2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Működött a Domino gólgyára

A női vízilabda OB I rájátszásában az 1–4. helyért a Hungerit-MetalCom- Szentes hazai pályán, a ligeti uszodában 15–5-re kikapott a Domino-Honvédtól.
A felsőházi rájátszás első meccsén a negyedik helyről startoló Hungerit- MetalCom-Szentes a második Domino-Honvédot fogadta. Hiába alakította ki már a meccs elején a helyzeteket a szentesi gárda, azokat ki is hagyta. Az első negyedben kapott öt emberelőnyből mindössze a harmadikat sikerült gólra váltani, mert kapkodva, ritmustalanul vezette támadásait a Szentes. Eközben pedig a vendégek lefordulásból rendre eredményesek voltak. A hazai gárdát a szerencse sem pártolta, hiszen ami ezen az oldalon bepattant, az a másikon nem.

A második nyolc percben Kotsova még szépített (2–4), ám a folytatásban akciógólokból és megúszásokból elért találatokkal a félidőre hatgólosra nőtt a Domino előnye (2–8). A harmadik játékrész kiegyensúlyozott volt, ám ekkor történt, hogy a Hungerit-MetalCom egyik legjobbját – a másik a már említett Kotsova volt –, a válogatott Szremkót szinte kiütötték, le is kellett cserélnie őt Kocsis István edzőnek. Ezelőtt még értékesítette az ötméterest, ám a fővárosiak továbbra is eredményesek voltak akcióból és fórból is. Az utolsó nyolc percben folytatódott a vendégek gólgyártása, és a szentesi alakulaton még a harmadik negyedben véghez vitt hazai kapuscsere sem segített.

A fehér sapkás Szentes nem tudta megállítani a Dominnót.
Fotó: Tédik Attila

A Szentes a jövő hét szerdán javíthat: ekkor fogadja ugyanis (kezdés: 17 óra) a közvetlen rivális Dunaújvárost a ligeti uszodában.

Kocsis István: – Nem tudtuk megállítani a Domino-Honvéd gólgyártását.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Hungerit-MetalCom-Szentes–Domino-Honvéd 5–15 (1–4, 1–4, 2–3, 1–4)

Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Németh A., Székely.
Hungerit-MetalCom-Szentes: Tóth A. – Győri, Szabó X., Magan 1, SZREMKÓ 1, KOTSOVA 2,  Ábel. Csere: Hevesi, Kertes, Dalmády P. 1, Gémes, Kövér-Kis, Brezovai (kapus). Edző: Kocsis István.
Domino-Honvéd: dr. Horváth P. – Péteri, GYÖRE 3, Tóth I. 1, Tamaskovics 1, KISTELEKI 5, TAKÁCS O. 4. Csere: Németh E., Kotsidou 1, Tóth L., Kling, Bódi. Edző: Györe Lajos.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 7/2. Ötméteresből: 1/1, ill. –.

SÖrdögök: visszafordulás a pokol kapujából

Parádés kezdése ellenére vereséget szenvedett a Bodrogi Bau a férfi kosárlabda-bajnokság 21.… Tovább olvasom