2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Nagyon fontos siker: A-Híd Szeged-Vasas 8-6

Szeged – Az A-Híd Szeged férfi vízilabdacsapata a Lactiv-Vasas Plaket néven először szereplő fővárosi rivális ellen nagyon fontos, 8-6-os hazai sikert aratott, így megőrizte negyedik helyét az OB I-ben.

A-Híd Szeged-Lactiv-Vasas Plaket 8-6 (2-2, 1-1, 2-1, 3-2)
Férfi vízilabda OB I, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Németh, Fekete.
A-Híd Szeged: Nagy - DECKER 1, JUHÁSZ 1, Seman, SZIVÓS 3, Kiss, Tóth 1. Csere: Molnár 1, HEGEDÜS, Sánta, Jansik, Kunac 1, Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Lactiv-Vasas Plaket: Barabás - Angyal, Katonás 1, BRGULJAN 2, Takács, STEINMETZ Á. 1, Csapó 1. Csere: Hőna 1, Fazekas, Manhercz K., Manhercz Á., Sedlmayer. Vezetőedző: Földi László.
Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 10/2.
Gól - kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/1.
Gól - ötméteresből: -/-, ill. 2/1.
Kipontozódott: Decker, Tóth ill. Hőna, Katonás.
Sárga lap: Vincze Balázs, Földi László.

Vincze Balázs: - Nagyon fontos mérkőzés volt, ezért nagyon örülünk, a a győzelemnek. Még egy mérkőzés vár ránk idén, az OSC elleni hazai mérkőzés hasonlóan nehéz csata lehet.

4. negyed (3-2)

8. perc: Nagy Viktor véd, innen már nehéz lenne elbukni. Időt kér a Vasas, de az eredmény már nem változik. Szép volt, fiúk!

7. perc: Juhász Zsolt labdát csen, Kiss Csaba mellé lő.

6. perc: Tóth Márton bombagólja nagyon kellett! A szegedi időkésér jótt tett, újra kétgólos a különbség! 8-6

5. perc: Molnár Tamás lövését blokkolják, a túloldalon Manhercz Krisztián a kapufát találja el.

Nagyon fontos siker: A-Híd Szeged-Vasas 8-6. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

4. perc: Steinmetz Ádám eredményes. 7-6

3. perc: Remek emberhátrányos védekezés szegedi részről, a túloldalon viszont Hegedüs Gábor zseniális passza és Decker Ádám kapáslövése után már kétgólos a hazai előny. 7-5

2. perc: Szivós Márton mesterhármas!!!! 6-5

1. perc: Most Brguljan próbálkozását hárítja bravúrral Nagy Viktor, de a kapust kiállítják, ahogy Juhász Zsoltot is. Hegedüs Gábor a hálóőr, sajnos nem tudja védeni Brguljan lövését. 5-5

3. negyed (2-1)

8. perc:
Előnyben a Szeged, de Kunac eladja a labdát. A túloldalon is fórt ítélnek, de Katonás ezúttal sem tud kifogni Nagy Viktoron.

7. perc: Ilyen nincs! Tiszta blokkolásért most ötméteres jár a Vasasnak. Katonás lövését azonban Nagy Viktor hárítja!

6. perc: Decker Ádám teljesen tisztán blokkol, közben Szivós meg is úszik, akinek Decker adná is a labdát, csakhogy a bírók fújnak és kiállítják a szegedi játékost. Senki sem érti miért, ilyet ritkán látni, Vincze Balázs teljes joggal reklamál, sárga lapot kap. A játékosok sem értik, ahogy a túloldali kiállítást sem, most a bírói kar a játékosokkal és a reklamáló Juhász Györggyel konzultál. Most aztán senki sem érti mi történik a parton. Földi László és Szivós Márton már csak mosolyog a történteken, ettől mi még nem tudjuk, hogy mi is történt. Egy biztos: 13 másodpercig emberelőnyben a Szeged. Molnár Tamás centerben eredményes! Ez az Papesz! 5-4

5. perc: Egymás után két kontrát fújnak a Szeged ellen, de nem kap gólt az A-Híd. Vincze Balázs közben időt kér.

4. perc: Hátul parádézik a Szeged, most Szivós szerez nagyszerű mozdulattal egy labdát.

3. perc: Angyal lövésénél már mindenki elkönyveli a bekapott gólt, csakhogy Juhász Zsolt a kapuban áll és a felső lécre tolja a labdát. Fantasztikus mentés volt!

2. perc: Aljosa Kunac fantasztikus labdát kap Kiss Csabától, abból a helyzetből gyerekjáték volt belőni. 4-4

1. perc: Csapó akcióbol csapott le az első támadásra. 3-4

2. negyed (1-1)

8. perc: Hegedüs labdaszerzése után támad a Szeged, Szivós Márton pedig egyenlít! 3-3 Nagy Viktor óriási bravúrja után jöhet a negyed utiolsó támadássa, Vincze Balázs ezért időt is kér.

7. perc: Szivós lövését blokkolják. Juhász Zsoltot kiállítják, a Vasas időt kér.

6. perc: A szegedi szurkolók örülnek, de nem sokáig, Juhász Zsolt csak az oldalhálót találta el.

5. perc: Takács orra vérzik, áll a játék. Katonás ötmétereshez jut, értékesíti. 2-3

4. perc: Most Kunac lő fölé.

3. perc: Hátul minden rendben, csak egy vezető gól kellene! Tóth Márton pattintott lövése a kapu felett száll el.

2. perc: Kivédekezünk egy emberhátrányt, a túloldalon most Kunac próbálkozik ejtéssel, de sikertelen a kísérlet.

1. perc: A Vasas játékosok nem céloznak jól, Seman viszont lövésig sem jut a fővárosi védők szorításában.

1. negyed (2-2)

8. perc: Juhász Zsolt gyönyörű ejtés góljával 2-2

7. perc: Veszélytelen támadások itt is, ott is.

6. perc: Jansik Szilárd emberelőnyben kerül remek helyzetbe, de csak a kapufát találja el.

5. perc: Brguljan labdaszerzése után fórba kerül a Vasas, Földi László időt kér. Brguljan a túloldalon is villan. 1-2

4. perc: Hőna egyenlít akcióból. 1-1

3. perc: Remek szegedi védekezés és Nagy Viktor védések. Minkét oldalon kimarad egy-egy emberelőny.

1. petrc: Az első támas, az első szegedi emberelőny, az első szegedi gól! Szivós Márton eredményes. 1-0

18.10: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a rangadó. ne feledjük, a negyedik hely megtartása a tét! Szükség van a szurkolókra! A Szegedi Röplabda Egyesület éppen ezért egy "Hajrá Szeged!" feliratú monilóval, teljes csapattal szurkol. A vezetőedző, Vincze Balázs lánya is a klub játékosa.

A hazai győzelem kötelező, ugyanis vereség esetén a Vincze-legénység az ötödik helyre csúszna vissza, egy sikerrel viszont öt pontra növelné a két együttes közötti különbséget az OB I-es tabellán. Az alapszakasz szempontjából tehát fontos derbiről van szó, amelyet a Digi Sport 1 élőben közvetít, a delmagyar.hu pedig online tudósítással jelentkezik az újszegedi sportuszodából, ahová a drukkerek 1000 forint ellenében juthatnak be.