2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Most a Makó volt a hírösebb csapat

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 27. fordulójában a Kecskemét ellen aratott győzelmével nagy lépést tett a Makó FC a bentmaradás kiharcolása felé.

Makó FC–Kecskemét 2–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Kovács G. (Vígh, Agócs).
Makó: Kovács K. 0 – Szaveljev 6, Mórocz 7, Szamosszegi 6, Kis K. 6 – Podonyi 6, Magyar 6, Varga R. 6, Bány 7 – Csamangó 5, Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Kecskemét: Nagy Zs. – Mójzes, Gyagya, Vass, Farkas – Csordás, Némedi, Longu, Ábel – Somodi, Kása. Edző: Török László.
Gólszerzők: Bány a 15. és a 82. percben.
Csere: Ábel helyett Szabó a szünetben, Schreiber h. Fülöp (5) az 59., Somodi h. Kurucsai és Csamangó h. Varga F. (--) a 63., Varga R. h. Kulacsik (--) a 68., Longu h. Barna Zs. a 81. percben.
Sárga lap: Szaveljev a 36., Csamangó az 53., Longu a 79., Varga F. a 80., Farkas a 85., Szabó a 89. percben.

Mint falunak a villany, úgy kell nekünk most a győzelem – magyarázta a meccs előtt az egyik makói drukker a mellette ülőnek. Nagy butaságot nem mondott, mert szombaton a riválisok közül nyert a Jászberény, a Baktalórántháza és a Kazincbarcika is. Ez pedig azt jelenti, hogy a veszélyes zónához (a kiesést értjük ez alatt) ismét nagyon közel került a Makó. Arról nem is szólva, hogy a zöld-sárgák a hátralévő három fordulóban utaznak Tuzsérra, fogadják a Nyíregyházát, végül pedig Karcagon zárják az évadot. Kemény sorozat...

Góltörténet

15. perc: Bány kényszerítőzött a 16-os vonalán álló Magyarral, a remek ütemben visszakapott labdát igazítás nélkül, kissé kisodródva, 9 méterről ballal nagy erővel a kapu bal sarkába vágta, 1–0.
82. perc: Kis K. Bányhoz passzolt, ő kapura fordult, majd 18 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0.

A soros ellenfél, a Kecskemét a Makó mumusának számít. A 2004/2005-ös évadban a Hírös város csapata 5–2-re és 3–0-ra verte a Maros-partiakat, a következő idényben 3–2-re győzött és volt egy 1–1, ősszel pedig a Bács-Kiskun megyeiek 3–0-ás sikerével ért véget a két gárda összecsapása. Volt tehát miért törleszteni. Ennek szellemében kezdett a Makó. Az első percben Varga R. még melléfejelt, aztán Magyar bólintása csattant Gyagya kezén, de az első negyedóra végén Bány bombájával szemben már nem volt a vendégeknek ellenszere. A vezetés után valamelyest nekidurálta magát a Kecskemét, de gólt, ráadásul kettőt is, Schreiber szerezhetett volna. Idő előtt eldőlhetett volna a mérkőzés, de a fiatal támadónak higgadtságból van még mit tanulnia. Ha még ideszámítjuk Bány szögletből elért kapufáját is, elmondható: az első félidőben jól futballozott a Makó.

Fordulás után nem sokkal Bány gólhelyzetben Nagy Zsoltba bombázott, viszont utána a Kecskemét került fölénybe. Ez persze nem nagyon tetszett a nézőknek, nem nézték jó szemmel, hogy a vendégek többet birtokolták a labdát. Erősen visszaesett a Makó, rá sem lehetett ismerni a szünet előtt látott csapatra. Kolozsvári edző is észlelte a bajt, tíz perc leforgása alatt mindhárom cserelehetőségét kihasználta. De ez sem segített. Adott volt a kérdés: sikerül-e megtartani minimális előnyét a Makónak? Elfáradtak a házigazdák, csak nézték amint Longu négy lépésről a kapu mellé bólintott. Márcsak nyolc perc volt vissza, amikor Bány pompás, gólt eredményező lövése nem csak a vendégeket, hanem a makói szurkolókat is meglepte. Minden jó, ha a vége jó.

Kolozsvári János: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, így a vége nyögvenyelős lett. Nagyon kellett ez a siker...

További eredmények: Kazincbarcika–Békéscsaba 2–0, Baktalórántháza–Karcag 2–0, Szolnok–Tuzsér 2–0, Vecsés–Orosháza 3–0, Budafok–Jászberény 2–3, Bőcs–FTC 0–0, Jászapáti–Nyíregyháza 0–2.

Vízilabda: bravúrral egyenlített a Szeged a Vasas ellen

Két mérkőzés után még semmi nem dőlt el a Vasas–Szeged férfi vízilabda elődöntő párharcban.… Tovább olvasom