2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Mol-Pick Szeged: váratlan vereség Újvidéken

Második edzőmeccsét játszotta 2015-ben a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A szerb bajnok Vojvodina otthonában nem várt, nagy különbségű vereséget szenvedett (31–24). A találkozón ott volt a lelátón Kekezovics Marinkó, aki eljött megköszönni, hogy segítik a családját.
Vojvodina (szerb)–MOL-Pick Szeged 31–24 (12–12)

Előkészületi férfi kézilabda-mérkőzés, Újvidék, 300 néző. Vezette: Obradovics, Marics.
MOL-Pick Szeged: Pásztor – Prodanovics 2, Ancsin 1, Ilyés 2, Blazevic 1, Zubai 4, Vadkerti. Csere: Manojlovity, Nagy (kapus), Mindegía 6, Parrondo 2, Balogh 6/3, Hegedüs, Velky, Gidai.
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 4 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3.

Egy hét múlva már éles meccset játszik a MOL-Pick Szeged együttese. Február 7-én a Tatabánya lesz az ellenfele az alapszakasz utolsó előtti fordulójában. Ezen a meccsen a klub gyűjtést szervez egykori játékosának, Kekezovics Marinkónak, akinek súlyos beteg felesége, Tatjana. Kekezovics tegnap ott volt Újvidéken a lelátón, eljött megköszönni a csapatnak ezt a nemes gesztust. Az EHF-kupa-győztes balszélsővel hétfői számunkban hosszabb interjút olvashatnak.

Prodanovics ziccergólja vezette be a meccset, ezután fordított a szerb bajnok. Pásztor Imre azonban remekelt a kapuban, a tőle megszokott módon hetest hárított, majd Niko Mindegía szépen termelte a gólokat, így a 9 fős szegedi tábor legnagyobb örömére a 15. percben 7–5-re vezetett a MOL-Pick.

A szegedi támadásokba is hiba csúszott. A sok eladott labda miatt csak vereség lehetett a vége. A szerző felvétele

Éppen ezért szükségesek az edzőmeccsek, mert az első félidőben is sokat hibázott a magyar együttes, így rámutatott a hibákra. Főként támadásban rontott sokat a Pastor-csapat. Erre mondják, inkább most jöjjenek ezek a hibák, mint éles partik alatt. Pásztor Imre kimondottan jól védett, több bravúrt is bemutatott. Jó volt a meccs kísérletezésre is, mert ember- előnyben két balkezessel támadott a Pick, Balogh Zsolt volt az irányító, éppen ő egyenlített az utolsó pillanatokban, így 12–12 volt a félidőben az eredmény.

Sajnos Pásztor kapott egy-két potyagólt, nem is hagyta ezt szó nélkül a spanyol szakember, leszidta a fiatal kapust. Gödörbe került a magyar együttes, a Vojvodina minden hibát könyörtelenül büntetett, így 25–18-ra meglépett. Rengeteg technikai hibát vétett a vendégcsapat, csak vereség lehetett a vége.

Talán jókor jön, mert februártól ilyen játék már nem fér bele. Február 7-én következik a Tatabánya elleni bajnoki. Hétfőtől már Dean Bombac, Jonas Källman és Vladimir Vranjes is bekapcsolódik a munkába.

Juan Carlos Pastor: – Mérges vagyok, mert nem a megbeszéltek szerint játszottunk. Hihetetlen sok labdát szórtunk el. Ez egy edzőmeccsen sem megengedett. Dolgozni kell tovább!

Szegedi TE: a negyvenedik felé közelítenek

Fővárosi bajnokival folytatja a férfi tekecsapat-szuperligát a Szegedi TE. Tovább olvasom