2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Nagyszerű szegedi kosarasgyőzelem

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos kosárlabdacsapata remek játékkal 77–64-re nyert a Zala Volán ellen, így a csütörtöki zalaegerszegi meccs dönt az ötödik helyről.
Szeviép-Szeged - Zala Volán 77-64
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5–6. helyért, második mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Csősz, Gál.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 14/6, Izsák 6, Szlimák 14/3, RUSSAI 13/3, KAJDACSI 18. Cserék: PUNGOR 12/6, Bozóki, Kováts. Edző: Domokos Mihály, Donkó Orsolya.
Zala Volán: Németh, HELLER 19/12, Szélesy 14/6, Szőke 9/9, Hedgepeth 10. Cserék: Libicova 7, AMBRUS 5/3. Edző: Bencze Tamás.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1:1.

Russai Petra (fehérben) jól játszott. Fotó: Schmidt Andrea
Biztató a jövőkép. Bíztató, hiszen a Szeviép-Szeged junior együttese (edzők: Polányi Géza, Nyilas István) a bronzérmet szerezte meg a bajnokságban. A felnőtt csapat keretéből öt kosaras (Pungor, Bozóki, Kováts, Tordasi, Fülöp) szerepel a fiatalok között.

A meccs elején a jóval erősebb játékosállománnyal rendelkező vendégek kezdtek jobban. Főként azért voltak jobbak, mert a Domokos–Donkó edződuónak tartalékosan kellett pályára küldenie csapatát. Hiányzott a kapitány, Mészáros Kornélia

– Pénteken műtik a térdem, porcleválásom van, így számomra véget ért a bajnokság. Szeretném, ha jövőre elmúlna a fájdalmam, éppen ezért döntöttem a beavatkozás mellett, hogy az új szezonban már jó állapotban legyek.

Közben a többiek remekeltek. Az ötödik perctől átvették a játék irányítását, és fokozatosan megléptek riválisuktól. Mindig akadt valaki, aki lendített a csapaton. Török, Russai, Izsák, Kajdacsi, Szlimák, majd a fiatal Pungor vált főszereplővé. A félidőben 38–31 állt az eredményjelzőn, amely egy kis időre megadta magát, így Laluska Pál közölte a mikrofonba a támadóidőt. Ez egy kicsit a hazaiakat zavarta meg, hiszen egyenlített a Volán, 41–41. Egy gyors időkérés rendet tett, így ismét robogott a szegedi expressz. Kajdacsiék parádésan védekeztek és támadtak, így nem volt kérdéses a magabiztos, 77–64-es győzelem. Ez pedig azt jelenti, hogy csütörtökön a harmadik meccs dönt az ötödik helyről.

Domokos Mihály: – Végig csapatként küzdöttünk, ez vezetett a győzelemre. Különösen az első és a negyedik negyed produkciójával vagyok elégedett.

Bronzgyanús hungeritesek

A női vízilabda OB I bronzpárharcának első felvonásában egyetlen percig sem forgott veszélyben a… Tovább olvasom