2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

MK: Honvéd-Makó FC online, 3-1.

A Makó FC 2-0-ás hátrányból várta a Bp. Honvéd elleni magyar kupa nyolcaddöntő visszavágóját. A Maros-partiak célja a tisztes helytállás volt, ez sikerült is, a végeredmény: Bp. Honvéd-Makó 3-1, összesítésben 5-1.

Bp. Honvéd-Makó online 3-1

Véget ért a találkozó: Bp. Honvéd-Makó 3-1, összesításben 5-1-gyel a Bp. Honvé került a nyolc közé.
87. perc: Herczegfalvi lövését Halász lábbal védte, hatalmas bravúr volt!
86. perc: egy labda Molnár V. elé pattant, aki nem gondolkodott, 23 m-ről kilőtte a bal felső sarkot, 3-1. Még a hazai drukkerek is tapsoltak.
86. perc: 3-1, Molnár V.!!!
84. perc:
hazai szöget után Abass a hosszúról visszafejelte a labdát középre, Sztojakovis ugyan túlugratta a védőket, ám föléfejelt.
76. perc: hazai csere (az utolsó): Moreira helyett Arszenijevics.
Nem olyan eseménydús a második félidő, mint az első volt.
74. perc: Herczegfalvi kínálja meg a labdát, lövése fölémegy.
72. perc: egy fiatal makói a pályán: Veres helyett Győri jön.
67. perc: egy kis matek: fogy a makói erő, nő a kispesti lehetőségek száma.
66. perc: Dobos helyett Diego érkezik.
63. perc: Dobos került le az alapvonalhoz, begurított, az egyedül érkező Abass pedig az üres kapuba gurított, 3-0.
63. perc: Abass, 3-0.
62. perc:
Schreiber helyett Hadár.
61. perc: Abraham helyett Herczegfalvi.
60. perc: Dobos estében lő mellé ígéretes helyzetben.
56. perc: Bány helyett Varga R. a pályán.
55. perc: Dobos beívelését Halász rosszul számította ki, az érkező Szmiljanics a kapust megelőzve fejelt a kapuba, 2-0.
55. perc: Szmiljanics, 2-0.
54. perc:
Podonyi sárga lapot kapott.
54. perc: Genito kis híján a világító kandelábert találta el. Kapura szánta, ám rosszul célzott.
49. perc: Abraham kapura lövése taccsra sikerült. Hűha!
48. perc: Vincze beadása "lecsettent", azaz mély volt, Halászé lett labda.

Elindult a második félidő.

Vége az első félidőnek: Bp. Honvéd-Makó 1-0.
45. perc: remek Honvéd-támadás: Abass jobbról beadott, Abraham lövése leperdült, Dobos 5 m-ről kapura sarkalt, Halász szerencsésen, de bravúrral védett.
Megnyugodhat a Honvéd, már ha eddig idegeskedett: összesítésben 3-0, megvan a továbbjutás.,
41. perc: Halász véd kétszer is hatalmasat, amikor Abass próbálkozik a gólszerzéssel.
38. perc: jobb oldali Honvéd-támadásnál Abraham passza után Moreira 6 m-ről talált a kapuba, 1-0.
38. perc: Moreira, 1-0.
37. perc:
a legnagyobb hazai helyzet: Vincze ad be balról laposan a 16-os vonalára, Moreira vette át a labdát, amellyel a jobb alsót célozta meg, és Halász msáodszorra megfogta a "zsugát".
Ennyi kell a hazai szurkolóknak: Csak a Kispest! - skandálják.
34. perc: Abraham bombáz az oldalhálóba.
32. perc: Rabóczkinak adnak haza egy labdát, legalább nem fázik meg.
31. perc: Moreira átvesz egy beadást, a 11-es pontról lő, Halász könnyed vetődéssel húzza magához a kapu bal oldala, de nem a sarka felé tartó labdát.
30. perc: bár sok támadást nem vezetett a Makó, így is tartja a 0-0-t. És ez kiváló!
28. perc: Sztojakovics megint lő, de most nem kell Halásznak védenie. Fölé.
26. perc: Sztojakovics belsős tekerése nem okoz gondot Halásznak.
25. perc:  Pepecselünk! - mondja egy szurkoló. A pálya mellett elsuhanó vonat pedig a Hajrá, Kispest! biztatást sípolja. Mik vannak!
24. perc: Remek makói labdatartás: Gévay, Kulacsk, Maróti a labda útja. Szép!
23. perc: Abraham készítette le a labdát Sztojakovicsnak, aki 16 m-ről tüzelt, Halász a lapos lövést elvetődve hárította.
21. perc: Abass lépett ki a védők közül, bal lábas lövését Halász bravúrral védte.
20. perc: Bány-szöglet, ez már a harmadik vendégszöglet, és ez is valami!
17. perc: Schreiber révén megvan az első makói kapura lövés - szép támadás, például Kulacsik-kötő után került a labda a támadóhoz, aki fölédurrantott.
16. perc: Dobos gólt lő - lesről.
14. perc: megint Honvéd-szöglet, semmi. A kipattanóból Dobos kanyarint középre, ám Podonyi kifejeli a labdát.
12. perc: Abraham lép meg a bal oldalon, keresztbe passza azonban erős Abassnak.
11. perc: Honvéd-szöglet, ám 12 m-re a kaputól Abass és Szmiljanics egymást zavarta.
5. perc: makói szöglet. Kollégák megjegyzés: bátran kezd a Makó. És ez így van!
2. perc: Moreira lövését tolta szögletre Halász.

A Himnusz után pedig kezdődhet az mk-visszavágó, mégpedig 2-0-s Honvéd-előnyről.

Jönnek a csapatok: piros-fehérben a Honvéd, zöldben a Makó.
A kellemes októberi estén mintegy kétszáz néző gondolta úgy, hogy megnézi élőben ezt a labdarúgó-mérkőzést.
És ahogy szokás, ez a Bp. Honvéd-találkozó is a magyar Himnusszal kezdődik. Szép szokás.

Mint látható, a Bp. Honvéd nem tartalékol: talán csak Herczegfalvi hiányolható a kezdőből, de a kispadon ő is ott ül.

A kezdők
Bp. Honvéd:
Rabóczki - Benjamin, Szmiljanics, Filó, Vincze - Dobos, Genito, Sztojakovics, Moreira - Abass, Abraham. Edző: Pölöskei Gábor.
Makó: Halász - Podonyi, Szamosszegi, Magyar, Gévay - Veres, Molnár V., Bány (Varga R., 56.), Kulacsik - Maróti S., Schreiber. Edző: Kolozsvári János.
Játékvezetők: Gaál Gyöngyi (Kispál Róbert, Vígh Tibor).

Már melegítenek az együttesek, igaz egy kis késéssel futottak ki a pályára, hiszen a Makó busza Inárcs előtt az M5-ös autópályán lerobbant. A csapat egy órát várt a cserebuszra, majd fél hatkor érkezett meg a stadionba. A hazaiak hozzájárultak, hogy húsz perces csúszással, 18.20-kor kezdődjön a találkozó.

A fővárosiak az Erdei Ferenc téri sporttelepen is nyertek 2–0-ra, így nagyjából már ekkor eldőlt a továbbjutás kérdése. És mivel a Honvéd pénteken Debrecenben pályára lép – akkor a Borsodi Ligában –, a Makó teljesen magától értetődő módon tett eleget a kérésnek.

Így viszont a vasárnapi bajnokit követően alig ötven órán belül újabb kemény csata vár a Maros-parti csapatra. Hogy mit lehet tenni ilyen esetben ennyi idő alatt egy amatőr csapatnál? Csodát nem, maximum figyelni a fáradtabb játékosokra.

Az első mérkőzésen 2-0-ra nyert a Honvéd Makón
Fotó: Miskolczi Róbert

– Nagy bajom, hogy összesen tizennégyen vagyunk. Három sérültem van, Csamangó eltiltott, így alig maradt játékosom – mondta Kolozsvári János, a Makó FC trénere. – A védelemben is lesz hiányzó: Rakonczai zárthelyit ír a főiskolán, rögtön kettőt is. Így inkább azok kapnak lehetőséget, akik például vasárnap kevesebbet szerepeltek, akik pedig fáradtabbak, azok csak egy félidőt játszanak.

A szakember – aki hétfőn regeneráló edzést tartott – hozzátette: céljuk a tisztes helytállás.

A Honvéd elleni első mérkőzés online közvetítését ide kattintva olvashatja el.

T-Online hirdetés

• 16. exluzer 2008. október 22. 06:04
    „Jaj, lerohadt a busz!!!!!!!!!!!
    Persze arra volt Ész hogy ledudáljon az útról egy szegény trélerest a Rókusi körúton, majd elszáguldjon. Az integető focistát még mindig keresi tréler sofőrje. Úgyhogy vigyázz Attila..... :-)))))))))))))))”
  • 15. F. Gabi Makó Company 2008. október 21. 20:14
    „Szép volt fiúk! Büszkék vagyunk rátok!”
  • 14. F.Gabi 2008. október 21. 20:09
    „Szép volt Viktor!!!!Hajrá Makó!”
  • 13. F. Gabi 2008. október 21. 19:42
    „Meg HA nincs az a kiállítás! Annyi a különbség, hogy a Makó FC amatőr csapat a Honvéd meg profi!”
  • 12. Indian 2008. október 21. 19:33
    „Ez a Vincze,hahahaha.Jut eszembe mekkora lekvár volt ez mindig!Mi a fenét keres ez a Honvédnál??Makón is jót röhögtünk rajta,mikor puszikat küldött az őt szidóknak!!”
  • 11. vörösfekete 2008. október 21. 19:19
    „Csak a Kispest!!Az a baj, hogy ennyi helyzetet kihagyunk, a bajnokságban meg szarok vagyunk, de a cél a továbbjutás.Abban szerencsénk volt, hogy egy könnyen verhető ellenfelet kaptunk, a neheze majd ez után jön. Amúgy ha az első meccs elején azt a két óriási ziccert nem rontjátok, teljesen más lenne a mai meccs is.”
  • 10. F.Gabi 2008. október 21. 19:05
    „Nem baj! A hosszabbítást nem is bírnánk! Jó lesz az 1-3 is! :)”
  • 9. F. Gabi 2008. október 21. 18:55
    „Czirbi jó kapus, de mostanában eléggé elbizonytalanodott!”
  • 8. F.Gabi 2008. október 21. 18:52
    „Na ezért nem értem, hogy miért nem Halász az első számú kapus?”
  • 7. banduska 2008. október 21. 18:45