2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

MOL-Pick Szeged: az út lesz a legnehezebb

Kézilabda- Szombaton 18 órakor Nagyatádon zárja a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszát a MOL-Pick Szeged együttese, a Pastor-alakulat a Csurgói KK ellen játszik. Tétje csak a hazaiak számára van a meccsnek, a Szeged már alapszakaszgyőztes.
Szombaton 18 órakor következik egy olyan meccs, amelynek a legnagyobb kihívása az utazás lesz, hiszen a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Tatabánya ellen nyert, ezzel megnyerte az alapszakaszt, így a Csurgó elleni nagyatádi bajnokinak annyi jelentősége maradt, hogy ezt a találkozót le kell játszaniuk.

Egyedül a hazaiakat motiválhatja az a tény, ha nyernek, akkor a harmadik helyen végeznek, mert egymás elleni eredményben jobbak, mint a Balatonfüred – a Balaton-partiak otthon a sereghajtó PLER-rel csapnak össze, így a papírforma hazai győzelmet ígér –, már egy döntetlen sem jó nekik.

A jelenlegi erőviszonyokat tekintve még úgy is kötelező a szegedi győzelem, hogy a játékosok nem mindennapi erőltetett menetben játszanak, hiszen 7 nap alatt ez lesz már a harmadik meccsük.

Hátradőlni ezután sem lesz idejük a szegedieknek, hiszen március 16-án kezdődik az 1–6. helyért tartó rájátszás, amelybe visszatér és bekapcsolódik a címvédő Veszprém is. Hol kezd a Szeged? Erre éppen a Csurgó-meccs után kapunk választ. Ha a Füred a harmadik, akkor a Balaton-parti városban, ha a CSKK a harmadik, akkor jövő héten ismét irány Nagyatád. A rájátszás nyitómeccse után pedig vasárnap 18.30-kor következik a várva várt BL-ütközet, a nyolcaddöntő első meccsén a világhírű THW Kiel érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

Ez egy igazi kézilabda-nagyüzem, a szurkolók nem unatkoznak, és a delmagyar.hu minden idegenbeli és hazai meccsről szöveges online tudósításban számol be, így ott leszünk holnap is az alapszakasz utolsó meccsén.