2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 16°C Még több cikk.

Nándi meccse volt: HUN-GER 27-25

Szenzációs második félidei teljesítményével a magyar férfi kézilabdaválogatott megfordította a németek elleni középdöntő-mérkőzést. Fazekas extázisban védett, és Perezt is megérte nevezni a meccsre.
Magyarország–Németország 27-25 (10-12)
22. férfi kézilabdavilágbajnokság, Jönköping, Svédország I. középdöntőcsoport, 2. mérkőzés. Vezeti: Olesen, Pedersen (dánok).

Magyarország: Fazekas – Iváncsik T. 5, Mocsai 4, Császár 2, Schuch, Perez 5, Iváncsik G. 5 (1). Csere: Mikler (kapus), Ilyés 2, Harsányi 3 (3), Zubai 1, Lékai Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Németország: Bitter – Sprenger 2, Hens, Kraus 4 (3), Preiß 2, Glandorf 5, Gensheimer 3. Csere: Heinevetter (kapus), Roggisch, Klein, Pfahl 2, Heinl 1, Christophersen, Grötzki 1, Kaufmann 4, Haaß 1. Szövetségi kapitány: Heiner Brand

Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3

Óriásit javult a védekezésünk, Fazekas zseniális volt, tamádasban is sokat javultunk, így megvan a bravúr! A meccs embere nem is lehetett más, mint a kapusunk!

60. perc: Fazekas az utolsó percben is ziccert fog, megnyertük. Iváncsik Tamás még ver egyet, 27-24. Gensheimer is lő még egy gólt, 27-25.

60. perc:
Császár góljával valószínűleg eldöntjük, 26-24.

59. perc:
Zubait terítik le a németek, a dán bírók nem merik Haaß-t kiállítani.

59. perc: Elveszítjük a labdát, de a német ellentámadásnál Iváncsik Tamás zseniálisan nyúl közbe, így újra miénk a Select.

Iváncsik és Kaufmann párbája. Végül győzött a magyar könnyűlovasság. Fotó: MTI/EPA/Jonas Ekstromer

59. perc: Glandorf gólját hosszú kivárás után megadják a dán bírók, 25-24.

58. perc:
Ilyés megembereli magát, 25-23.

58. perc:
Nem ízlik a németek nyitott védekezése nekünk.

58. perc: Mocsai Lajos időt kér.

57. perc: Iváncsik Gergő veszti el a labdát, Kaufmann ezúttal rosszul lő, Fazekas megszerzi a róla kipattanó labdát.

57. perc: Mocsai pattintja kapu fölé a labdát, egyenlíthetnek, de Fazekas nem így gondolja.

56. perc: Kaufmann lövése is túljut Fazekason, 24-23.

55. perc:
Perez belejött a második félidőrl talpról tüzel, 24-22.

55. perc:
A németek is hetest kapnak, pedig Méhes kolléga szerint belemenés volt. Skaliczki-mester szerint véleményes volt, Mikler áll a kapuba, Kraus simán belövi, 23-22.

54. perc:
Egy újabb zseniális Császár-bejátszás, Zubai hiába lő gólt, hetest kapunk. Iváncsik Gergő áll oda, beteszi, 23-21.

54. perc:
Magyar labdaszerzés, újra a kétgólos vezetésért támadhatunk.

53. perc: Perez lövése szerencsével pattan be Bitterről, újra vezetünk, 22-21.

53. perc:
Perez lövését blokkolják a németek, a magyar átlövő lenn marad a földön, reméljük nem súlyos a sérülése. Nem, újra talpon Charlie.

52. perc: Glandorf tör be a magyar hatosra, át is megy a védőinken, és egyenlít, 21-21.

51. perc:
Kaufmann újra megtanult gólt lőni, 21-20.

51. perc:
Harsányi áll oda az újabb magyar heteshez, hasba lőtte sajnos Bittert.

50. perc: Fazekasnak egyszerűen nem tudnak most gólt lőni a németek! Nándi odaszegezte magát a bal kapufához, oda is jött a labda.

50. perc: Perez páros lábról ugrik, Bitter tudja hova jön a labda... Az ellentámadásnál Zubait ültetik le két percre.

49. perc: Kraus lő, Fazekas véd, a bíróra üti a Selectet, mi jövünk.

49. perc: Iváncsik Tamás indulásból lő újra gólt, 21-19. Német időkérés.

48. perc: Iváncsik Tamás lóg meg a szélen, berepül a hatosra, de nem tud gólt lőni.

48. perc: Heinl beállóból szépít, 20-19.

47. perc:
Perez lő talpról 12 méterről hatalmas kapufát.

47. perc: Mocsait ültetik le két percre, szerencsére a labda a miénk.

46. perc: Perez góljával 20-18.

46. perc:
Sprenger hozza közelebb őket, 19-18.

44. perc:
Mocsai hetest harcol ki, Harsányi áll oda, harmadszor is beteszi, 19-17.

43. perc:
Glandorf most nem tudott túljárni Fazekas eszén.

Zubai és Glandorf kettőse. Itt még gólt tudott dobni a német irányító. Fotó: MTI/EPA/Jonas Ekstromer

43. perc: Újra Iváncsik Tamás veszi vissza a vezetést, 18-17.

42. perc:
Glandorf egyenlít, 17-17.

42. perc:
Mocsai negyedik gólja Bitter lába között pattan be, 17-16.

42. perc:
Haaß első gólját lövi, egyenlítenek, 16-16.

41. perc:
Fazekas újabb bravúrja után jól indít, Iváncsik Tamás góljáal átvesszük a vezetést, 16-15. Majd újra Fazekas brillírozik.

40. perc: Glandorf emberhátrányból zúdítja a kapuba a németek 15. gólját, 14-15, Iváncsik szerencsére gyorsan egyenlít, 15-15.

39. perc: Hens újra elszórakozza lövését, ellentétben Perezzel, aki egyenlít, 14-14.

38. perc: Iváncsik Gergő lopja közelebb a csapatot, 13-14.

37. perc:
Kétszer egymás után pattant a németekhez a labda, Fazekas szerencsére megint a helyén. Komolyan kéne már venni a meccset...

36. perc: Perezre most támadófaultot fújnak a dán bírók.

36. perc: Hetest kapnak a németek is: Kraus áll oda, Fazekas tehetetlen, 12-14.

35. perc:
Perez harcol ki hetest és két perces kiállítást. Harsányi áll oda ismét, és újra bepattintja, 12-13.

35. perc:
Császár lövését blokkolják, Bitter indít, Gensheimer lövését fogja Fazekas. Kéne már egy magyar gól!

34. perc: Perez lövését fogja Bitter.

33. perc: Kraus betör a magyar hatosra, ez csak egyet jelenthet: 11-13.

33. perc:
Jó magyar védekezés, jó Fazekas védés, rossz Mocsai lövés...

32. perc: Az első tényleg jó bejátszás: Zubainak nyomja oda Császár a labdát, a Pick beállósa be is lövi, 11-12.

31. perc:
Fazekas védéssel indul a második félidő.

31. perc: A németek kezdik a második félidőt.

Meccsben lehetnénk, ha értékesítenénk a ziccereinket, egy kicsit jobban védekeznénk, pontosabban lőnénk, és a dán bírók is egy kicsit objektívebben fújnának. Nem jobbak a németek, bízzunk benne, hogy meg tudjuk fordítani a mérközést.

30. perc: Az utolsó pillanatban megduplázza előnyét a német csapat: Grötzki lő a szélről, 10-12.

30. perc:
Előbb Mocsai, majd Császár lő rosszul, végül Iváncsik Gergő is elpuffantja a Selectet.

29. perc: Sokadik német kipattantó nem tudtuk megszereni, szerencsére Fazekas nagyon jól véd. Újra az egyenlítésért támadhatunk.

28. perc: Mocsai emberhátrányból lő ismét gólt, 10-11.

28. perc:
Perez lő, esélyes sem volt, fölé is lőtte. A németek is elrontják, de Fazekas rosszul indított.

27. perc: Schuch újra leült 2 percre, Fazekast ágyékon lövik, hetest kapnak a németek, Kraus beveri, 9-11.

27. perc:
Mocsai átlövését hatástalanítja Bitter. A lövseink több mint felét védte már a német kapus.

26. perc: Perez újra emelkedik, most betalál, erre vártunk, 9-10.

25. perc:
A Kaufmann-löveg újra elsült, 8-10.

25. perc:
Zubai lövését védi Bitter.

25. perc: Kaufmann zúdítja újra a kapuba a labdát, újra vezetnek, 8-9.

24. perc:
Ilyés belemenése miatt nem tudjuk kihasználni a mini emberelőnyt.

24. perc: Heinl a lécre ejti a Selectet, Mocsai Lajos időt kért, a mi kiállításunk letelt.

23. perc: Újabb magyar blokkol, újra Iváncsik Tamás indul, most végre belövi a ziccert, 8-8.

22. perc:
Ilyés harcol ki büntetőt, Harsányi áll a vonalra, beveri, 7-8.

21. perc: Fazekas bravúr, indulunk, az első néámet kiállításnak örülhetünk, Sprenger pihen két percig.

Heinl beállógólja. A háttérbe Zubai és Ilyés tévézik, de végül a németek nézhettek, mint a moziban... Fotó: MTI/EPA/Jonas Ekstromer
Heinl beállógólja. A háttérben Zubai és Ilyés „tévézik", de végül a németek nézhettek, mint a moziban... Fotó: MTI/EPA/Jonas Ekstromer

21. perc: Mocsai is leül két percre.

20. perc: Mocsai lő végre újra gólt, 6-8. A németek hibáznak, újra indulunk, Ilyés nem tudja átejteni Bittert.

19. perc: Iváncsik Gergő ront ziccert, sok lesz a hiba.

18. perc: Kaufmann emelkedik 11 méterről, a labda a bal alsóba zúdul, 5-8.

18. perc:
Császár áll oda a büntetővonalra, Bitter védi a lövését.

17. perc: Fazekas fog egy újabb könnyű lövést. Majd Mocsai harcol ki egy hetest.

15. perc: Újabb Fazekas védés, majd gyors Császár-gól, 5-7.

15. perc:
Fazekas próbál meccsben tartani minket, de a kipattanót megszerzik a németek.

14. perc: Magyar lépéshiba, német belemenés, jó lenne megnyugodni, lehiggadni.

13. perc: Mocsai lő a kapu mellé. Újra Gensheimer, ezúttal szélről, cunderral, 4-7.

12. perc:
Azonnal kihasználják az emberelőnyt: Gensheimer góljával már 4-6.

12. perc:
Schuch Timuzsint zavarják le a dán bírók.

12. perc:
Perez lövését védi Bitter.

11. perc: Gyorsan átvették a vezetést, Pfahl lövése bepattan Fazekasról, 4-5.

10. perc:
Sprenger cunderével egyenlítenek a németek, 4-4.

9. perc:
Schuch elől ütnek el egy bejátszást, Fazekas védi a lerohanást, majd Preiß összeszedi a kipattanót, és belövi, 4-3.

8. perc:
Pfahl lövése túljut Fazekason, de a hálóig nem ért el. Kár, hogy becsúszott... 4-2

7. perc:
Iváncsik Tamás lövi a negyedik magyar gólt, 4-1. Német időkérés egy újabb magyar blokk után.

7. perc: Elvették tőlünk a labdát. Blokkoltunk egy német lövést, Bitterét, majd a kipattanót, Gensheimer lövését Fazekas védi. Eddig (túl) jók vagyunk.

5. perc: Fazekas véd egy ziccert, a kipattanót nem tudtuk begyűjteni, Preiß nem kegyelmez, 3-1.

4. perc:
Pfahl lövését blokkoljuk, Mocsai indul, beveri, 3-0.

4. perc:
Ilyés ágyúz kilenc méterről a német kapuba, 2-0.

3. perc:
Hens lő mellé, eddig "jól" lőnek a németek.

2. perc: Újabb Fazekas-védés, Perez első lövését elrontotta.

1. perc: Schuch Timuzsiné az első kísérlet, Fazekasé az első védés, Iváncsik Gergő az első gól, a tesó, Tamás indította, 1-0.

1. perc: Mi kezdünk, az eddig szerencsét hozó piros mezben indulunk harcba.

18:13 A németek elleni hétfői mérkőzésre a magyar válogatott benevezte a csapat keretébe a már napok óta Svédországban az együttessel közösen edző balátlövőt, Carlos Pérezt. Az eddig pályára lépett játékosok közül az MKB-Veszprém kézilabdázója Gulyás Péter helyett játszik. De nemcsak Gulyás, hanem Gál Gyula sem lép ma pályára.

18:10 Köszöntjük olvasóinkat ez eleőtt a sordöntő összecsapás előtt. Nem mi vagyunk az esélyesek, de mi lenne, ha olyan ihletetten játszanánk, mint a norvégok ellen? Ott se gondolta senki, hogy győzhetünk, mégis sikerült. Tartsanak velünk, bízzunk a Mocsai-csapat újabb bravúrjában!

Korábban írtuk:
Mindkét csapat 2-2 ponttal áll a Jönköpingben 18.15-kor kezdődő összecsapás előtt. A magyarok minden bizonnyal már bevetik Pérez Carlost, akit hivatalosan legkésőbb hétfőn 9 óráig lehet benevezni a tornára.

Közben megkezdődtek a számolgatások az olimpiai kvalifikációt illetően. Az ötkarikás selejtezőtornára a vb 2–7. helyezettjei alanyi jogon bekerülnek, a vb-aranyérmes pedig egyből londoni kvótát szerez. Amennyiben a vb 1–7. helyezettje nyeri a jövő januári, szerbiai Eb-t, akkor a vb-8. utólag jut selejtezős tornát érő helyhez.

A középdöntő 12 csapatából 11 európai, Argentína az egyetlen kakukktojás. Amennyiben a dél-amerikai együttes a vb-n a legjobb hét közé kerül (erre minimális az esélye), és megnyeri a jövő évi kontinentális selejtezőt (erre még kevesebb sansza van), akkor még a vb-9. is utólag kap egy selejtezős pozíciót.

Lékait is megszorongatta Bertrand Gille.  Fotó: MTI
Lékait is megszorongatta Bertrand Gille.
Fotó: MTI

Az ötkarikás kvalifikációs rendszerben a legerősebb földrész – Európa – kap még egy selejtezős tornát jelentő helyet. Vagyis: amennyiben a mostani vb 1–7. helyezettje közül bármelyik gárda nyeri az Eb-t, akkor a jövő januári szerbiai kontinensviadalról egy csapat egyből kikerül a londoni játékokra, és további két válogatott – Eb-helyezésétől függően – még selejtezőtornán vehet részt 2012 áprilisában.

6. Norvégia 3 0 0 3 72–87 0

Ez azt jelenti, hogy ha a magyar válogatott a vb-n nem jut a hét vagy nyolc közé, akkor az Eb-n úgy kell szerepelnie, hogy legfeljebb egyetlen olyan csapat előzze meg, amely még nem jutott direkt olimpiai kvótához, vagy nem zárt a vb-n a legjobb hét között.

Itt jön képbe a németek elleni hétfői ütközet. Mivel a németek 27–24-re legyőzték azt az Izlandot, amely a vb első fordulójában hat góllal, 32–26-ra jobbnak bizonyult a magyaroknál, előfordulhat, hogy a három csapat 4-4 ponttal zár, és ebből a körbeverésből csak akkor lehet jól kijönni, ha minimum hat góllal nyer a Mocsai-csapat.

A nyolc közé akkor lehet bejutni, ha a középdöntős csoportban legfeljebb három együttes előzi meg a magyarokat. A franciák és a spanyolok elléptek, és még egy esetleges németek elleni sikerrel is fennáll a veszélye annak, hogy a német és az izlandi együttes is a magyarok elé kerül. Hétfői vereség esetén nincs mit számolni, akkor csoportjában nem lehet ötödiknél jobb a Mocsai-alakulat, vagyis csak a 9., rosszabb esetben pedig a 11. helyért játszat.

A magyar szurkolóknak nem sok okuk volt az örömre.Fotó: MTI
A magyar szurkolóknak nem sok okuk volt az örömre. Fotó: MTI

A magyaroknak kedvező lenne a németek elleni győzelmen túl, ha legyőznék a franciákkal döntetlent játszó spanyolokat kedden, vagy ha Izland pontot rabolna a spanyol vagy a francia együttes ellen (ezekre kevés esély mutatkozik).

Összességében a legfontosabb, hogy a németeket le kell győznie a magyar csapatnak ma, de lehet, ez is kevés lesz a nyolc közé jutáshoz.
Középdöntő, I. csoport, 1. forduló: Franciaország–Magyarország 37–24, Spanyolország–Norvégia 32–27, Németország–Izland 27–24. II. csoport: Svédország–Szerbia 28–24, Horvátország–Argentína 36–18, Dánia–Lengyelország 28–27.

Franciaország–Magyarország 37–24 (18–13)
Férfi kézilabda-vb, I. csoport, 1. forduló. Jönköping.
A francia gólszerzők: Karabatic 7, Accambray 6, Fernandez 5, Abalo 4, Roine 4, B. Gille 4, Honrubia 2, Guigou 1, Sorhaindo 1, Junillon 1, Joli 1, Bingo 1.
A magyar gólszerzők: Mocsai 7, Ilyés 4, Császár 3, Nagy 2, Katzirz 2, Harsányi 2, Gál 1, Iváncsik G. 1, Törő 1, Lékai 1.

A mérkőzés online tudósítását itt, összefoglalóját pedig ezen az oldalon olvashatják.

• 11. jonbovi 2011. január 25. 10:52
    „"Hajrá Magyarok és hajrá Nagy Laci!"
    Szereinted akkor Nagy Laci kikhez tartozik? Te már tudsz valamit? :)”
  • 10. Sandman 2011. január 25. 09:40
    „Úgy látom megint sok a hozzáértő és nem képesek leszállni a "nagylacitémáról". Én biztos vagyok benne, hogy nagyon is szeretett volna ott lenni normális körülmények között ezen a világbajnokságon, de jelenleg a válogatottak Magyarországért, Nagy Laci pedig a válogatott társakért (jogaikért, járandóságukért, biztonságukért) küzdenek a maguk módján. Apropó, nem ártana egy hozzáértő cikk arról, hogy miért az izlandiak elleni meccs előtt egy nappal utazott 16 órát a válogatott, miért rossz a szálloda és a kaja! Bármilyen furcsa is egyeseknek, ezek a körülmények lényeges kihatással vannak a teljesítményre! Hajrá Magyarok és hajrá Nagy Laci!”
  • 9. jonbovi 2011. január 25. 08:48
    „kár hogy nem a szegedi kapust istenítik...nyilván mert pocsék kaját evett és rosszul aludt...”
  • 8. fxtrader 2011. január 25. 08:14
    „Óriási, de tényleg... csak meghajolni tudok a MAGYAR VÁLOGATOTT ELŐTT... (remélem Nagy Laci nézte a meccset), és a biztosítási és a napi díját számolgatta a 39 éves tősgyökeres "magyar" Carlos Pereznek....”
  • 7. LV-426 2011. január 25. 07:12
    „HUN-GER :)
    Ennél már csak egy Nigéria-Németország(NIG-GER) találkozó rövidítése hangzik érdekesebben.”
  • 6. szpirigonzálesz 2011. január 24. 21:24
    „Bravúr!

-Hej Nagy Laci, Nagy Laci....(((((((((((((”
  • 5. keiner 2011. január 24. 20:15
    „Gratulálok én is! :-)”
  • 4. matsan 2011. január 24. 20:05
    „Megvan !!! Gratulálok a fiúknak ! Hajrá Magyarország !”
  • 3. seal 2011. január 24. 20:03
    „Hála az égnek ezúttal nem nyert a tipped..
    Csak azt tudom mondani: SZÉP VOLT FIÚK!!! SZÉP VOLT FIÚK!
    Ha keservesen is, de fantasztikus lett a vége. Gratulálok Mindenkinek!!!!!”
  • 2. EAM 2011. január 24. 20:01
    „Gratulacio!

Nem jött be a tippem, elismerem.
    (De, megis jobban tippeltem, mint Ti...!)

:)))”
  • 1. EAM 2011. január 24. 18:13
    „Ezt nezni fogom!

Tippem:

A nemetek gyöznek 4 gollal, kb. igy = 33-29”

LEN-kupa: a Szentes görög csapatot kapott

A görög Patraszt kapta negyeddöntős ellenfélnek a női vízilabda LEN-kupában a Szentes együttese. Tovább olvasom