2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Nagy kár volt érte

A vendégek abban a tudatban léptek pályára, ha nyernek, a dobogó közelébe kerülnek. Ennek szellemében fociztak, és az első tíz percben kétszer is gólt szereztek.
Első Beton–Berettyóújfalu 3–4 (0–2)
NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Iványi, Demeter.
Első Beton: Halász – Németh L., Szentágotai, CSÚRI, Vastag. Csere: BRINSZKY, PUSKÁS, Juhász, Rácz, Kovács P., Bullás. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Csúri (2), Brinszky, ill. Tamás (2), Lovas, Kolompár.

A vendégek abban a tudatban léptek pályára, ha nyernek, a dobogó közelébe kerülnek. Ennek szellemében fociztak, és az első tíz percben kétszer is gólt szereztek. Az Első Beton Puskás hatalmas lövését leszámítva helyzetbe sem került, így megtörtént, ami ritka: nem volt Beton-találat a szünetig.

Brinszky-varázs

Kilenc hónapot böjtölt Brinszky Adrián, hogy súlyos sérülése után visszatérjen. Nem is akárhogy: két gólpassz, két kapufa, meg egy gól a mérlege. Az Első Beton legjobbjának mégis szomorúan ért véget a meccs.

Puskás után Brinszky is telibe lőtte a kapufát – mindez már a második félidőben, a találkozó 23. percben történt. Majd egy perc múlva a kilenc hónap után visszatérő Brinszky „Bringa" szenzációs passzt adott Csúrinak, aki nem hibázott, 1–2. És még mindig Brinszky: szabadrúgásból ismét a felső lécre tüzelt. Kiváló hazai öt perc volt! A 32. percben viszont Kolompár remek támadás után az „oxival" visszakapott labdát egyből a kapuba lőtte, 1–3. Brinszky végre szerencsés volt, 2–3 a 34. percben. A hajrában hiába egyenlítettek a hazaiak, az utolsó előtti percben Tamás nem kegyelmezett nekik.

Szabó Zsolt: – Egy félidő előnyt adtunk ellenfelünknek, ráadásul döntő szituációkban nagyokat hibáztunk.