2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

MOL-Pick Szeged: kőkemény ütközet Kielcében

Kézilabda, Kielce - Nem sikerült a bravúr, hiába vezetett az első félidőben a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a VELUX EHF Bajnokok Ligája 2. fordulójában, a Vive Tauron Kielce végül hazai pályán 37–32-re győzött.
Azzal minden MOL-Pick Szeged-szurkoló tisztában volt a BL-sorsolás után, hogy a D csoport favoritja, a lengyel Vive Tauron Kielce együttese. Talant Dusebajev gárdája évek óta meghatározó szerepet tölt be az európai kézilabdaéletben, így egy esetleges szegedi győzelem a több mint bravúr kategóriába tartozott volna.

Két éve is találkozott egymással a Kielce és a Szeged, akkor is öt góllal (32–27) nyert otthon a Vive. Most azonban sokkal nagyobb erőt kellett mozgósítani a hazai együttesnek, 35. percig pariban volt Juan Carlos Pastor együttese. Sőt, az első félidőben többször is vezetett, a hazai publikum boszankodott is, hogy a kedvencek szenvednek. Ehhez kellett egy jó védekezés, Balogh és Bombac révén pedig gólerős támadójáték. A kisebb szegedi csoda azonban a második félidőben már nem tartott sokáig. Hiába fogtak több labdát a szegedi kapusok, azok a hibák, amelyek ilyen szinten nem engedhetők meg, megbosszulták magukat. Négy olyan kipattanó is volt, amit kielcei játékos szedett össze, és szerzett belőle végül gólt. Ismét többször eladta a labdát a MOL-Pick, amiből könnyű gólokat szereztek a Dusebajev-fiúk. Ez volt a döntő, ez vezette végül győzelemre a hazaiakat.

Egy hete a Motor Zaporozsje elleni meccs után azt írtuk, hogy van hova fejlődnie a csapatnak. Egy lépést a vereség ellenére is tett a Szeged. 32 gólt dobott idegenben. Máskor elég a győzelemhez is ennyi gól. Jó tempóban játszott a csapat, a 60 percet végig bírta. A meccs végén a közel 80 magyar drukker tapssal köszöntötte a fiúkat. A Kielce jó csapat, komoly anyagi háttérrel. A klub elnöke elárulta a péntek esti tréningen, hogy 6 millió euró a költségvetésük, és jövőre ezt 8 millióra szeretnék feltornázni, még komolyabb keretet szeretnének összehozni.

Balogh Zsolt (balra) remekül játszott, ám kilenc akciógólja sem volt elég a pontszerzéshez a Bajnokok Ligájában. Fotó: MTI

Balogh és Bombac jól játszott, és a többieknek is akadtak jó pillanatai. A bravúr nem sikerült, a vereség sohasem jön jól, most azonban egy jó ritmusú találkozót vívott a magyar alakulat, ami a vasárnapi, dániai, Aalborg elleni meccsre mindenképpen jól jön. Jól, mert Juan Carlos Pastor is kiemelte, a továbbjutás szempontjából szükség lesz idegenbeli győzelemre is. Dánia pedig bevehető, ha még koncentráltabb lesz a MOL- Pick Szeged. Ennyi elegendő lesz a sikerhez, amire nagy szükség lesz. Az aalborgi fellépés előtt szerdán 18 órakor Orosházán játszik a Szeged az NB I-ben.

További eredmények a D csoportból: Motor Zaporozsje (ukrán)–Dunkerque (francia) 21–23, Aalborg (dán)–Schaffhausen (svájci) xx–xx.

Nyilatkozatok

Talant Dusebajev: – Elégedett vagyok a sikerrel, mert számomra Juan Carlos Pastor a világ legjobb edzője. A saját teljesítményünkben találtam hibát, minden gólért meg kellett harcolnunk, ám azt hozzá kell tennem, hogy Jurecki kiállítását nem éreztem jogosnak. Hogy én leszek-e a magyar válogatott következő szövetségi kapitánya? Két lehetőség van: vagy igen, vagy nem! A választ még én sem tudom...
Juan Carlos Pastor: – Jó mérkőzést játszottunk. Kiemelendő, hogy sok gólt szereztünk, ám sajnos ez sem volt elég a sikerhez. Egy idegenbeli győzelemre mindenképpen szükségünk lesz a továbbjutáshoz!
Karol Bielecki: – Érzésem szerint mindkét együttes jól játszott, ám a második félidőben mi jobban, így el is döntöttük az összecsapást.
Piotr Wyszomirski: – Jó érzés volt Lengyelországban pályára lépni, azt pedig lehetett látni, hogy a két csapat jól ismerte egymást. Túl sokat hibáztunk, a hazaiak viszont végig ellenőrzésük alatt tartották a meccset. Mostantól kezdve kizárólag az Aalborgra kell koncentrálnunk.
A szurkoló hangja

Írásunkban a MOL-Pick Szeged Facebook-oldalán található hozzászólásokból közlünk néhányan szerkesztett formában.
Ákos: – Szerintem jól játszottunk, és a védekezés is rendben volt, egy-két hibát leszámítva. Még akár meg is lehetett volna nyerni. A kapusokkal kezdeni kell valamit, mert fejben nincsenek rendben.
László: – Nem kell pánikolni, ez egy ilyen meccs volt. Amikor igazán fontos lesz, akkor menni fog jobban is. Ez belefér.
Icu: Ennyi gól! Őrület!
György: – Jó csapat ellen kaptunk ki. Idegenben a 32 lőtt gól szép, a 37 kapott viszont nagyon sok. Három ember vitte a hátán a csapatot. Ancsinnal mi van?
Tisztelet

Talant Dusebajev különös figura. Játékosként zseni volt, erről a szegedi közönség személyesen is meggyőződhetett. Edzőként is érti a szakmát. Mindenképpen dicséretes az, hogy a sajtótájékoztatón kiemelte,
Juan Carlos Pastort a világ legjobb edzőjének tartja. Igen,
a MOL-Pick Szeged mesteréről volt ilyen véleménnyel. Mi sem bizonyítja, hogy Dusebajev ezt komolyan gondolta, mint hogy este eljött a szállodába, és Pastor mesterrel hosszasan beszélgetett. Leginkább a kézilabdáról. Néhány órával előtte még ellenfelek voltak, este azonban már barátok. Ezért szép dolog a sport, mert sok-sok emberi oldala van.

Megyeegy: határozott volt az Algyő

Nagyon sima hazai sikert hozott az Algyő és a Rosmarin Zrt. Mártély összecsapása a megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság 8. fordulójában. Tovább olvasom