2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Nagy csatában nyert a Szeged Füreden

Nagy csatában, a Löwen elleni BL-meccs fáradtsága után 13-12-es félidő után 26-25-re nyert a MOL-Pick Szeged a Balatonfüred otthonában. A lényeg a siker, az újabb 2 pont a rájátszásban.
Balatonfüred-MOL-Pick Szeged 25-26 (12-13)
Férfi kézilabda NB I, középszakasz, 4. forduló, Balatonfüred, 700 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Balatonfüred: Székely - Iváncsik T. 2/1, Grigorjev, Szöllösi, Juhász 2, Bánhidi 1, Bóka 1. Csere: Borbély (kapus), Faluvégi 10, Vilovski 2, Ligetvári 1, Győri  3/1, Gábori 2, Németh, Kovacsics 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirksi - Prodanovics 2, Ancsin 3, Bombac 2, Vranjes 3, Ilyés, Vadkerti. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Vadkerti, Balogh 4, Zubai, Robledo 3, Källman 1, Parrondo 8/4 Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 14, ill. 16 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 6/4.

60. perc: Faluvégi, 24-26. Időt kér a Szeged, 23 másodperc van hátra. Sierra véd, majd a bírók hetest adnak. Fogja mindenki a fejét. Győri,25-26. Ez a vége!
59. perc: Källman kap 2 percet.
58. perc: Vilovski, 23-25. Balogh okosan, 23-26.
57. perc: Bóka 2 perc. Balogh harcol ki hetest. Parrondo, 22-25.
56. perc: Ismét Bombac, 21-24. Időt kér a Füred. Faluvégi, 22-24.
55. perc: Bombac tört be, 21-23. Labdát szerzett Robledo.
54. perc: Sierra újból! Robledo fölé. Faluvégi tör be, 21-22.
53. perc: Ellépi a Szeged.
52. perc: Sierra véd, jókor!
51. perc: Faluvégi ellépi. Időt két a Szeged. Ancsin kapufa.
50. perc: Parrondo, 20-22. Vranjes 2 perc.
49. perc: Labdát szerzett a MOL-Pick. Balogh ellépi. Bombac ziccer, hetes.
48. perc: Eladja a labdát a hazai csapat, Parrondo, 20-21. Időt kér a Füred.
47. perc: Jó szegedi védekezés, Blazevic kap 2 percet.
46. perc: Robledo, 20-20.
45. perc: Robledo ellépi. Faluvégi, 20-19.
44. perc: Labdát szerzett a Szeged. Ligetvári, 19-19.
43. perc: Robledo, mekkora gól, 18-19.
42. perc: Ilyés 2 perc. Vilovski, 18-18.
41. perc: Balogh harcol ki hetest. Parrondo, 17-18.
40.perc: Újabb ütés. Robledo kap nagyot. Ez boksz! Ligetvári. Prodanovics repül, 17-17. Sierra véd.
39. perc: Faluvégi nagyon él, 17-16.
38. perc: Sierra véd. Källman a szélről, 16-16.
37. perc: Juhász 2 perc. Hetes, Parrondo, 16-15.
36. perc: Balogh lő, Székely véd. Gábori, 16-14.
35. perc: Bánhidi bokája sérül meg. Balogh eladja. Faluvégi-bomba, 15-14.
34. perc: Ilyés kapufa, Iváncsik T., 14-14.
33. perc: Zubait kell ápolni. Kapott egy maflást. Balogh talpról, 12-14. Faluvégi, 13-14.
32. perc: Eladja a Szeged a labdát. Bombac szerzett labdát.
31. perc: A Szeged kezdte a második félidőt. Bombac lő, Székely véd.

30. perc: Balogh egyenlít, 12-12. Parrondo parádés gólja, így a félidőben vezet a MOL-Pick Szeged, 12-13.
29. perc: Parrondo, 12-11. Robledo 2 perc.
28. perc: Bombac és Vilovski 2-2 perc. Gábori kiüti Zubait, 2 perc. Pirosat ért!
27. perc: Balogh betörésből, 12-10. Szegedi labdaszerzés.
26. perc: Időt kér a Füred. Sierra véd. Balogh ellépi. Kovacsics, 12-9.
25. perc: Zubai ellen ítélnek.
24. perc: Iváncsik kapufa, Parrondo, 10-9. Faluvégi, 11-9.
23. perc: Gábori is 2 percet kapott. Kínai után, Robledo, 10-8.
22. perc: Győri kap 2 percet.
21. perc: Robledo telibe Székelyt. Robledo szerzett labdát.
20. perc: Parrondo, Székely véd. Gábori a kezek között, 10-7.
19. perc: Győri lő, 9-7. Időt kért a Szeged.
18. perc: Ancsin lő, Székely véd, marad a Szegednél a labda. Elveszik a Picktól a labdát.
17. perc: Faluvégi talpról, 8-7.
16. perc: Ilyés harcol ki hetest. Prodanovics kapufa.
15. perc: Ancsin kapufa, Juhász, 6-7. Ilyést blokkolják, Győri, 7-7.
14. perc: Újabb szegedi eladott labda, Vranjes 2 perc. Bánhidi fordul, Wyszomirski bravúr.
13. perc: Faluvégi szép gólja, 5-7.
12. perc: Wyszomirksi újból, majd Ancsin is, bomba, 4-7. Eladja a labdát a hazai csapat. Elveszik a labdát a Szegedtől, Vranjes lökött.
11. perc: Wyszomirski véd, Prodanovics, 4-6.
10. perc: Remek játék, Vranjes Székely lába alatt, 4-5.
9. perc: Hazai hetes, Iváncsik T., 4-4.
8. perc: Ancsin kap 2 percet. Juhász tört be, 3-3. Vranjes ismét, 3-4.
7. perc: Ancsin betörésből, 2-3.
6. perc: Labdát szerzünk, Ilyés eladja, Bóka a szélről, 2-2.
5. perc: Bánhidi fordul, Wyszomirksi véd. Szegedi hetes. Bombac, Székely védd.
4. perc: Szöllösi mellé, majd Prodanovics is.
3. perc: Vranjes kap remek labdát, fordul a bosnyák fiú, 1-2.
2. perc: Ancsin emelkedik, 1-1.
1. perc: Bánhidi szerez vezetést beállóból, 1-0.

Egy közel 20 fős szegedi tábor a lelátón.

A Szegednél Mindegía, a Fürednél Zdolik hiányzik sérülés miatt.

Niko Mindegía otthon, Spanyolországban folytatja a rehabilitációt. Az irányító térdműtéten esett át. Hétfőn nyilatkozott a MOL-Pick Szeged honlapjának.
- Köszönöm szépen az érdeklődést, minden rendben, a térdem napról napra jobb állapotban van. Mindennap 3-4 órát dolgozunk, jól haladunk.
Mindegía örült a BL-továbbjutásnak!
- Láttam a szurkolók arcát a tévében, láttam, hogy milyen boldogok, és örülnek a legjobb nyolcba jutásnak. Ez nekem is nagyon jó érzés, a felépülésemben sokat segít. Alig várom már, hogy újból Szegeden lehessek, megölelhessem a csapattársaimat, gratulálhassak nekik.

Az alapszakaszban Füreden 30-23-ra nyert a Szeged, az újszegedi sportcsarnokban 38-26-ra.

A Szeged eddig nyert a Tatabánya, az Orosháza és a Csurgó ellen. A Füred kikapott a Csurgótól, a Veszprémtől, nyert az Orosháza ellen.

A MOL-Pick Szeged a sikeres Löwen elleni BL-csata után következik a füredi meccs. Szerencsére a németek elleni meccset mindenki sérülés nélkül megúszta, így Mindegíát leszámítva mindenki Juan Carlos Pastor rendelkezésére áll.

A férfi kézilabda NB I rájátszásának 4. fordulójában a még veretlen MOL-Pick Szeged a még nyeretlen Balatonfüred vendégeként lép pályára. Juan Carlos Pastor tanítványai legutóbb a Csurgót verték hazai környezetben 32-28-ra és a Füred ellen is Ilyésék az esélyesek.

Brutális: szétrúgták az orrát a megyeháromban - fotó

Súlyos sérülést szenvedett a vendégek játékosa a Baks-Csanytelek megyehármas meccsen. Tovább olvasom