2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Nagy csatában kapott ki a SZAK

Nagy csatában, 3-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a SZAK NB I-es női labdarúgócsapata a fővárosi Feminától.

Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta a SZAK–Femina NB I-es női labdarúgó-mérkőzésen. A Femina többet kezdeményezett, de veszélyesebb helyzetei inkább a hazaiaknak voltak. Negyedóra elteltével Zimányi Kovács Anikó végzett el egy szabadrúgást a Femina kapujától 20 méterre, amit a vendégkapus csak nagy nehézségek árán tudott kiütni a jobb felső sarokból. A 21. percben azonban már nem hibázott: a bal oldalon lépett ki a védők kíséretében, és a tizenhatos sarkáról ballal a hálóba bombázott, 1–0.

Támadásban maradt a hazai csapat. Szil Tündét indították a jobbszélen, aki pontosan tálalt az érkező Baksa Katalin elé, neki azonban elpattant lábáról labda, pedig már csak a kapussal állt szemben. A kihagyott hazai helyzeteket több vendégpróbálkozás után Pádár Anita büntette, aki egy szép összjáték után középről okos gólt helyezett a hosszú sarokba, 1–1.
A második félidőben visszább húzódott saját kapuja elé a szegedi csapat, egyre nagyobb energiákat mozgósított a Femina. Egy szerencsés góllal vezetést is szerzett. Ezután egy teljesen szabályos gólt nem adtak meg a játékvezetők a SZAk-nak, majd ziccert hibáztak Cserenkó Szabolcs tanítványai. És ahogy lenni szokott, egy nagy kapushiba után tovább növelte előnyét a fővárosi alakulat, amely végül nagy csatában tudta begyűjteni a három pontot.

Cserenkó Szabolcs: – A múlt heti hozzáállás 180 fokot fordult, küzdésben és akaratban a maximumot nyújtottuk, le a kalappal a lányok előtt. Nem túlzok, ha azt mondom, benne volt számunkra ebben a meccsben a döntetlen. Biztos vagyok benne, hogy fél év múlva az ilyen típusú találkozót meg tudjuk majd nyerni.

Szegedi AK–1. FC Femina-Hellotel 1–3 (1–1)
Női labdarúgó NB I, 7. forduló, Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Juhász (Ujhelyi, Nyakas).
Szegedi AK: Horváth M. (Németh Zsa.) – Szalai, Kardos, Miklós, Dóczi, Szil (Németh Zsó.), Horváth H., Zimányi Kovács, Hajka (Boros), Baksa, Lipták (Papp D.). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs.
Femina: Lengyel D. – Lengyel A., Kanta, Rudán (Ács), Zvara, Balogh H., Pádár, Benkő, Horváth L. (Ködmön), Széles, Hegyi. Vezetőedző: Bencsik László.
Gólszerzők: Zimányi Kovács (21.), ill. Pádár (38., 59., 76.).

Az U17-es bajnokságban: Viktória Szombathely–Szegedi AK 4–0 (2–0).

Harmadik lett a Floratom az ETTU-kupában

A harmadik helyet szerezte meg a Floratom Szeged férfi asztalitenisz-csapata Oroszországban, az… Tovább olvasom