2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Minszki vereség: Dinamo Minszk-Pick Szeged 29-24

Minszk - A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Velux EHF Bajnokok Ligájában Fehéroroszországban, a Dinamo Minszk otthonában lépett pályára, és 29-24-es vereséget szenvedett. Útinaplő a BL-túráról.
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Pick Szeged 29-24 (17-10)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 4. forduló. Minszk, vezette: Din, Dinu (románok).

HC Dinamo Minszk–Pick Szeged 29–24 (17–10)
Velux EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 4. csoport, Minszk, Palace of Sport, 2500 néző. Vezette: Din, Dinu (románok).
Dinamo: BOGDANOV – RUTENKA 4, Sztetszura 1, Brouka 1, Atman 3/1, BABICSEV 3, Doroscsuk 2. Csere: Mijatovics (kapus), ONUFRIJENKO 5, Nyikolenko, SEVALJEVICS 9/6, Szkopincev 1. Vezetőedző: Szergij Bebesko.
Pick Szeged: Tatai – Prodanovics 2, Balogh 2, Sulc 1, Larholm 4/1, Zubai 4, Vadkerti 1. Csere: Mikler (kapus), Czina, Ancsin 2, Blazevic 3, Buday 1/1, Nagy, Kekezovics 2, Pribanic 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresből: 8/7, ill. 3/2.

Skaliczki László: - Gratulálok a Minszknek! Az első félidőben a hazai csapat védekezése, kapus teljesítménye megadta az alaphangot, ez teljesen elbizonytalanított bennünket. Nem tudtuk megakadályozni a Dinamo gól fesztiválját. A második félidőben már jobb teljesítményt nyújtottunk elől, és hátul is. Szerencsénk sem volt, négy olyan kapufát lőttünk, ami kifelé pattant. Volt sanszunk arra, hogy utolérjük a Minszket. Érdekes meccs volt, a csapatom két arcát mutatta. Összességében a hazai csapat el kell ismerni: megérdemelte a győzelmet. Sajnos az előző meccseken is több kulcsemberünk gyengén játszott, és most így volt, ebből nem tudtunk kimászni.

Szergij Bebesko: - Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, szerencsére remek iramban kezdtük a találkozót, és ez a lendület az első félidőben meg is maradt. Izgalmas lett a hajrá, ekkor a Pick megmutatta, hogy bizony komoly nemzetközi tapasztalatokkal rendelkezik. Szerencsére a hajrá is a mienk volt, és fontos győzelmet arattunk a magyar csapat ellen.

Czina József: - Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat az első félidőben, ez döntőnek bizonyult. Volt esélyünk arra, hogy fordítsunk a második félidőben, de nem éltünk vele. A vége pedig nem úgy alakult, ahogyan elterveztük.

A Dinamo Minszk megszerezte az első győzelmét a csoportban, fájdalom, épp a Pick Szeged ellen. A vége ötgólos vereség: 29-24.

60. perc: megint fehérorosz hetes. Osztrusko kihagyja, illetve Mikler védi.

59. perc: kiegészült a Pick. Hazai hetes. Sevaljevics, 29-24. Blazevic lövését MIjatovics védi.

58. perc: Atman talpról, 28-24. Szegedi időkérés. Baloghot eltolják, lehetett volna hetes, de nincs.

57. perc: Czinát kiállítják, plusz hetes. Úgy néz ki, elment a hajó. Tatai jön hetest védeni. Sevaljevics, 27-23. Prodanovics, 27-24.

56. perc: rossz passz. Mikler megint. Rossz szegedi passz megint - hihetetlen.

55. perc: Atman kapufát lő, de a kapusig visszapattan a labda. Onufrijenkót blokkoljuk.

54. perc: Mikler véd a szélről. Larholm, 26-23.

53. perc: Larholm belövi a hetest, 26-22. Mikler megint bravúrkodik. Kekezovics is a kapufát lövi gól helyett.

52. perc: szegedi hetes.

51. perc: Larholm kapufát lő. D Rutenka, 26-21.

50. perc: Balogh kétpercese. Szkopincev, 25-21. A Pick időkérése.

49. perc: Babicsev egyedül maradt, 24-20. Vadkerti középrőlelőbb a kapufa, majd Bogdanov háta, onnan gól,  24-21.

48. perc: Onufrijenko lő, Mikler véd. Ancsin messze fölé. Újra a Picknél a labda. Két perces kiállítás hazai oldalon. Lassan tíz perce nem kapott gólt a Szeged. Kekezovics, 23-20.

47. perc: szegedi mintavédekezés, fenn a románok keze, de kell Mikler védése is. Megint a Minszknél a labda.

46. perc: Sevaljevics kapufát lő, a Minszkhez pattan a labda. Brouka a szélről, Mikler véd. Sulc, 23-19. Hazai időkérés.

45. perc: Mikler fogja a rövid sarkot. Támad a Pick. Kiegészült a Minszk. Kekezovics szélrő, Bogdanov véd.

44. perc: Pribanic nehéz helyzetben, de megoldja, 23-18. Sok a törlés.

43. perc: Brouka üt, két perc. Larholm, 23-17. Elveszik a labdát a Minszktől.

42. perc: Larholm kapufát lő.

41. perc: Sulc lő, Bogdanov véd.

40. perc: Atmant leblokkoljuk, Kekezovics hason sem éri el a labdát. Sulc lövését fogja a kapus.

39. perc: Pribanic helyet csinált magának, kifelé jöhet a Minszk. Onufrijenko, 23-15. Hazai kiállítás. Larholm, 23-16.

38. perc: Kekezovics, 21-15. Sevaljevics a rossz kéz oldaláról, 22-15.

37. perc: megint a Pickhez került a labda, Balogh a szélről, 20-14. Onufrijenko, 21-14. Pedig már majdnem a Szegedé volt a labda.

36. perc: Babicsev ejt, 20-13. Ancsin mellélő.

35. perc: Pribanic beállóból, 19-13.

34. perc: Ancsin, 19-12. Miénk a labda, de nem tudunk indítani..

33. perc: Brouka indul, 19-11.

32. perc: Atman pályán kívülre dobja, Ancsint blokkolják. Minszki hetes, Pribanic szabálytalan, kiállítják. Sevaljevics, 18-11.

31. perc: elkezdődött a második félidő. Rutenka lő, Mikler véd. Balogh, 17-11.

Kilenc percig volt partiban a szegedi csapat, onnantól fokozatosan húzott el a Dinamo Minszk. A szünet után folytatás a Pick szempontjából mínusz hétről (10-17).

30. perc: Balogh magasan dobja, kiejti a szegedi társ. Mikler újra véd, a félidőben: 17-10.

29. perc: megint véd Mikler, Prodanovics föléejt. Onufrijenko kapufát lő, támad a Pick.

28. perc: hazai időkérés. Mikler véd, az indítás rossz.

27. perc: Blazevic fölédurrant.

26. perc: Bogdanov véd, a kipattanó a hazaiaké. Brouka a szélről, 17-10.

25. perc: Buday eladta, mert szorongatták. Támad a Minszk. Mikler véd, de hetes, mert Nagy N. belülvédekezett. Sevaljevics, 16-10.

24. perc: Sevaljevics közbelő, 15-10.

23. perc: Mikler véd, jöhetünk. Kontrát fújnak a románok. Miért?

22. perc: Zubai befordul, 13-9. Belülvédekezésért hazai hetes. Tatai a kapuban, Sevaljevics, 14-9. Zubai, 14-10.

21. perc: Blazevic lőtt, Prodanovics ellen a szabálytalanság, hetes. Buday belövi, 12-8. Babicsevet megtalálják, 13-8.

20. perc: jó szegedi védekezés, kiegészülünk, támadunk a mínusz négyért. Hosszú ideig áll a játék, mert a bírók a negyedik sárgát mutatják fel, pedig csak hármat lehet. Atmant végül kiállítják - a románok mutatják, négy faultja volt eddig, megérdemli.

19. perc: Blazevic, 12-7.

18. perc: dupla gond: hetes és Zubai-kiállítás, Sevaljevics belövi, 11-6. Hazai labdaszerzés, D. Rutenka, 12-6.

17. perc: Buday alulról lő, mellé.

16. perc: fehérorosz hetes. Atman kíméletlen, 10-6.

15. perc: Ancsin, 9-6.

14. perc: Sevaljevics, 8-5. Szegedi kapufa, hazai oldalbedobás. A Pick kapujában Mikler. Gyorsan felavatja Atman, 9-5.

13. perc: Babicsev lába leért a hatoson belül, kontra, Zubai hetest harcol ki. Mijatovics a hazai kapuban és kivédi Prodanovics büntetőjét.

12. perc: Buday passza után Zubai beállóból, 7-5.

11. perc: megint D. Rutenka, 7-4, szegedi időkérés.

10. perc: Sulc hatalmas kapufája, gyors indítás, Doroscsuk, 6-4.

9. perc: Tatai véd, Zubai gólt lő, 4-4. D. Rutenka a szélről, 5-4.

8. perc: Tatai föléüti a falon megpattanó labdát. Vadkerti ellen fault és sárga Babicsevnek.

7. perc: Tatai első védése, Blazevic ki is használja, 4-3.

6. perc: passzív a szegedi játék, el is veszik a labdát. Onufrijenko belejött, 4-2. Balogh ellen belemenés.

5. perc: Balogh megint lő, Bogdanov megint véd, de miénk a labda a Sulc elleni lökés miatt.

4. perc: megint Onufrijenko, 2-2. Balogh lövését védi Bogdanov. Doroscsuk, 3-2. Sárga Atmannak.

3. perc: Sulc is beköszön középről, átlövésből, 1-2. Vadkerti sárgát kap.

2. perc: Onufrijenko egyenlít szintén átlövésből, 1-1.

1. perc: Prodanovics átlövésből, 0-1.

Csütörtök,
17.22:
A Pick jött ki hamarabb az öltözőből.

17.20: 1000-en bent, kitudja, hogy mennyien kint. Mindkét csapat már az öltözőben. 17.24-kor kezdődik a bemutatás.

17.14: Jó 500-an a lelátón. Jönnek, jönnek az emberek, de nem nagy tömegben. Még a Dinamo ultrái sem foglalták el a helyüket. Még hangolnak kint.

17.07: Pörög a Pick. Tatai Péter: "Gyerünk! Figyeljünk!" - mondja hangosan a lövések közben. "Gyerünk!" - biztatja a többieket!

16.59: Kékben a hazaiak, ez nem meglepő, hiszen az alakulás óta a Dinamo színe. A Pick pirosban játszik majd. Továbbra is kevesen a lelátón. 100 ember!

16.45: Lukasenko elnök már edz. A csarnok mellett egy fedett jégpályán. Hobbija a hoki. Volt ám itt riadalom. Mindenkit bevezényeltek a csarnokban. Senki sem lehetett az útjában. Egy hatalmas fekete terepjáróval érkezett, hihetetlen biztonsági intézkedések mellett. A csarnokba lépve a Pick Szeged játékosait is átvizsgálták, belenéztek a táskába, bombakereső kutya járta körbe a csarnokot. Egyelőre 4 néző a lelátón.

16.33: Igor Rapovec, a Pick egykori kapusa, a Dinamo kapusedzője: - Mindig jó találkozni egykori klubommal. Dobozi Iván technikai vezető hozott ajándékba egy remek magyar bort, remélem, hogy ezt a győzelmünk után felbonthatom, mert nyerni szeretnénk ez nem kérdés a Szeged ellen. Remek a Dinamónál dolgozni, élvezem a munkát.

16.27: Sorin-Laurentinu Dinu, és Constantin Din vezeti a meccset. Az ellenőr a macedón Marjan Nacsevszki. Szép hármas...

16.07:Már a csarnokban a Pick Szeged. Remek az idő, most nem kellett buszozni, nem esett, 10 perc séta után már itt is volt a csapat. Tapsrudak mindenhol telt házat várnak a helyiek. A Dinamo nagy zászlaja kifeszítve. Jó hír, hogy Porobic Haris táskája délelőtt megérkezett!

12.07: Különleges világ ez. Minszk szép is, meg nem is. Hihetetlen távolságok jellemzik, hihetetlen épületek övezik. Sok mosolygós arcot az utcán nem lehet látni. Rendőr viszont majd minden sarokra jut. Itt így élnek, számunkra egy kicsit furcsán.
A nők csinosak, szépek, a legtöbben csizmát viselnek, egy gyors statisztikát végeztünk Fekete György klubmenedzserrel és Süli László masszőrrel, egy 300 méteres út alatt 18-9-re nyertek a csizmás hölgyek a cipőt viselőkkel szemben. Megállapíthattunk: Minszkben érdemes csizmát árulni...

Van itt kérem minden. Hatalmas mesterséges tó, építkezés, egy akkora 20 emeletes monstrumot húznak fel közvetlenül a sportcsarnok mögött, a tó mellett, hogy Kiszombor lakossága elférne benne.

Életkép Minszkből - 4.

Található a szocreál stílus, de megmarad néhány régi templom, és épület is. Igaz, akad olyan amit körbe építettek panelházzal, így egy kicsit elveszik. De neki szép, és megszokott látvány. Tisztaság, rend mindenhol.

Betérve a templomba megállapítható, hogy a fehérorosz emberek vallásosak. Munkába menet, munkából jövet egy pillanatra, egy rövid imára betérnek a templomba.

Lukasenko elnök délután kérem edzésre készül. Közvetlenül a meccshelyszíne mögötti csarnokban húz majd korcsolyát, hiszen a jégkorong a nagy szerelme. A parkolót délben már kiürítették, a tó mellett pecáztak is - nagy valószínűségből csak alibiből -, rend van ebben az országban. Csak a mosoly, az nagyon hiányzik.

Még egy sztori. Szerda este beültünk a szálloda egyik bárjába. Inkább egy jó füstös restire hasonlított. Két éve is Olga néni volt a kiszolgáló, és most is. Nem sokat öregedett, mély dörmögő hangon kérdezte, hogy mit kérünk. Erőteljes mozdulattal kibontotta a sörünket, majd még ennél is keményebben kitette elénk a poharakat. Előkapott 40x40 centiméter nagyságú számológépet, beütötte a "ser" árát. 44 ezer "rublej" volt.

Életkép Minszkből - 3.

Leültünk, szétnéztünk. Minden asztal foglalt volt. Egyedül jóformán mi söröztünk, a többi asztalon a vodkás üvegek játszották a főszerepet. 2 és fél perc múlva két bivalyerős, erősen ittas - már kezdtük futásra venni a dolgot - minszki középkorú férfi összeszólalkozott. Olga néni kipattant a pult mögül, közéjük állt, majd megjelent két 55 éves biztonsági őr. A látványuk után a két férfi leült, de ment a szócsata tovább. Olga néni 5 perc múlva ismét akcióba lépett, nem volt hajlandó kiszolgálni egy vendéget, aki talán már nem az első üveg vodkáját lapátolta magába. Inkább hasonlított a pisai ferdetoronyra, mint egy zsiráfra, alig állt a lábán. Olga nénink meggyőzte, nem adott neki inni, így hazament. Hogy örülhettek neki otthon... Ezután még kétszer jöttek a biztonságiak rendet tenni, így a ser elfogyasztása után jobbnak láttuk ha szobánkban pihenünk. Ez a szálloda bárjában történt, mi lehet egy sima kocsmában. Igaz, ha ott is Olga nénik teljesítenek szolgálatot, akkor nem lehet gond.

A köd délre eltűnt, a csapat már izgatottan készül a magyar idő szerint 17.30-kor kezdődik. Mindenki egészséges, rendben van. Czina József Szabó doktortól kap még injekciót, így vállalja a játékot.

Legközelebb már a sportcsarnokból jelentkezünk.

7.30: Ködös reggelre ébredt a Pick Szeged. A Hotel Yubileiny légvonalban 200 méterre van a sportcsarnoktól, azonban a szálló ablakából nem látszott a meccshelyszín.

Életkép Minszkből.
Életkép Minszkből - 1.

Csúnya arcát mutatta reggel a Minszk. Tegnap este a csoportban már lejátszottak egy meccset, a Berlin 31-27-re legyőzte hazai pályán a Schaffhausent. Mindenki rendben. Késő este még Zubai Szabolcs feküdt fel a gyúrópadra. A magyar válogatott játékos szerencsére rendben van, csak frissítő masszást kért Süli Lászlótól. Elmondta, hogy a német csapatban, a Füchse Berlinben több olyan kézilabdás is szerepel, akikkel már fiatal kora óta ádáz csatákat vívott, már ifi-, illetve junior szinten is megmérkőzött. Kemény meccsre számít ma este a Dinamo ellen, mivel ő mindig nyerni szeretne, így nem is tud más eredményt elképzelni a Minszk ellen.

Életkép Minszkből - 2.

Szerda
19.18: - Az eső elállt, itt egy órával előrébb járunk. Néhány játékos, Jonas Larholm és Antonio Pribanic Süli László masszőrt felkereste még az esti megbeszélés előtt. Mindkét légiós jól van.
Jonas Larholm elmondta, hogy egy hazai pályán erős Dinamo ellen akkor lesz esélye a Pick Szegednek, ha 100 százalékos teljesítményt nyújt minden játékos. Azon munkálkodik, hogy ismét jól kézilabdázzon, mert az elmúlt hetekben nem ment a játék neki.

17.18:
- Győzelmet várok a csapattól - mondta az edzés után Buday Dániel irányító. - Korábban csak a fehérorosz válogatott ellen játszottam, klubcsapat ellen nem, de mivel akkor megvertük őket, szép emlékeim vannak róluk - fogalmazott az egykori válogatott a meccsnek helyet adó, háromezer férőhelyen egykori jégpályán.

17.02: túl van a minszki edzésén a Pick Szeged együttese. A Skaliczki-csapatban Czina József is teljes erőbedobással tréningezett, igaz, ma már két injekciót kapott, és holnap a meccs előtt még négy vár majd rá. A Pick edzésére kíváncsi volt a helyi televízió is kíváncsi volt, akik természetesen a szegediek után pályára lépő hazai csapatról is forgattak. A minszkiek közül a legismertebb név Igor Rapovecé lehet a szegediek számára - a Dinamo kapusedzője egykor védett a Pickben. A Szeged hetedik meccsére készül a BL-ben fehérorosz csapat ellen, és mivel eddig hatból öt meccset megnyert a szegedi gárda, ezúttal sem szeretnének rontani ezen a statisztikán.

Nagy Norbert és tatai az edzésen.
Nagy Norbert és Tatai az edzésen.

12.18: megérkezett a Pick Szeged Fehéroroszországba. A szokásos "belorusz" vendéglátás fogadta a csapatot - a reptéren derült ki, hogy az országba lépéskor kötelező módon biztosítást kell kötnie mindenkinek, így nem elég a szegediek nemzetközi biztosítása sem. 50 perce állnak sorba a játékosok, hogy befizethessék a kéteurós díjat, és végre elindulhassanak a szálloda felé. Az időjárás pocsék, szakad az eső, de hát ez legyen a legnagyobb gondja a Picknek a fehérorosz túrán.

09.14: A hatórai ébresztő után a Pick Szeged útra kelt Bécs felé, jelenleg már a bécsi Viennaairporton van a társaság. A buszon természetesen a tegnapi magyar-török labdarúgó vb-selejtező volt a téma, de sokan gratuláltak Jonas Larholmnak is: a csapat svéd légiósa is örülhetett, hiszen Ibrahimovicék 4-0-ás hátrány után egyenlítettek Németországban. Mindenki rendben van, Czina József sérülése is javul, Bécsben pedig szikrázó napsütésben várhatja a repülő indulását a Skaliczki-csapat. Legközelebb Minszkből jelentkezünk.

– Persze, hogy sokat beszéltünk a vasárnap esti meccsről, amit elbuktunk a német Füchse Berlin ellen otthon. 50 percig teljesen partiban voltunk a Bundesliga élcsapata ellen, de ott olyan hibákat vétettünk, amiből már nem tudtunk felállni. Elég volt két-három figyelmetlenség, és ezen elment a meccs. Mindig az a célunk, hogy nyerjünk, kijavítsuk a hibákat. Piszok nehéz dolgunk lesz a Minszk ellen csütörtök este idegenben, de egy célunk lehet: megnyerni a meccset a fehérorosz csapat ellen – nyilatkozta lapunknak Vadkerti Attila, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának a kapitánya.

A 98. Bajnokok Ligája-mérkőzésre készülő Tisza-parti együttes kedd délben a Gőry pincében elfogyasztott ebéd után útra kelt – délelőtt volt egy edzés a sportcsarnokban –, hiszen szerda kora délelőtt Bécsből repül a csapat Fehéroroszországba, ahol csütörtökön 17.30-kor a Dinamo Minszk ellen csatázik a D csoport 4. fordulójában.

Vincze Róbert, a Szeged sofőre remek tempót diktált, a szakadó eső ellenére is pontban 16 órakor már Győrben, a Magvassy sportcsarnok előtt parkolta le az Pick autóbuszát. 8 fok fogadta a társaságot, 16.30-tól Skaliczki László vezetőedző már tréninget vezényelt a fiúknak.

A bemelegítést követően futballmeccs következett. Hiába szerzett vezetést a győri csarnokot jól ismerő Tatai Péter a Narancssárgáknak, előbb Rajko Prodanovics Sándor Csikar-szögből egyenlített, majd Antonio Pribanic – az egyik gólja akkora volt, mint amit Orosházi László egykor a Szeol-pályán lőtt a Fradinak, Kakas László kapujába – mesterhármasával 4–1-re léptek el a sárgák, a hajrában Tatai csak szépíteni tudott, így a sárgák 4–2-re nyertek a narancssárgák ellen.

Aki sportoló volt, az tisztában van azzal, hogy egy-egy ilyen meccsnek micsoda jelentősége van. Buday Dani cinkelte is a társakat a vereség miatt, igaz Vadkerti szerint 4–4, azaz döntetlen lett a meccs.

A csapatból Czina József bajlódik kisebb sérüléssel: a Berlin ellen hatalmasat esett egy ütközés után, ezért fáj a lába. A kőkemény védőt Szabó István csapatorvos és Süli László masszőr vette kezelésbe, az edzésen könnyített munkát végzett. Szerencsére a többiek rendben vannak, szerda este már a fehérorosz fővárosban tréningezik a kétszeres magyar bajnok.