2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Mint Észtországban

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörének harmadik fordulójában visszavágókat rendeztek szerdán. A magyar bajnok, a Debrecen hazai pályán az észt Levadia Tallinnt fogadta.
A Loki az idegenben aratott 1–0-s siker után – a gólt Leandro szerezte – jó esélyekkel pályázott arra, hogy továbbjusson, és így minimum az Európa Liga főtábláján szerepeljen. A találkozón sokáig csak ritkán forogtak veszélyben a kapuk, igaz, Rudolfnak akadtak lehetőségei, de azok kimaradtak. Aztán a 70. percben Szakály lódult meg a bal oldalon, az érkező Coulibaly pedig a hálóba juttatta a labdát, 1–0.

Érdekes, hogy a Debrecen találata éppen akkor esett, amikor Észtországban: a 70. percben. A Levadia Tallinn a 80. percben tíz emberre fogyatkozott, hiszen Malov megkapta második sárga lapját, így a pirosat is. A Loki kettős győzelemmel jutott tovább, és várhatja a BL negyedik körének sorsolását, amelyet pénteken délben tartanak.

A debreceni Rudolf (fehérben) nagyot csatázott. Fotó: MTI
A debreceni Rudolf (fehérben) nagyot csatázott.
Fotó: MTI

Szép búcsúban bízva

A múlt heti isztambuli 5–1-es vereség után a szép búcsú lehet a Budapest Honvéd célja ma, a török Fenerbahce ellen a labdarúgó Európa Liga-selejtező 3. fordulójában. A Bozsik Stadionban 20 órakor kezdődő visszavágón (Sport1, élőben) a hazaiaknak mindenképpen nehéz dolguk lesz, s nem csupán azért, mert a többek között Roberto Carlosszal és Dani Güizával felálló török sztárcsapat lényegesen erősebb náluk, hanem mert a tavalyi UEFA-kupa-meccsen történt rendzavarás miatt a meccset zárt kapuk mögött, nézők nélkül kell lejátszania.

Debrecen–L. Tallinn (észt) 1–0 (0–0)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágó, Debrecen, 9640 néző. Vezette: Damir Skomina (szlovén).
Gólszerző: Coulibaly (70.).
Kiállítva: Malov (80.).
Továbbjutott: 2–0-s összesítéssel a Debrecen.

Gála Szombathelyen

A magyar férfi kosárlabda-válogatott Szombathelyen lépett pályára az A-divízióban maradásért az… Tovább olvasom