2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Nagy Alex bronzérme

Motokrossz, Ács - A motokrossz országos bajnokság I. osztályában az egész szezon során a 250-es géposztály kiélezett csatája tartotta lázban a szurkolótábort, ahol a három favorit, Firtosvári Gábor, Hugyecz Erik és a vásárhelyi Nagy Alex egyaránt esélyes volt a 2014-es bajnoki címre.
A Győr melletti, ácsi versenypályán még 12 futam után is teljesen nyitott volt a helyzet, és ez az utolsó összecsapás döntőnek is bizonyult. A rajt előtt a bajnoki táblázatot Firtosvári vezette Hugyecz és Nagy előtt, de mindenki tudta, hogy a legkisebb hiba, vagy egy kis szerencse azonnal átírhatja a sorrendet.

Az első futamban Nagy Alex állt az élre, és Hugyecz korábbi motorhibája és Firtosvári bukása egy pillanatra megcsillantotta az esélyt számára. A küzdelem mégis úgy alakult, hogy Hugyecz Yamahája bírta a gyűrődést, Firtosvári pedig nagyobb baj nélkül megúszta a bukfencet, és folytatni tudta a csatát. A végén aztán Hugyecz nyert, Firtosvári és Nagy Alex holtversenyben végzett a 2. helyen. Ennek ellenére Firtosvári korábbi előnye elégnek bizonyult riválisaival szemben, és megszerezte a bajnoki címet, Hugyecz lett az ezüst-, Nagy Alex a bronzérem tulajdonosa.

Nagy Alex megpihenhet.  A dobogón fejezte be a bajnokságot. Fotó: DM
Nagy Alex megpihenhet. A dobogón fejezte be a bajnokságot. Fotó: DM

A 450-es géposztályban Németh Kornél nagy fölénnyel lett újra bajnok, Szőke Márk a második, Lécz Gergely harmadikként végzett. Az utolsó összecsapás, az év legrangosabb versenye, a magyar csapatbajnokság két hét múlva kerül sorra a kőszárhegyi pályán, ahol Nagy Alex és Firtosvári Gábor csapattársként áll rajthoz, Szőke Márk lesz a harmadik ember a KTM OKR Team színeiben.

Az első rendezvény

Hosszú idő után újra láthattak ökölvívó-mérkőzéseket Szegeden azok, akik kilátogattak – nagyjából 600-an – a vízi telepre. Tovább olvasom