2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Muréna csúcs: 17 bajnoki aranyérem egy versenyen!

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Muréna Szegedi úszó- és Búvárklub. Az egyesület történetében először fordult elő, hogy egy országos bajnokságon 17 bajnoki címet szerezzen.
Önfeledt öröm, győzelmi mámor a murénás arcokon, ámulat és elismerés az ellenfelek tekintetében - röviden így lehet jellemezni az elmúlt három nap eseményeit a hajdúszoboszlói felnőtt- és ifjúsági országos bajnokságon.

Kosara Géza, Szabó Lujza, Dimák Dávid junior vb-n, Debreczeni Hajnalka és Kanyó Dénes felnőtt EB-n indulhat. Az előbbi mondat feltételes módját anyagi támogatás változtathatja kijelentővé. Az összes költség 1,1 millió forint körül látszik körvonalazódni, ám ez még hiányzik az utazáshoz.

Lássuk a hétvége eseményeit! A 14 éves Kosara Gáza letarolta az egész mezőnyt. 5 egyéni ifi bajnoki címe mellé megszerezte élete első felnőtt bajnoki címét is a Dimák, Joszt Ádám, Kosara, Kanyó összeállítású 4x100 méteres felnőtt férfi váltóban. Edzője , Kanyó Dénes eredménylistája ugyanez, 5 egyéni és egy váltó arany és egy országos csúcs 100 méter búváron.

Muréna Szegedi úszó- és Búvárklub - 17 arany az ob-ről

Ladányi Réka az ifik közt duplázott, Szabó Lujza a felnőttek közt szintén, juniorként kortársa, Dimák Dávid is óriási fölénnyel nyerte az 1500 métert a felnőttek között.

Debreczeni Hajnalka könnyedén nyert 200 méteren és bronzérmet szerzett a murénás 4x200 méteres női váltó tagjaként. A verseny legeredményesebb egyesülete toronymagasan a Muréna lett, a legeredményesebb versenyzői címen Kosara és Kanyó osztozhat.

• 4. Semen 2010. május 26. 15:15
    „Hogy nem akadt még támogatója egy ilyen kiváló csapatnak?”
  • 3. szomorúfűzfa 2010. május 25. 19:02
    „Valóban nincs még egy ilyen csapat! Együtt úszik a mester a tanítványaival. Öröm nézni őket!
    Köszönjük srácok! Köszönjük Dani!”
  • 2. ZS 2010. május 25. 18:59
    „CSAK ÍGY TOVÁBB”
  • 1. bessy 2010. május 25. 15:19
    „Hát gyerekek ehhez csak GRATULÁLNI lehet, azt is csak csupa nagybetűvel. Mutassatok gyorsan még egy ilyen csapatot.
    További sok sikert, és próbáljátok összeszedni a pénzt. Tudom nem rajtatok múlik. Mégegyszer GRATULA!!!!!!!!!”

Teke: dupla arany

Nem ért úgy véget az idei férfi felnőtt tekés szezon, hogy ne szerezzen bajnoki aranyat szegedi… Tovább olvasom