2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

MOL-Pick Szeged: huszáros hajrá Kövesden

A 44. percben még csak két góllal vezetett, végül jó hajrájának köszönhetően hattal (26–32) nyert a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata NB I-es bajnokiján Mezőkövesden. Folytatás szombaton, a francia Dunkerque otthonában BL-meccsen.
Mezőkövesd–MOL-Pick Szeged 26–32 (13–14)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló.
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Mezőkövesd: VOLAREVIC – Vaszics 2, Dzono 2, CUZIC 6, Grünfelder, Lókodi 4, Szepesi 1. Csere: Sipos (kapus), Radnic 2, Trivkovic 1, PAVLOVIC 4, Terenyi 2, Pálos 1, Molnár 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski – Prodanovics 4/2, Blazevic 1, Zubai 3, ILYÉS 3, Vadkerti 1, Mindegía 3. Csere: Ancsin 3, Vranjes 3, BALOGH 7/3, PARRONDO 4, Källman, Urbán, Fekete, Árpási. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: –, ill. 6/5.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

A Mezőkövesd-Zsóry tegnap 4–2-re legyőzte a Balmazújvárost a labdarúgó Ligakupa 6. fordulójában. Hogy ez miért érdekes? Mert a felújított kövesdi stadion szomszédságában, egy órával a lefújás után rendezték meg a hazai férfi kézilabdacsapat MOL-Pick Szeged elleni NB I-es bajnokiját. Szerencsére nem okozott gondot a stadionból a csarnokhoz áramló szurkolók tömege, a futballmeccsen ugyanis kevesebb mint háromszáz ember foglalt helyet a lelátón.

– Kemény sorozatban vagyunk, 12 nap alatt ez lesz az ötödik mérkőzésünk, amely igencsak megterhelő. Sajnos Liszkaira nem számíthatok a kapuban, porcműtétre vár, így hosszabb időre kidőlt – mondta érdeklődésünkre Skaliczki László, a hazaiak vezetőedzője, korábbi szegedi tréner. Juan Carlos Pastornak is ki kellett hagynia két játékost: a visszatérésre készülő Robledo mellett a bokáját pihentető szlovén irányító, Dean Bombac sem tartott a csapattal a bajnokira.

Ancsin Gábor a hajrában két hatalmas gólt lőtt a Mezőkövesd elleni meccsen. Fotó: Schmidt Andrea
Ancsin Gábor a hajrában két hatalmas gólt lőtt a Mezőkövesd elleni meccsen.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, sokáig a hazaiaknál volt az előny, csak a 30. percben, Balogh hetese után vezetett először a MOL-Pick: a 13–14-es eredmény a félidei állást is jelentette. A Mezőkövesdben a horvát légiósok játszottak jól, Volarevic remekül védett, Cuzic és Pavlovic pedig szép gólokat szerzett. A Szeged nehezen pörgött fel, a kimaradt ziccereknek köszönhetően 9–5-nél négy góllal is elengedte ellenfelét, ám ezután fokozatosan felzárkózott – Balogh pályára lépése lökést adott a támadójátéknak.

A második félidő elején sem alakult ki nagyobb különbség, ám a MOL-Pick győzelmét semmi nem veszélyeztette. A 44. percben még csak 21–19-re vezettek Ilyésék, ezután azonban kijött a két csapat közötti különbség, és az irányítóban jól mozgó, gólokat szerző Parrondo vezérletével elhúzott a Szeged. A legnagyobb különbség hét találat volt, ebből hat maradt a végére, így Juan Carlos Pastor csapata 32–26-ra nyert, és továbbra is százszázalékos a magyar bajnokságban. A találkozón a szegedi Urbán Egon bemutatkozott az NB I-ben, és Ilyés, valamint Mindegía kisebb sérülést szenvedett.

A MOL-Pick Szeged legközelebb szombaton lép pályára, a Bajnokok Ligájában a francia Dunkerque vendége lesz az együttes.
Juan Carlos Pastor: – Érezhető volt, hogy a játékosok fejében még ott van a Bajnokok Ligája, és a fáradtság is látszott a csapaton. Igyekeztem azoknak lehetőséget adni, akik a hétvégén kevesebbet töltöttek a pályán. Bízom benne, hogy Mindegía és Ilyés sérülése sem komoly.

Máté Hunor az új szentesi úszóedző

Máté Hunor korábban felnőtt magyar bajnok volt, osztrák színekben olimpián szerepelt (Peking,… Tovább olvasom