2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Motokrossz: felpezsdül a Rolandring

Vasárnap ismét a vásárhelyi Rolandringen indul a motokrosszidény, méghozzá a Kelet-kupával, amelyen öt felnőtt kategóriában állnak rajthoz a versenyzők.
Ugyanakkor a juniorkorosztály országos bajnoki fordulója is lesz, és a profik is parádézhatnak egy meghívásos futamban. A Kelet-kupa mezőnyében több vásárhelyi versenyző is indul, a szenior géposztályban pedig Técsy László győzelméért szoríthatnak a hazai drukkerek.

A profi kategória meghívásos futama jó felkészülés a hamarosan induló nemzetközi bajnoki küzdelmekre, itt a vásárhelyi kedvenc, Nagy Alex idén először áll rajthoz új csapata, a Hell KTM Kecskemét színeiben, új motorjával, egy KTM 250 sxf-fel – mindenképpen aranyéremmel szeretne zárni.

Kivételes élmény lesz a gyerekek vetélkedése az 50, 65 és 85 köbcentis gépeken: ügyesek és gyorsak egyben, még a legkisebbek, az 5–7 évesek is izgalmas csatákat vívnak. Itt lesz a 65 köbcentiben induló Kovács Ádám Zsolt, aki tavaly több nyugat-európai versenyen győzni tudott, de sikeres volt az Eb-n is.

A régióból is lesznek kiválóságok: Técsy László Márkot, Zanócz Noelt és a Nagy Alex-motorosiskola tanítványait is dobogós helyekre várják. Az időmérő futamok 9-kor, a versenyek 13 órakor kezdődnek a Szegedi úti motokrosszpályán.

Imperiában a Hungerit

A Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapata Imperiában szerepel a LEN-kupa négyes döntőjében. Az elődöntőben, ma 21 órától a házigazda ellen szállnak medencébe. Tovább olvasom