2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Nagy csata, vereség, búcsú Kielcében a BL-től

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata tartalékosan is végig nyílttá tudta tenni a meccset a Kielce elleni BL-visszavágón, sőt a 22. percig továbbjutásra állt, a lengyel együttes azonban végül 32–27-re nyert, és 57–53-as összesítéssel kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást a Velux EHF Bajnokok Ligájában.

KS Vive Targi Kielce–Pick Szeged 32–27 (14–11)
Velux EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó. Kielce, 4000 néző. Vezette: Zotin, Volodkov (oroszok).
Kielce: Szmal – OLAFSSON 8, LIJEWSKI 4, Musa, Zorman 3, JURECKI 6, Jachlevski 3. Csere: Losert (kapus), Tkaczyk 2, Sztojkovics 4/1, Grabarczyk, Bielecki 1, Buntic 1, Strlek. Vezetőedző: Bogdan Wenta.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics 7/2, Ancsin 2, Buday 1, Zubai 1, Larholm 8/4, Vadkerti 1. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Czina, Balogh 3, Pribanic 2, Lasica, Kekezovics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, illetve 6 perc.
Hétméteresből: 2/1, illetve 6/6.
Meccsfilm: 1–0, 1–1, 2–1, 2–2, 2–3, 2–4, 3–4, 4–4, 4–5, 5–5, 5–6, 6–6, 7–6, 7–7, 7–8, 8–8, 9–8, 9–9, 10–9, 11–9, 11–10, 12–10, 13–10, 13–11, 14–11 (félidő), 15–11, 15–12, 16–12, 16–13, 17–13, 18–13, 18–14, 19–14, 19–15, 19–16, 20–16, 20–17, 21–17, 21–18, 21–19, 22–19, 23–19, 23–20, 24–20, 25–20, 26–20, 26–21, 26–22, 27–22, 27–23, 28–23, 29–23, 29–24, 29–25, 30–25, 31–25, 31–26, 32–26, 32–27.
Továbbjutott: a Kielce 57–53-as összesítéssel.

Osztályzatok

Lapunk minden
Bajnokok Ligája-mérkőzés után értékeli a játékosokat. 1-től 6-ig osztályozzuk őket.
Az osztályzatok:
Mikler (5,5), Tatai (4), Prodanovics (5,5), Lasica (2), Ancsin (3), Balogh (3,5), Zubai (3), Pribanic (3,5), Buday (3), Larholm (4,5), Czina (3,5), Vadkerti (3,5), Kekezovics (4). Tóth keveset játszott, Nagy és Hegedüs nem lépett pályára.

Csordultig telt a kielcei aréna. Parádés hangulatban kezdődött a Kielce és a Pick Szeged meccse a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az 50 fős magyar tábor legnagyobb örömére remekül kezdett a Pick. Mikler Roland gyorsan bemutatott néhány remek védést, így a 8. percben Prodanovics két, és Larholm egy gólja után 3–2-re a magyar csapat vezetett. A 9. percben Balogh bombája után időt is kért Wenta mester, ekkor 4–2 volt a Picknek. Egyenlített a Kielce, ám a 13. percben, Balogh második remek találata után még mindig a Skaliczki-csapat volt előnyben, 6–5. A 14. percben Sztojkovics büntetője után időt is kért a szegedi edző.

A 17. percben 2–1 után vezetett újból a Kielce, kemény fából faragták azonban a szegedi fiúkat, a 20. percben már ismét náluk volt az előny, 8–7. Pörgött a meccs, a 22. percben is egál volt, 9–9. Balogh, Larholm és Prodanovics szerzett 3-3 gólt. Jött egy gödör, egy apró játékvezetői segítség – Lasica nem érdemelt kiállítást –, a Wenta-fiúk 11–9-re léptek el. Hiába dobott emberhátrányban gólt Ancsin, az eladott labdák miatt a Kielce könnyű találatokat szerzett ziccerekből, így 13–10-re elhúzott, és ezt a háromgólos vezetését a félidő végére meg is tartotta, 14–11.

Szépen ˝haltak meg˝: Kielce-Pick Szeged 32-27. Fotó: MTI/PAP/Michal Walczak (galéria)

Újabb hat csapat

A Kielce és a már csütörtökön továbbjutó Hamburg mellett további hat együttes került be a negyeddöntőbe a BL-ben.
Eredmények,
BL-nyolcaddöntő, visszavágók: MKB Veszprém–Ademar León (spanyol) 33–25 (15–14), továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel. Flensburg (német)–Gorenje Velenje (szlovén) 27–25 (13–14), továbbjutott: a Flensburg, kettős győzelemmel. Metalurg Szkopje (macedón)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 24–22 (11–12), továbbjutott: a Metalurg Szkopje, kettős győzelemmel. Barcelona (spanyol)–Silkeborg (dán) 26–24 (12–13), továbbjutott: a Barcelona kettős győzelemmel. Füchse Berlin (német)–Atletico Madrid (spanyol) 26–27 (13–14), továbbjutott: az Atletico Madrid 56–55-ös összesítéssel. THW Kiel (német)–Csehovszki Medvegyi (orosz) 30–26 (17–10), továbbjutott: a THW Kiel 65–63-as összesítéssel.

Gyors gólváltással kezdődött a második játékrész, de jöttek megint a szegedi hibák, 18–13-ra lépett el a Kielce. Miklerre nem lehetett panasz, a válogatott kapus kiválóan védett. Sajnos támadásban lett tanácstalan a Pick, 19–14-nél időt is kért Skaliczki edző. Nem adta fel a Szeged, a 38. percben 19–16-ra tornázta fel magát. Az izlandi Olafssonnal nem bírt a Pick, az inkább halászfiúra emlékeztető szélső szórta a gólokat, 21–17. Szerencsére Prodanovics is hasonlóan jól teljesített, így kettejük között gólpárbaj alakult ki. Emberelőnybe került a Pick, ami jól indult (21–19), és rosszul fejeződött be (23–19). Sajnos a lövők alig kerültek helyzetbe, Ancsinra figyeltek, Buday és Larholm pedig a kapuig sem tudott dobni...

Az utolsó 15 percre Tatai érkezett a kapuba. 26–22-nél Lasica az üres kapu fölé lőtt a saját kilenceséről – lehozták a hátrányban lévő hazaiak a kapusukat. Harcolt, küzdött a Szeged. Az 51. percben 27–23 volt a Kielcének. Előbb Czina, majd Kekezovics sérült meg, de a Pick nem adta fel. Az 56. percben is csak 29–25 volt a lengyeleknek, akik ütöttek, vertek, nagyon keményen játszottak. A 29–25-ből 31–25 lett, Tóth Mihály még védett egy hetest, de így nyertek a hazaiak 32–27-re, és továbbjutottak a legjobb nyolc közé, a Pick számára pedig véget ért az idei nemzetközi szereplés.

Bogdan Wenta: – Tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgunk a Pick ellen, egy nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező nagy csapat volt az ellenfelünk. Éppen ezért külön öröm, hogy sikerült kiharcolni a továbbjutást, és ott vagyunk a legjobb nyolc között.
Skaliczki László: – Hihetetlen iramot diktált a Kielce, a támadásainknál megelőzték a bejátszásokat, és rendre indításokból találtak be. Az eltolt védekezésük ellen nem voltunk hatékonyak. Ha több szabálytalansággal tudtuk volna tördelni a játékot, még szorosabb lehetett volna a mérkőzés. Megérdemelt a Kielce továbbjutása, de azt hiszem, mi is büszkék lehetünk a teljesítményünkre. Külön köszönöm a minket elkísérő szurkolóknak a buzdítást.
Czina József: – Nehéz meccset játszottunk egy nemzetközi szinten jegyzett, komoly játékerőt képviselő csapat ellen. Hiányzott két kulcsemberünk, őket nem tudtuk pótolni, ennek köszönhető a vereség.

Online tudósításunkat itt olvashatják el újra. >>>

• 10. roxper 2013. március 26. 19:20
    „9.
    Ők hazaiak, velük szemben van türelem...”
  • 9. ashmore 2013. március 26. 19:05
    „Nem értem miért kell b-sztatni Larholmot, miközben Vadkerti,Czina alibizését meg évek óta tűrjük. Jó a svéd és kész!!!”
  • 8. roxper 2013. március 26. 17:40
    „Az a durva, hogy a csapat nem nőtt fel a feladathoz, nem létezik, hogy ne lehetne felkészülni a nyitott védekezés ellen, nem lehet edzésen erre gyúrni, nincs egy magyar csapat sem, aki ezt alkalmazná Pick elleni bajnokin? Gyakorlatilag az első meccs utolsó 5 perce és a visszavágó is ezen ment el, a Pick-ben meg nulla mozgás volt, meg védő mögé befutás.

Larholm pedig magasan a legképzettebb szegedi játékos, fél szezon után nem szokás mérleget vonni, pláne ahogy játszott az mkb ellen is, amikor Sulccal 8-8 gólt lőttek és szétbontották a védelmüket.”
  • 7. margot 2013. március 26. 12:04
    „Szomorú, hogy a csapatban vannak olyan játékosok akiknek nem kellene ott lenniük.”
  • 6. Figyelő 2013. március 26. 06:22
    „Az élet azt bizonyította, hogy a Pick Szegednek mindössze három(!) nemzetközi szintet elérő, teljesítő játékosa van.
    Ők?
    Frantisek Sulc, Mikler Roland, és Tatai Péter, a többiek, sajnos, meg sem közelítik a B.L. szintet, ebbe beleértve a túlfizetett svéd kézilabdást is. Ő nem adta vissza teljesítményben a bele invesztált pénzt!
    A jövő?
    Nm tudni, hogy mit hoz.
    Önmagában egy spanyol edző semmire nem elég, ha nincsenek jó, B.L. szintű játékosok!
    Azzal, hogy a 2013/2014 szezonban a Pick Szeged nem indulhat a ebben a sorozatban nagyon lecsökkenti az ide igazolni szándékozó játékosok számára a vonzerőt. Igen, jövőre Magyarország az E.H.F. döntése szerint egy klubcsapatot nevezhet a B.L. sorozatba, kivéve ha az M.K.B. megnyeri az idei sorozatot, és a Pick minimum második lesz a hazai bajnokságban, vagy megnyeri a hazai bajnokságot, és akkor nem számít, hogy az M.K.B. miként végez az idei sorozatba.
    Persze, a "ha" a sportban nem sok szerepet kap.”
  • 5. kreatív 2013. március 25. 21:42
    „39.eldorádó 2013.03.24. 21:13
    "Az utánpótlás sport nevelés példaképek nélkül nem működik. "

KREATÍV: Tévedsz kedves Topic-társam! MŰKÖDIK!!! Bármely minőségi sportág alapját a lelkes, szakértő, közpénzen jól-megfizetett TESTNEVELŐ jelenti, aki személyiségével, mélyen beleérző pedagógiai érzékével, fokozatosan megszeretteti, majd "pályára állítja" a kiszemelt tehetséget, helyi példakép nélkül!!!
    Napjainkban, Magyarországot kivéve- az élsport szponzorizáció kérdése, a kereslet-kínálat libikókája, NEM KÖZPÉNZFECSÉRLÉS!!!!!!!!!
    (Cipruson egy általános iskolai testnevelő havonta 1.5 millió forintnak megfelelő eurót keres!)”
  • 4. TUTI 2013. március 25. 19:23
    „A második selejtezös csoportba kerülhet, elvileg.
    Valóban túlzás lett volna a csapat jelenlegi viszonyokat és keretet
    ismerve a 8 közé kerülés. AZ lenne az irreális.
    A jelenlegi helyzet a realitás: 16 közé döcögve, közunk nincs a 8-hoz.
    Elöre lépés siman lehetséges a Mezei-féle tervek akár részleges
    teljesitésével is. Az is simán a realitások közé tartozhat.
    Mezeit meg kell fenyegetni, ha nem lesz javulás, kreativot becsukjuk
    vele egy hétvégére egy apartmanba....akkor majd megtanul spórólosan
    gazdálkodni a javakkal és kis pénzböl is kihozza Final Fourt.... :) :) :D
    HAJRA PICK SZEGED!”
  • 3. dobi 2013. március 25. 18:35
    „Jövőre akkor a második nem megy a BL-be? Kétlem, hogy a Veszprém BL-t nyerjen...”
  • 2. Cillit_bang 2013. március 25. 15:32
    „Egyetértek! Ennyi volt a csapatban.”
  • 1. zehn 2013. március 25. 08:27
    „Ez egy elfogadható eredmény. A csapat ebben az összeállításban elérte a maximumot. Jár a gratuláció. remélhetőleg a következő bajnokságban nagyságrenddel jobb Picknek fogunk szurkolni. Új edző,új/sokkal jobb/ játékosok.”

Teke: 8:0 Répcelakon

A férfi tekecsapat szuperliga rájátszásában a Szegedi TE a Répcelak vendége volt és 8:0-ra nyert. Tovább olvasom