2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Most nem kell szomorkodni a vereség után

Vereséggel (29–24) búcsúzott a csoportküzdelmektől a Bajnokok Ligájában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a német Füchse Berlin ellen. A Zagreb győzelmének köszönhetően a Pick kedden várhatja a bécsi sorsolást, Ancsinék ott vannak a legjobb 16 között.
Füchse Berlin (német)–Pick Szeged 29–24 (15–10)

Velux EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló. Berlin, Max Schmeling Halle, 5000 néző. Vezette: Erdogan, Özdeniz (törökök).
Berlin: HEINEVETTER – SELLIN 6, Igropulo 3/2, Jaszka 2, Laen 3, Romero 2, NINCSEVICS 5/3. Csere: Spoljaric, Löffler, Drux 4, Pevnov, BULT 4, Richwien, Siewert. Vezetőedző: Bob Hanning.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics 2, Zubai 1, Czina, Larholm 3, Blazevic 2, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Sulc 7, Ancsin 4, Kekezovics 3, Balogh, Buday, Pribanic 1, Lasica 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 6/5, illetve 1/0.
Kiállítás: 2, illetve 2 perc.

Ancsin Gábor négyszer vette be Berlinben Heinevetter kapuját. Fotó: Schmidt Andrea

Osztályzatok

Lapunk minden BL-mérkőzés után értékeli a játékosokat. 1-től 6-ig osztályzunk. Az osztályzatok: Mikler (4), Tatai (3,5), Prodanovics (3,5), Lasica (2), Ancsin (4), Balogh (2), Larholm (3), Sulc (5,5), Buday (3), Zubai (3), Pribanic (3), Blazevic (3,5), Czina (3,5), Vadkerti (3), Kekezovics (4).

Az élet képes furcsa dolgokra. Szombat este kiderült, hogy a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata várhatja a keddi bécsi sorsolást, ott van a Velux EHF Bajnokok Ligájában a legjobb 16 között. Ez köszönhető volt annak, hogy a horvát CO Zagreb példát mutatva sportszerűségből, magabiztosan, 38–30-ra legyőzte a svájci Schaffhausent, így a kétszeres magyar bajnok a Füchse elleni utolsó csoportmeccstől függetlenül kiharcolta a továbbjutást. Skaliczki mester boldog volt, ő is úgy fogalmazatott, mint nagyon sokan: annak a csapatnak van szerencséje, amelyik megérdemli.

És akkor az utolsó csoportmeccs. Tétje nem volt. A Berlin második lett, a Pick negyedik a csoportban. Igen ám, de Németországban nem létezik olyan, hogy tétnélküliség, az utolsó csoportmeccsre megtelt a Max-Schmeling Halle. Ötezer néző előtt kezdődött a szegediek 104. BL-fellépése. A lelátón ott volt a Hertha egykori klasszis labdarúgója, Dárdai Pál, aki feleségével és három fiával jött el a Pick Szeged meghívására a meccsre.

A negyedik percig nem volt gól, ekkor Igropulo révén a hazaiak szerezték a meccs első találatát. Kimaradtak a jobbnál jobb helyzetek, így a 9. percben 4–1-re léptek el Rókák. A 10. percben időt is kellett kérnie Skaliczki mesternek. Totális csőd volt a Pick. A hazaiak Sellin révén lőtték a gólokat, a 15. percben 9–4-re vezettek. Jött zsinórban három szegedi gól, Mikler is bemutatott néhány remek védést, így visszajött a meccsbe a Szeged, 9–7. A hajrában ismét jött a remekül játszó Johannes Sellin, újra meglépett a Berlin, amely a félidőben 15–10-re vezetett.

A második játékrész is olyan volt, mint az első. Sokkal több volt benne szegedi szempontból. Ellépett a Füchse, de mindig feltámadt a Pick, azonban egyszer sem sikerült három gólon belülre jönni, így a hazaiak igazán egyszer sem inogtak meg. Hiába volt a 27. percben 27–24, a végén csak a hazaiak szereztek gólt, így magabiztosan nyertek, de legalább voltak biztató pillanatok a Szeged játékában.

A Pick Szeged szerdán 19 órakor az NB I rangadóján Veszprémben lép pályára, de előtte kedden, a BL nyolcaddöntőjének sorsolásán is érdekelt. Sulcék a Veszprémet, a német Hamburgot és a lengyel Kielcét kaphatják a legjobb 16 között.

Bob Hanning: – Nehéz volt egy ilyen, igazi tét nélküli mérkőzés előtt motiválni a csapatot, de annak örülök, hogy végig kézben tartottuk a találkozót, és győzelemmel fejeztük be a csoportküzdelmeket.
Skaliczki László: – Kicsit bosszús vagyok, mert sok lehetőséget rontottunk el. Voltak olyan szakaszok a találkozón, amelyekkel elégedett voltam, ám rengeteg helyzetben hibáztunk, és amikor közelebb kerültünk, akkor sem tudtunk összpontosítani.