2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Miskolcon is győztek

Második idegenbeli mérkőzését is megnyerte a Vásárhelyi Kosársuli. De azt meg kell jegyezni, hogy a játékosok rendkívül rossz dobóteljesítményére még a hosszú utazás sem mentség.
Miskolci EAFC–BODROGI BAU-Vásárhelyi Kosársuli 75–84 (13–20, 19–18, 19–24, 24–22)
NB I/B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Miskolc, 100 néző. Vezette: Gergely, Szulics.
Kosársuli: Drahos 17/3, Böszörményi 4, UTASI 15/6, TIGYI 16, KOVÁTS 25/6. Csere: Elek 5, Csorba 2. Edző: Czuprák László, dr. Elek András.

A hazaiak nyugodtak meg előbb, és centereik révén a 7. percre 11–8-as vezetést szereztek. A vásárhelyi időkérés segített, feljavult a csapat védekezése, és a szerzett labdákból Kováts és Drahos sikeresen ziccerezett. A folytatásban Kováts foghatatlan volt, ezért csökkent az előny, 25–30, majd 32–38. A második félidő elején fantasztikus játékot produkáltak a kék-sárgák: szinte lehetetlen volt nekik kosarat dobni, támadásban bevágtak három triplát. A 25. percben már 14 pontos volt a vásárhelyi előny (38–52), de a vásárhelyiek a rutinjuknak köszönhetik a sikert.

Juniorok: Miskolci EAFC– Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 47–102 (17–21, 8–30, 6–27, 16–24). Kosársuli: KOVÁTS 36/3, Szilágyi 8, Bodrogi 6, VAS 19, Sutka 9. Csere: Kispál 9, Grezsa 6/6, Lencse 6, Török 3/3.