2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Molnár-Török gólparádéval: Beton-PVSK 15-9

Gólgazdag mérkőzésen gyűjtötte be a kötelező 3 pontot a Szeged Beton csapata, miután hazai pályán 15-9-re győzött a PVSK-Füszért ellen a Vodafone férfi vízilabda OB I. 21. fordulójában.

Szeged Beton-PVSK-Füszért 15-9 (5-2, 2-3, 4-2, 4-2)
Vodafone férfi vízilabda OB I. 21. forduló. Újszegedi sportuszoda, vezette: Marnitz, Vojvoda.
Szeged: Baksa-  Kiss 2, Vindisch 2, Kayes, Molnár 4, Younger, Török 4. Csere: Varga 1, Busila 1, Juhász, Somogyi 1. Edző: Kásás Zoltán.
Pécs: Bisztritsányi – Tóth B., Bóbis 2, Scholefield 2, Naganuma 2, Krizsán A., Lukács G. Csere: Soós, Hangody Gy. 1, De Blasio 1, Müller 1. Edző: Petik Attila.
Emberelőny: 13/5 ill. 8/2.
Ötméteres: 2/2 ill. 2/2.
Kiállítás cserével: Busila (13. perc).
Kipontozódott: Naganuma, Tóth B., Krizsán.

4. negyed (4-2)

Juhász is könnyen hozta el a labát, az első támadást mindjárt fórban vezethették a hazaiak, Somogyi lövése azonban elakadt a blokkban. Újra előjöttek a pontatlanságok, aminek meg is lett az eredménye, a szegediek helyett Bóbis úszott meg, és talált be a szegedi kapuba. 11-8. Hasonlóan tett De Balsio is, így gyorsan feljött a PVSK 2 találatra. Az 5. percben újabb fórt kapott a Beton, Kásás Zoltán időt is kért. Török megfogadta a mester tanításait, hosszú gólcsend után újra betalált a Szeged. A negyed második felére feltámadtak a hazai nehéztüzérek, Török, Molnár és Somogyi góljai egymást váltogatták. Másfél perccel a mérkőzés vége előtt 14-9-et mutatott a tábla. Varga megúszásával meglett a 15. betonos találat is, amire már nem jött válasz, a végén maradt a 15-9.

3. negyed (4-2)

A 3. játékrészt Vindisch révén a fehérek kezdhették. Kiss Csaba pazar szabaddobásával újra háromgólosra nőtt az előny, majd a negyed közepén Molnár négyre növelte azt. 9-5. Török sem akart kimaradni a sorból, övé lett a 10. szegedi találat. Naganuma büntetője törte meg a pécsi gólcsendet, majd egy gyors megúszással Müller fargott a hátrányból. 10-7. Másfél perces pécsi támadás se hozott gól, legalábbis pécsit, Vindisch azonban akcióból állította vissza a négygólos hazai veztést. 11-7.

2. negyed (2-3)

A második játékrészt a vendégek kezdhették, de egy perc után újra a Szeged folytatta a gólgyártást, Busila előnyből vette be Bisztricsányi kapuját. A hazaiak uralták a medencét, ennek ellenére akadtak pontatlanságok a játékban, így percekig nem változott az eredmény. Hangody előnyből szerezte első gólját, amire gyorsan jött Molnár válasza. A félidőig küzdött a Beton, leginkább saját magával: kimaradtak az előnyök, jöttek a kotrák. A negye viszont nem zárult gól nélkül, amit azonban a pécsiek szereztek. Előbb Bóbis büntetője akadt meg a kapuban, aztán Scholefield vort eredményes centerből. A félidőben így 7-5-re vezetett a Beton.

1. negyed (5-2)

Gyorsan megkezdte a gólgyártást a Szeged Beton csapata: alig telt el 20 másodperc a mérkőzésből, Molnár büntetőjével magához ragadták a vezetést a hazaiak. Vindisch akcióból növelte tovább az előnyt, Kiss emberelőnyös találatával gyorsan 3-0 állt az eredményjelzőn. A baranyaiak első találatára a 6. perc közepéig kellett várni, amikor Naganuma akcióból talált be Baksa kapujába. Török is beköszönt a pécsieknek, erre azonban még Scholefield válaszolt, de az utolsó szó a szegedieké volt a negyeden: Török újabb találatával 5-2-vel mentek szünetre a csapatok.

A Bodrogi Bau Szentes idegenbe látogat: az Újpest vendége lesz 17 órától. Nem túlzás, ha azt mondjuk: mindkét találkozón megszerezhetik a győzelemért járó pontokat a Csongrád megyei alakulatok.

• 1. Szegecske 2011. március 05. 18:27
    „Most én nem látom a tudósítást, vagy...? Mennyi az eredmény?”

Taylor&Nash: vereség a BVSC otthonában

Kikapott utolsó középszakaszbeli meccsén a Taylor&Nash Universitas Szeged a BVSC otthonában, ám így… Tovább olvasom