2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Nagy László győzelemmel tért vissza Szegedre: Magyarország-Tunézia 29-25

29-25-re megnyerte utolsó hazai felkészülési mérkőzését a férfi kézilabda-válogatott Tunézia ellen.
Magyarország-Tunézia 29-25 (15-13)
Felkészülési kézilabda-mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Magyarország: Mikler - Gulyás 1, Nagy L. 3, Laluska 1, Ilyés 2, Zubai 3, Vadkerti 2. Csere: Császár 3, Iváncsik T. 2, Iváncsik G. 3, Schuch, Putics 2, Lékai 2, Pérez 2, Mocsai T., Harsányi 1, Nagy K. 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Tunézia: Helal - Tuati, Banur 1, Meganem 5, Tezs 6, Zsaluz 4, Bugani 1. Csere: Misaui (kapus), Gharbi 1, Aluni 1, Tumi 2, Ajed 1, Hedui 3. Szövetségi kapitány: Alain Portes.

Mocsai Lajos: - Köszönöm a hangulatot, amelyet a szegedi közönség teremtett, nagyon fontos, hogy ilyen impulzusokkal indulhatunk az olimpiára. Tunézia kellemetlen ellenfél volt, de nem csak ezért volt nehéz a játékosoknak, hanem azért is, mert ma este kijelölöm a végleges londoni keretet, a 15 főt, de ez csak holnap válik publikussá. Nagyon fontos 9-10 nap vár ránk a rajtig, a frissítésen, formába hozáson lesz a hangsúly.

Ilyés Ferenc: - Remek hangulat volt, amely nekem kicsit a szegedi múltam miatt a hazai pályát is idézte - kiváló érzés fogott el az egész meccs alatt. Az, hogy nyertünk, hab volt a tortán, persze ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

Nagy László: - Kiváló érzés volt újra Szegeden pályára lépni, a kapott biztatást elraktározzuk magunkban. Le a kalappal a közönség előtt. Erős fizikai munkán vagyunk túl, amelyben a felkészülési meccsek jelentik a felüdülést. Sok dologban kell még előrébb lépnünk, de a hátralévő napok elegek lesznek ahhoz, hogy extázisba kerüljünk.

Mikler Roland: - Örülök, hogy 60 percig tudtam védeni, amelyhez az is kellett, hogy Fazekas Nándi kisebb vádlisérülése miatt pihenőt kapott. Védekezésben még keressük a tökéletes felállást, de a tunéziaiak erős csapat, és sikerült őket legyőznünk, ami mindenképpen bíztató.

60. perc: Mocsai lövése gyenge. Áll a nézőtér, vastaps, zúg a Ria, Ria Hungária! Mikler egy bravúrral tesz rá! Időkérés Mocsai Lajostól. Schuch fölé, ez a vége! nyert Magyarország!

59. perc: Hedui 29-23. Tumi indul 29-24. Megint Hedui, a végén kozmetikáznak kicsit 29-25.

58. perc:
Harsányi adja fel kínaira Vadkertinek, parádé 29-22.

57. perc: Tezst nem lehet megfogni, bedobja, Schuchot állítják ki róla 28-22.

56. perc: belejöttek a szurkolók, igazi gála a vége.

55. perc: páros kiállítás: Mocsai Tamás és Tezs.

54. perc: fordul egyet a saját tengelye körül, majd a kapus alatt a hálóba lő Nagy Kornél 28-21.

53. perc: Meganem 27-21.

Magyarország-Tunézia felkészülési kézilabda-mérkőzés Újszegeden. Galéria: Schmidt Andrea

52. perc:
Zubai estében ejt a tunéziaia kapuba. Amely mondjuk szegedi. Na, értik... 27-20.

51. perc: Lékai jelzésére labdacsere.

50. perc: Iváncsik Gergő hetese nem rossz, sőt, jó 26-20.

48. perc: végletekig kijátszott akció végén Harsányi lövése kifelé pattan a kapufa éléről.

47. perc: a bal felsőben köt ki Iváncsik Gergő hetese 25-20.

46. perc: Nagy Kornél ahogy beáll, eredményes 24-20. Hedui két perc.

45. perc: Hedui is betalál 23-20.

44. perc:
Harsányi kapufára vágja a hetest.

43. perc: Meganem nem lő mellé 23-19.

42. perc: a szélről Ajed eredményes 23-18.

41. perc: Lékai gólja remek 23-17.

40. perc: Tezs lő közbe 22-17.

39. perc:
Harsányi ritkán ront hetest, most sem teszi 22-16.

38. perc: Meganem veri meg egy az egyben Pérezt 21-15. Sőt Tumi is jól indul 21-16.

37. perc:
jó az öreg a háznál: a 41 éves Pérez második gólját lövi 21-14.

36. perc
: Hmam először pályán, eddig jegelték.

35. perc: Zubaira nem lehet panasz, góljával 19-14. Megint indulunk, most Iváncsik Gergő talál be, 20-14. Tunéziai időkérés.

34. perc: Bugani hetese bent 18-14.

33. perc: villámrajt, Iváncsik Tamás 18-13.

32. perc: Lékai parádés gólja, néggyel vezetünk 17-13.

31. perc: közben kiderült, hogy Tezs egyik gólját nem adták meg, így 15-13-ról megyünk tovább. Pérez gólja nyit 16-13.

A szünetben Ancsin Gábor a Pick két új igazolása, Alen Blazevic és Balogh Zsolt társaságában levegőzött a csarnokon kívül. Szó se róla, valóban meleg van, mondjuk Magyarkanizsán még melegebb volt.

30. perc: Nagy László labdaszerzése után Iváncsik Tamás az utolsó másodpercben talál be 15-13 Féidő.

29. perc: Putics tízméteres bombája akad be 14-13.

28. perc: Császár hetese kimarad. Mostmár hármat cserélünk támadás-védekezésben. Ilyen Londonban nem valószínű, hogy lesz.

27. perc: és megint Tezs. Egy perc alatt dob hármat, ezt mondjuk utólag nem adják meg.

26. perc: Tezs 13-12. Megint ő 13-13.

25. perc: Suref két perc, Császár hetese jó 13-11.

24. perc: Tezs, majd Nagy László 12-11.

23. perc: Putics villan, Neki is van még némi esélye Londonra, igaz, csak némi 11-10.

22. perc:
Mocsai sort cserél, mondjuk eddig is három húszoerces szakaszra osztotta a felkészülési meccseket. Zsaluz 10-10.

21. perc:
Ilyés találja meg a rést a pajzson, illetve falon 10-9. Mikler újabb bravúrja. Magyar időkérés.

20. perc: Zsaluz harmadik góljával 9-9.

19. perc: Aluni elhajlásból, Zubai beállóból 9-8.

18. perc: Gharbi beállóból 8-7.

17. perc:
feltűnő, hogy amíg Szerbiában folyamatosan cserélgetett Mocsai Lajos, most csak Császárt és Laluskát váltja a magyar csapat.
 majd Nagy László 12-11.

16. perc: Vadkerti a szélről, bevágja, de lent marad. Reméljük, nem komoly 8-6. Felállt, nincs baj!

15. perc: Nagy László küldi el a védőjét, majd bevetődve dobja be 7-6.

14. perc:
Meganem kisodródott helyzetből 5-6. Császár, ezúttal a szélről 6-6. Zubai sárga.

13. perc: Gulyás indul, két ember között is elsasszézik, majd bevágja 4-5. Nagy László kiharcolta, Császár Gábor bedobta a hetest 5-5.

12. perc: gyors magyar akció végén Ilyés farag a különbségen 3-5.

11. perc: Zsaluz, meglépnek 2-5.

10. perc: Meganem, 2-4. Gulyás csúnyán mellé.

9. perc: Tezs is betalál, fordítanak 2-3. Sok a hiba a magyar támadójátékban.

8. perc: nagy gól, Banur lőtte 2-2.

7. perc: Mikler harmadik bravúrját mutatja be. Nem kérdés, hogy ő az első számú kapus a felkészülés alatt, Magyarkanizsán is ő kezdett.

6. perc: Nagy László szerez labdát.

5. perc: Zsaluz talál be. Miklernek nem sikerült bezsaluzni, illetve bedeszkázni a kaput 2-1.

4. perc:
a második gól is "szegedi", Nagy passzából Laluska eredményes 2-0.

3. perc: az első gól - ki más lőné, mint Nagy László 1-0.

2. perc:
Tuati hetesét fogja Mikler.

1. perc: Tunézia kezdett.

18.34: zászlócsere, pacsik - kezdhetünk. Közben a lelátón helyet foglaló Krivokapics Miloradnak szól hatalmas taps.

18.29: Zubai és Vadkerti nevére lendülnek be igazán a szurkolók.

18.27: zajlik a bemutatás, amelynek legérdekesebb része természetesen Nagy László szegedi visszatérése. Nincs kérdés: óriási tapsot kap, csakúgy, mint minden magyar játékos. Mocsai Tamás 150. válogatottságát ünnepli, Pérez Carlos az 50.-et - ezt a szerbek ellen "érték el", most kapnak díjat érte.

18.24: teltház nincs, de sokan vannak a nézőtéren, lehetünk vagy 2000-en.

18.22: pár szóban az ellenélről: legismertemm játékosaik a Montpellier duója, Hmam és Tezs, előbbi balátlövő, utóbbi beállós, bár a franciáknál inkább védekezni szokott. A már említett Tuati is Franciaországban játszik, a Dunkerque-ben, a legtöbben viszont a hazai Club Africain kézilabdásai.

18.19: ha valaki nem ismerné mai észak-afrikai ellenfelünket, az ő otthonukat, és nem is volt még arrafelé nyarani, itt utánuk olvashat.

18.12: ha szeretnének egy határozott, hatalmas nemmel találkozni, érdemes megismerkedni a 20-as számú tunéziaival.

18.09: Tunézia: 1 Misaui, 3 Hedui, 4 Tumi, 5 Gharbi, 6 Tezs, 7 Tuati, 8 Hmam, 9 Banur, 10 Aluini, 12 Magaz, 15 Maref, 16 Helal, 17 Zsaluz, 19 Suref, 20 Meganem, 21 Ajed, 22 Bugani.

18.05: megvan a hivatalos jegyzőkönyv, ez alapján a magyar csapat összeállítása: 3 Ilyés, 5 Császár, 6 Mocsai, 8 Iváncsik G., 9 Iváncsik T., 10 Harsányi, 11 Putics, 12 Fazekas, 14 Pérez, 16 Mikler, 17 Laluska, 18 Nagy K., 19 Nagy L., 20 Gulyás, 24 Vadkerti, 25 Zubai, 26 Liszkai, 28 Schuch, 66 Lékai.

18.03: Skaliczki László, a Pick mesteredzője is itt van a meccsen, de láttuk Tatai Péter és az A-Híd Szeged Beton Ve pólócsapatától távozó Bálint gergőt is.

17.53: és ha már említettük a szerb-magyar meccset: itt meg lehet nézni, hogy alakult a magyarkanizsai összecsapás.

17.51: bár a meccs barátságos lesz, a magyar csapatban lesznek páran, akiknek mindent meg kell tenniük a csapatba kerülését/csapatban maradásért. Mocsai Lajos a szerbek elleni meccs után azt nyilatkozta, a sérültek, Iváncsik Tamás, Ilyés Ferenc és Nagy Kornél formáját is figyeli, a felkészülés alapján nem lenne meglepő, ha Iváncsik leváltná Gulyást a jobb szélen.

17.48: Nagy Kornél beszélget dunkerque-i csapattársával, Tuatival a felezőnél.

17.45: a játékosok még fotózkodnak néhány szurkolóval, Iváncsik gergő pedig nem hajlandó átadni a helyét a kapusoknak. Pedig a hetesstatisztikája közel sem parádés.

Legutóbb Magyarkanizsán 23-21-re vertük a szerbeke. Galéria: MTI

17.40: a tunéziai bő keret: Misaui, Hedui, Tumi, Tezs, Tuati, Hmam, Banur, Aluini, Helal, Zsaluz, Sanai, Meganem, Ajed, Bugani, Suref.

17.37: Tunézia a héten már játszott egy felkészülési meccset, a szerbek ellen Smederevóban mindössze 30-29-re kaptak ki. Azon a meccsen Banur 8, Bugani 7 gólt szerzett.

17.28: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Egy óra múlva kezdődik a meccs, de a parkolóban már túl sok hely most nincs. A pályán már melegítenek a csapatok, a tunéziaiak lábtengóval, a magyarok heteslövéssel. Lékain rendre kifog Iváncsik Gergő...

Kedd este megszenvedett a szerb férfi kézilabda-válogatott Tunézai ellen, az Eb- ezüstérmes csak egy góllal, 30–29-re nyert az észak-afrikai gárda ellen.

Ma este (kezdés: 18.30) idén immár második alkalommal – januárban Bahrein volt az ellenfelünk – láthatnak a Csongrád megyei sportbará-
tok válogatott meccset az újszegedi sportcsarnokban. Teljes a magyar csapat kerete, mindenki megúszta sérülés nélkül a szerbek elleni (23–21-re nyertünk) meccset.

A magyar közönség utoljára láthatja a kedvenceket, a csütörtöki meccs után már csak külföldön lép pályára az olimpiára készülő gárda. Előbb Nikola Karabaticsék ellen Franciaországban, majd az ötkarikás játékok helyszínén, Londonban a britek ellen csatáznak a mieink.

A szegedi közönség búcsúztatja tehát a magyar együttest, köztük a Pick Szeged játékosait, Mikler Rolandot, Zubai Szabolcsot és Vadkerti Attilát.
Ma 15 órakor nyit az újszegedi sportcsarnok pénztára. A belépő 1500 forintba kerül. A szurkolók 16.30-tól foglalhatják el a helyüket a lelátón. A meccs iránt a drukkerek körében is nagy az érdeklődés, érdekesség, hogy 40 újságíró akkreditáltatta magát az edzőmeccsre.

• 6. eldorádó 2012. július 20. 08:55
    „A védelem, különösen Mikler, egészen jó volt. Támadásban volt néhány homály, eladott labda, de van még 10 nap az összeérésre!”
  • 5. la-za 2012. július 19. 18:34
    „Együgyü!

Hihetetlen amúgy, hogy minden témában megtalálod a politikai vonalat....ehhez csak gratulálni tudok....”
  • 4. stevestone 2012. július 19. 17:47
    „Kedves Együgyű!
    Sajnálom, akkor ajánlom az itteni online tudósítást figyelmébe, hátha az is visszaadja a meccsélményt valamennyire.
    Üdv,
    GyI”
  • 3. Együgyű 2012. július 19. 17:40
    „kedves 2. stevestone 2012.07.19. 15:57
    Köszönöm, de a Sport Klub sajnos nem jön be.
    Üdvözlettel!”
  • 2. stevestone 2012. július 19. 15:57
    „A Sport Klub adja.”
  • 1. Együgyű 2012. július 19. 15:24
    „,,Ötkarikás főpróba: Magyarország-Tunézia ma 18.30-kor"
    Ez a mérkőzés érdekelne! Melyik kiszolgáló, akarom mondani köz TV, közvetíti?
    Pardon a népvezérnek nem ez a kedvenc sportja csak én is szeretem!
    Más véleménye mindenkinek lehet a demokrácia jegyében.
    OFF.”

Tabajdi Ábel junior pónifogathajtó világkupát nyert

Szegedi aranyérem született a Wiener Neustadtban megrendezett junior pónifogathajtó Európa-bajnokságon és világkupafutamon. Tovább olvasom