2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Nagy falat volt a Salgótarján a Kosársulinak

Nem volt egy súlycsoportban hétvégi ellenfelével az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli, így a tavaly még A csoportos Salgótarján jutott tovább a Hepp Kupában.
EnterNet Vásárhelyi Kosársuli–Salgótarjáni KSE 72-93 (18-20, 14-25, 19-24, 21-24)
Férfi kosárlabda Hepp-kupa. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Balogh, Varga.
Kosársuli: Szilágyi 7, UTASI 20/3, Mócsai 7/3, Vas 16/3, Kukla 8. Csere: Schéda 2, Grezsa, Czibere 4, Bartucz 2, Czuprák 6. Edző: Elek András.

Kukla kosarával indult a találkozó, majd két Utasi-gól következett. Négy perc után 10-6 volt az állás. Hartvich büntetőivel viszont fordult a kocka, majd Kocsis dobott egy triplát. Egyértelműen érződött a Salgótarján fölénye a palánk alatt, Kukla és Bartucz sem bírt Godenával.

18-20-nál folytatódott a meccs. Likár és Hartvich is betalált a palánk alól, egyre jobban elléptek a vendégek. Hét pontos hátránynál kért időt Elek András, de ez sem segített, tovább nőtt a pirosak előnye. A félidő végén már 13 volt a gárdák között.

Hartvich trojkájával folytatódott az összecsapás. Erre Czibere válaszolt rögtön. A tarjániak magabiztosan tüzeltek a tripla vonal mögül, Sebők és Hartvich is pontosan célzott, így eldőlni látszott a győzelem sorsa. Kukla és Vas tartotta a hazaiakban a lelket, de így is 51-69 állt az eredményjelzőn a zárójátékrész előtt.

Tovább nőtt a hátrány. Az U20-as bajnokságban pallérozódó vásárhelyi Czuprák Ádám is a pályára került, rögtön dobott is négy pontot, valamelyest faragott lemaradásából a Kosársuli. A végéig azonban már nem sok minden változott, így vereségével az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli elbúcsúzott a Hepp-kupa küzdelmeitől.

A fiúk azonban nem pihenhetnek sokáig, szerdán ugyanis az az Eger látogat a Hódtói Sportcsarnokban, amelynek soraiban Kováts Róbert, a vásárhelyiek korábbi kedvence is ott van. A bajnoki 18 órakor kezdődik majd.

Elek András: - Ilyen dobószázalékkal és ennyi eladott labdával senki ellen sem győzhetünk.

Kikapott Dunaújvárosban az Universitas

A középső két negyedben mutatott gyengébb játékával a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas női… Tovább olvasom