László: – A korai kelés megzavarta csapatomat. A nagyon szoros mérkőzésen a második félidei jobb játékunkkal sikerült nyernünk az egységes hazai együttes, az UTC ellen.

FK 1899 Szeged    1 (1) Tiszasziget    2 (0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kiss Richárd – (Szalai, Kakuk).
FK 1899 Szeged: Mikuska 7 – Dóra J. 7 (Katona –), Zsilák 7, Csuka 7, Antal R. 7, Hegyesi 7 (Gyukics –), Prontvai 7, Heredea 7, Mannheim 7 (Zsilák –), Futaki 7 (Lengyel –). Edző: Boldizsár Bálint.
Tiszasziget: Szabó G. 6 – Rádi 5,5, Mucsi 5,5 (Kasza –), Rutai 6, Réczi (Zámbori 6), Drágity 5,5 (Bernát –), Deák 5,5 (Juhász 7), Fődi 5,5, Papp 5,5, Farkas F. 5,5, Szarvas 5,5 (Cene –). Játékos-edző: Bernát Péter.
Gólszerzők: Prontvai (29.), ill. Bernát (72.), Juhász (79.).
Boldizsár Bálint: – Sok helyzetet kidolgozott az ellenfél is, de sajnálom a játékosaimat, mert egy döntetlenre rászolgáltak. Ezzel a mentalitással jönnek majd a pontok!
Bernát Péter: – Az elején megvoltak a helyzeteink, utána a váratlan gól megfogott bennünket. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk a fordításért.

Szentesi Kinizsi    2 (1) Sándorfalva    0 (0)
Szentes, 100 néző. Vezette: Soós István – közepesen (Szűcs, Mígh).
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 5 – Németh A. 4 (Pölös –), Juhász Cs. 6, Polyák A. 5, Szeles 5, Debre-
czeni 5 (Tóth L. –), Bagi 5, Páger 5 (Légrádi 5), Orovecz 5, Kovács N. 0 (Bertók 6), Lekrinszki 6. Edző: Némethy László.
Sándorfalva: Lippai 5 – Virág 5, Lőrinc 5, Molnár D. 5, Tóth A. 5, Újházi 5, Varga V. 5, Visnyei 5, Török Gy. 5 (Varga D. 5), Márki 5, Nagy E. 5. Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Lekrinszki (45.), Bertók (82.).
Némethy László: – Hoztuk a kötelező győzelmet a sándorfalvi vendégek ellen.
Tóth János: – Ennél a teljesítménynél mindenkitől több kell a jövőben.

Zsombó    1 (0) HFC II.    7 (3)
Zsombó, 100 néző. Vezette: Szeles Ádám – közepesen (Tihanyi, Samu).
Zsombó: Tari 5 (Szalai –) – Csikós 4 (Vér –) , Bálint V. 5, Mocsári Gy. 4, Kószó 3, Zetkó 3 (Székely –), Törköly 4 (Huszka –), Gyuris 4 (Rárósi 4), Takács J. 5, Németh T. 4, Mihálffy Zs. 4. Edző: Daru Sándor.
HFC II.: Kandó Zs. 7 – Jankelic 7, Gyüre 6,5 (Lévai –), Kovács L. 6,5 (Rau 6,5), Dér 6, Bartyik R. 7, Mohácsi 6 (Bábi –), Bódai 6,5, Siber 6, Komáromi 7 (Pálinkó 6,5), Darida 7. Edzők: Vinnai István, Bacsa Zsolt.
Gólszerzők: Takács J. (57.), ill. Komáromi (37.), Jankelic (44.), Bódai (45.), Pálinkó (48.), Darida (62., 64.), Kandó Zs. (83., 11-esből).
Daru Sándor: – A mérkőzés két legfontosabb tanulsága, hogy vélhetően nem ismerem a labdarúgás szabályait, és gyakorolnunk kell az emberhátrányos játékot kilencven percig.
Vinnai István: – Ami idáig nem jött ki a csapatból, az most gólokban megmutatkozott. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez.