2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Nagy küzdelemben kapott ki a Beton

A férfi vízilabda OB I 20. fordulójának rangadóján óriási küzdelemben csak a hajrában dőlt el a találkozó a Domino javára. A Szeged is jól játszott, de még nála is jobban a Honvéd, amely az újszegedi sportuszodában 11–9-re nyert.
Amikor a második helyen álló és a vele azonos pontszámmal éllovas összecsap, a meccsre a csúcsrangadó kifejezés dukál. A magyar férfi vízilabda OB I-re ezt lefordítva: tegnap este a Szeged Beton a Domino-BHSE csapatát fogadta az újszegedi sportuszodában. A pénteken lejátszott előző fordulóban mindkét együttes magabiztos, tízgólos idegenbeli győzelemmel hangolt. Kásás Zoltán alakulata a Szolnokra (6–16), Kovács István legénysége pedig az OSC-re (9–19) mért kiütéses vereséget.

Evidensnek tűnt, hogy a rangadóra megtelt a lelátó, ami több mindennek is szólt. A magas színvonalú és izgalmas csata remélt látványa mellett leginkább az vonzotta a szegedi nézőket a sátor alá, hogy végre nyerni lássák kedvenc gárdájukat a Domino ellen. Erre ugyanis még egyszer sem volt példa, bármikor is csapott össze a két együttes, a találkozók végén rendre a betonosok gratulálhattak a honvédosoknak.

Győzelem, iksz, vereség

A nemzetközi kupákban érdekelt, mindhárom magyar női vízilabdacsapat játszott az elmúlt hét végén. Eredményeik, BEK, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Dunaújvárosi Főiskola–Oestgeest (holland) 11–9; Vu-
liagmeni (görög)–Domino-Honvéd 9–9. LEN-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés: OSC-Cemelog–Ortigia (olasz) 3–4.

Egyszer minden rossz sorozatnak meg kell szakadnia. A hazaiak abban reménykedtek, hogy ez most következik be, a vendégeknek nyilván más volt erről a véleményük. Jobban kezdett a Domino, Vindisch már a 29. másodpercben a jobb felső sarokba küldte a labdát. Ettől függetlenül a szegediek védekezésével nem volt probléma, de a másik kapunál nem nagyon vitézkedtek. Hiába, a Honvéd más osztályt képvisel, mint a pénteki vetélytárs. Balatoni előnytalálatával a negyedik perc végén összejött az egyenlítés, de kisvártatva 1–3 állt az eredményjelzőn. Nyugodtabbnak tűnt a fővárosi alakulat, a házigazdák idegesen, kapkodva pólóztak. Monostori centerből szerzett ügyes gólja a lehető legjobbkor jött. Jogos volt a taps, hát még akkor, amikor az első kisszünet után Varga T. bombája is túljutott Gergelyen, 3–3. Azt gondolták a drukkerek, most aztán elkapta a fonalat a Beton, de ez a Honvéd nagyon erős alakulat. Megrázta magát, és zsinórban háromszor is kapituláltatta Baksát. Pontosabb, agresszívabb volt a Domino, ez ellen nem találta az ellenszert a Szeged. Komlósi ugyan közelebb zárkóztatta csapatát, de Székely a fordulásra visszaállította a háromgólos különbséget, 4–7.

Komlósi Péter egyszer el tudta lőni Molnár Tamás blokkja mellett a labdát.
Fotó: Karnok Csaba

A Szeged hatalmas formajavuláson ment át, és a fantasztikus erejű Varga Tamás vezérletével megkezdte a felzárkózást. Fokozatosan dolgozta le tetemes hátrányát, másképp fogalmazva: visszajött a meccsbe. Végre összeállt a védekezés, és az előnyökkel is jól sáfárkodtak Varga Péterék. A záró felvonás előtt ismételten nyílt lett a találkozó, 8–9. Bármilyen eredmény elképzelhető volt nyolc perccel a vége előtt. Ekkor már extázisban pólózott a Beton, ezt Varga P. tízméteres, góllal végződött bombája is alátámasztotta. Egy egy és három három után, a 25. percben újra döntetlenre állt a két csapat, 9–9. Az izgalom leírhatatlan volt, ekkor számított sokat a higgadtság és a rutin. És ebben sajnos a fővárosiak bizonyultak jobbnak. Bárány találata után Kiss G. is remek gólt szerzett, és ezzel eldőlt a két pont sorsa. Sikerével a Domino minden bizonnyal az alapszakasz élén végez majd. Veresége ellenére vastapsot kapott a Szeged.

Kásás Zoltán: – A meccs sok tanulsággal szolgált, például azzal, hogy emberhátrányban jobban kell védekeznünk, keményebben kell játszanunk. Az viszont pozitívum, hogy többször is sikerült felállnunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeged Beton VE–Domino-BHSE 9–11 (2–3, 2–4, 4–2, 1–2)

ING férfi vízilabda OB I, 20. forduló. Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Székely B., Németh A.
Szeged: Baksa – Balatoni 1, VARGA T. 3, Komlósi 1, KOROLIJA 1, Weszelovszky, Lehmann. Csere: VARGA P. 2, Monostori 1, Éles, Molnár P., Juhász Zs., Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Domino: Gergely – KISS G. 2, VINDISCH 2, Vári, Bárány 1, GÓR-NAGY 2, Szivós 1. Csere: Székely B. 1, Kovács O., Fodor 1, Molnár T. 1, Paján. Edző: Kovács István.
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 7/6.

• 1. pederzoli 2008. március 10. 07:40
    „Jelen állás szerint a Vasas dönti el,hogy ki kivel játszik az elődöntőben. Ha nyernek,akkor Beton 0:4-ről kezd a Honvéd ellen,míg Ők Egerben indulnak ugyanilyen pontarányról,ha a Szeged győz,akkor Komlósiék játszanak az Egerrel,míg a tavalyi döntősök már a négy között találkoznak,mindkét párharc 2:2 - ről indul. (viszont aki számolgat,ráfarag )”

A szentesi szív remek diadala

A rájátszás szempontjából fontos mérkőzést játszott Szolnokon a Pendola Szentes Elektroglob. Mivel a… Tovább olvasom