2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

MKB Veszprém - Pick Szeged 34-24

A Pick Szeged 30 percen keresztül bízhatott abban, hogy megvédi címét a bajnoki finálé ötödik mérkőzésén. A második játékrészben nem volt esélye a vendégeknek. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL
MKB Veszprém-Pick Szeged 34-24 (18-14)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, döntő, ötödik mérkőzés. Veszprém, 2500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Veszprém: PERICS - IVÁNCSIK T. 6, VUJIN 10 (3), EKLEMOVICS 5, Cozma, Ilyés 1, Iváncsik G 3. Csere: Lapcsevics, Lusnyikov 1 (1), Gál 2, Perez 2, Sesum 2. Edző: Mocsai Lajos.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 2, Djurkovics 2, Herbert 1, Osmajics 1, Andjelkovics 3, ZVIZEJ 12 (3). Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 1, Petrea, Bendó, Sutka, Bajusz 1. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-4, 10. p.: 8-5, 15. p.: 10-10, 25. p.: 15-11, 35. p.: 20-14, 49. p.: 27-20, 56. p.: 32-23.

60. perc: Markovics lövi az utolsót, bajnok a Veszprém 34-24.

59. perc: Lusnyikov is gólnak örülhet, büntetőből veszi be Marjanac kapuját 33-24.

57. perc: Eklemovics, majd Ghionea neve mellé kerül újabb rovátka. Időt kér az MKB, Mocsai Lajos már ünnepel 32-24.

55. perc: Iváncsik Tamás a hóhér 31-23.

54. perc: Zvizejnek két tüdeje van, Gál is produkálja magát 30-23.

53. perc: Sesum, Bajusz, Vujin a gólszerzők sorrendje 29-22.

50. perc: Zvizej egymaga nem nyerhet meccset 27-21.

49. perc: Perez bombáz, minndent letarol 27-20.

Regisztráljon a delmagyar.hu Pick Szeged klubjába!

A részletekért kattintson a
pick-szeged.delmagyar.hu-ra.
49. perc: Zvizejen semmi sem múlik 26-20.

47. perc: Krivokapics, Perez gólváltás 26-19.

47. perc: Vujin lepi meg Marjanacot 25-18.

46. perc: Eklemovics növeli a távolságot 24-18.

44. perc: Vujin zúzza a felső lécre a hétméterest.

42. perc: Zvizej szíve óriási, a gólja sem kicsi 23-18.

41. perc: Eklemovics mint kés a vajon. Marjanac a kapuban 23-17.

40. perc: Zvizej nem veszíti hitét 22-17.

Zvizejen semmi sem múlott Fotó: Schmidt Andrea
Zvizejen semmi sem múlott.

40. perc: Eklemovics esete a kapu előtt 22-16.

39. perc: Herbert ejtése meseszép, Perics szerint rémálom 21-16.

38. perc: ismét hat a távolság, Vujin örülhet 21-15.

37. perc: Vadkerti csinál bohócot a veszprémi húsdarálóból 20-15.

36. perc: nagy a baj, a pöttöm Iváncsik Tamás ássa az árkot 20-14.

34. perc: nincs még Pick gól a félidőben, Djurkovics viszont kétszer két percre kiszáll. Szövegelésért kapja a plusz büntetést. Mellesleg igaza van: nem ő, hanem Ghionea ütött a szintén kiállított Ilyés csuklójára.

31. perc: Lapcsevicsé a játékrész első találata 19-14.

Vladan Matics nem beszélt a levegőbe a meccs előtt, játékosai valóban nagyon motiváltan kezdték a találkozót. Puljezevics ugyanakkor halványabb volt, ennek ellensúlyozásaként a támadásvezetés pontosabb volt a Veszprémben megszokottól, így tartotta a lépést Iváncsikékkal a címvédő. 11-11 után rákapcsolt az MKB, négy góllal elhúzott, amit a félidő végéig meg is őrzött. A hajrában a vendégek elveszítették a piros lappal kiállított Andjelkovicsot, így pokoli nehéz folytatás vár rájuk.

30. perc: Vujin büntetőből, Iváncsik Tamás lerohanás után eredményes. Ez a félidő utolsó gólja 18-14.

Matics reklamál Andjelkovics kiállítása után Fotó: Schmidt Andrea
Matics reklamál Andjelkovics kiállítása után.

29. perc: Petrea kezében a marsallbot, Bendó a jobbszélen, Zvizej büntetőből büntet, nem esik össze a Pick, van tartása a fiúknak 16-14.

28. perc: Puljezevics indítja varázslatosan Zvizejt, Perics kiszalad, de elvéti a labdát, a szlovén szélső az üres kapuba passzol 16-13.

27. perc: Andjelkovics számára véget ér a mérkőzés, egyből piros lapot kap ütésért.

27. perc: Vujin nem szívbajos 16-12.

26. perc: Andjelkovics klasszikus átlövésgólja, pedig a bíróknak már fent volt a keze. Mocsai Lajos sűríti egy percbe a gondolatait 15-12.

25. perc: Vujin ejti át Puljezevicset büntetőből. Időt kér a Szeged 15-11.

24. perc: Vujin nem erre a góljára a legbüszkébb, de így is hozzátesz egyet a közöshöz 14-11.

22. perc: Osmajics helyett Sutka a pályán.

20. perc: Sesum iratkozik fel a góllövők közé, Iváncsik Tamás is betalál 13-11.

19. perc: Gál Gyula hasalására, Andjelkovics tör be 11-11.

18. perc: Zvizej a vendégcsapat ékköve, már ötkarátos. Tippjátékunk nyertese Molnár Emese. 10-10.

16. perc: Iváncsik Tamás sem rest, menti a menthetőt 10-9.

15. perc: ez ám a roham! Ghionea egyenlít 9-9.

15. perc: Osmajics góljával nyomul tovább a Pick 9-8.

13. perc: Zvizej negyedik találata, nem adja magát könnyen a Szeged 9-7.

12. perc: Iváncsik Gergő nyújtózkodik magasabbra Krivokapicsnál, gól a jutalma 9-6.

11. perc: Djurkovics bosszantja Pericset 8-6.

10. perc: a vagányság dícsérete - Iváncsik tamás fineszes a szélről 8-5.

9. perc: Djurkovics találja meg a rést a falon, majd Vujin bombája köt ki a szegedi kapuban 7-5.

9. perc: Iváncsik Gergő lerohanás után eredményes 6-4.

7. perc: Ilyés akrobatikus találata lepi meg a Pick bástyáit 5-4.

6. perc: Zvizej is biztos a hétméteres vonal mögül 4-4.

6. perc: Vujin büntetőből veszi be Puljezevics kapuját 4-3.

4. perc: Vujin, Zvizej gólváltás 3-3.

3. perc: Iváncsik Gergő góljára Andjekovics válaszol 2-2.

3. perc: Zvizej büntetőből egyenlít 1-1.

2. perc: Eklemovics góljával indul a bajnoki cím sorsáról döntő derbi 1-0.

A meccset az MKB kezdi, a Szeged a Puljezevics - Ghionea, Djurkovics, Herbert, Osmajics, Andjelkovics, Zvizej együttessel kez. Perics -  Iváncsik G, Eklemovics, Ilyés, Cozma, Vujin, Iváncsik Tamás - ez a veszprém kezdőcsapata.

A két játékvezető - Dobrovits és Tájok - vezeti fel a csapatokat, a szokásos pacsizás nem marad el, a játékosok egy-egy piros rózsát kapnak a szervezőktől, remélhetőleg a Pick játékosok virágjairól is lemaradt a tüske. Matics és Andjelkovics a nézőtérről választ magának párt, végül Ghionea is belelkesedik és szép lassan a többiek is. Szép gesztus.

A komplett MKB a parketten melegít, amikor 18.25-kor elkezdenek kiszállingózni a Pick kedvencek, a füttyszó nem marad el, de ez talán természetes is.

Marko Vujin állítólag csütörtökön még nem tudta felhelyezni a kontaktlencséjét, mert beduzzadt a szeme, ám most természetesen az átlövő is ott melegít a pályán a társaival.

Marko Vujin ábrázatán már alig látni a Herbert okozta sérülés nyomát Fotó: Schmidt Andrea
Marko Vujin ábrázatán már alig látni a Herbert okozta sérülés nyomát.

Háromnegyed órával a meccs előtt még félház sincs a veszprémi arénában. Feszültségnek egyelőre nyoma sincs, igaz még a csapatok sem dugták ki az orrukat az öltözőkből. Ami a Szeged várható felállását illeti: Vladan Matics vélhetően Petrea helyett Osmajiccsal kezd majd. Egyébként mindenki harcra kész és a játékosok bíznak a címvédésben. A Szeged története során harmadszor lehet bajnok, a Veszprém győzelme esetén tizenhatodszor ünnepelhet.

Az MKB keretéből Gulyás Péter és Putics Barna maradt ki. Helyettük Iváncsik Tamást és Ilyés Ferencet nevezte Mocsai Lajos.

Kezdjük a legfontosabbal: a Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége csütörtökön felfüggesztette a nagy vihart kavart fegyelmi ügyek eljárásait, így valamennyi eltíltott játékos ott lehet a bajnoki döntő ötödik, mindent eldöntő találkozóján.

A bemelegítésnél még mindenki nyugodt volt Fotó: Schmidt Andrea
A bemelegítésnél még mindenki nyugodt volt.

A salamoni döntés első hallásra jónak tűnik, hiszen így nagyobb az esély arra, hogy a két gigász között a pályán dőljön el az aranyérem sorsa. Azt viszont most még nehéz lenne megjósolni, hogy miként reagálnak majd az egyébként is túlhevült drukkerek a szövetség újabb pálfordulására.

Az egymással nem éppen békés szurkolótáborok ugyanis abban egyetértenek, hogy Herbert Gábort és Ilyés Ferencet jogosan tiltották el. Márcsak ezért is borítékolható: szerepeltetésük csak olaj a tűzre, kapnak majd hideget-meleget az ezerfejűtül - klubhovatartozástól függően.

Herbert is játszhat Veszprémben Fotó: Karnok Csaba
Herbert is játszhat Veszprémben.
Fotó: Karnok Csaba

A Pick trénere, Vladan Matics az indulás előtt a következőket mondta a delmagyar.hu-nak:

- Három tényezőnek kell egyszerre teljesülnie ahhoz, hogy nyerni tudjunk Veszprémben. Először is extra kapus teljesítményre lesz szükségünk, másodszor harcosan, Puljezevicset segítve kell védekeznünk, ám ez sem lesz elég, ha a harmadik feltétel nem teljesül. Pontos, gólratörő támadójáték nélkül nem lehet esélyünk. Csak rajtunk múlik, hogy meg tudjuk-e oldani ezeket a feladatainkat. Óriási nyomás alatt leszünk, de ha 40-45 percig tartani tudjuk a lépést a Veszprémmel, akkor már az MKB vállán lesz a teher és ezt kihasználva megnyerhetjük az ötödik mérkőzést.

Sutka Norbert a Pick fiatal játékosa nem kertelt: szerinte csapata győzni fog pénteken Veszprémben. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Ami a Szeged esélyeit illeti: a Pick az idei szezonban sem az alapszakaszban, sem pedig a rájátszás során nem tudott nyerni a királynék városában. A finálé első mérkőzésén 32-24-re, a harmadik összecsapáson 33-26-ra kaptak ki Krivokapicsék.

Puljezevics varázslat Méhes Gábor tolmácsolásában
pick-szeged.delmagyar.hu

Persze, a szegedi szurkolók nem feledik, hogy tavaly éppen úgy lett bajnok a Pick, hogy egy alkalommal Veszprémben is legyőzte riválisát. A büntetőkkel megnyert emlékezetes meccs legizgalmasabb jeleneteit megnézheti itt. A kommentátor Egri Viktor - a szegedi drukkerek által elátkozott riportert akkor még nem lehetett elfogultsággal vádolni.

MKB Veszprém - Szeged 30:31 az MTV felvétele

Feszítsen eredeti Pick mezben!

A bajnoki finálé utolsó mérkőzésén növeltük a tétet: ezúttal a játékosok által dedikált eredeti Pick mezért játszhatnak az adiadas jóvoltából. Nincs más dolga, mint pénteken 19 óráig elküldeni a sportjatek@delmagyar.hu e-mail címre annak a Pick játékosnak a nevét, aki a 10. szegedi gólt szerzi majd a Veszprém elleni finálé ötödik mérkőzésén.

Játékunk korábbi nyertesét, Apáti Emesét Luka Zvizej és Nagy László fogja közre.
Amatőr felvétel

Kövesse nyomon a delmagyar.hu online tudósítását, amelyből rögtön megtudhatja, hogy ki dobta a tizedik szegedi gólt.

A tipp mellé küldje el nevét és telefonszámát is. Az egynél több tippet beküldők levelét nem vesszük figyelembe a sorsolásnál.