2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Nantes, Csurgó: sorminta

Az 56. percig magabiztosan vezetett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a francia Nantes elleni hazai EHF-kupa-csoportmeccsen, a vége azonban izgalmasan alakult, egy góllal – Csurgón is hasonló volt az eredmény –, 28–27-re győzött a tavalyi EHF-kupa-döntős ellen, így győzelemmel kezdte szereplését a legjobb 16 között. A Pick statisztikájához tartozik, hogy a Pastor-legénység 24. győzelmét aratta zsinórban.
Milyen furcsa dolgokra képes az élet. Az 56. percben még minden szegedi boldogan nézett a pályára, vallotta büszkén, hogy „Ez a mi csapatunk!", majd az 59. percben már inkább korholta a Pick Szegedet a nézők legtöbbje, fogta a fejét, legyintett: „Ugyan már!". Bizony, az említett első időpontban még néggyel vezetett Juan Carlos Pastor csapata a tavalyi EHF-kupa-döntős francia Nantes ellen, míg a meccs utolsó hatvan másodpercében már csak egyetlen gól volt az előnye. Ez megmaradt, így győzelemmel kezdte a C csoportban a szereplését a magyar együttes.

Nantes, Csurgó: sorminta. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Tetszett

Minek ide Jonas Källman? – tették fel többen a kérdést, amikor a Pick Szeged vezetése hosszú, 3 és fél éves megállapodást kötött a svéd klasszissal. A franciák elleni meccsen bebizonyította a négyszeres BL-győztes, hogy miért tartják a posztján a világ egyik legjobbjának. Védekezésben és támadásban is remekelt, a csapat egyik legjobbja volt.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a galloknak esélyük sem volt a remekül kezdő hazai csapat ellen. Olyan erőtől duzzadó játékkal indított a Pick, ami a jövőre nézve mindenképpen biztató. A védelem jól zárt, a komoly magasságú védőfal megoldhatatlan feladat elé állította a Nantes-ot, ha sikerült átlőni a szegedieket, Mikler könnyedén védett. Larholm szórta a gólokat, Balogh Zsolt okos találatokat jegyzett, míg a két új fiú, Nikola Prce és Jonas Källman is sokat tett azért, hogy a 23. percben már 13–6-at mutasson az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője – jelentjük, mindkettő hibátlanul működött. Éppen az első játékrész hajrája mutatta meg, hogy hibázni nem szabad. Az eladott labdáknak köszönhetően feljöttek a vendégek, hat perc alatt hét gólt szereztek. Szerencsére a 29. percben két szegedi gól is született, így nyugodtan mehettek pihenni a Tisza-partiak, 18–13.

Nem tetszett

Marko Laszica kapott egy hatalmas lehetőséget az élettől. A montenegrói válogatott jobbszélső Roberto Parrondo sérülése miatt az első számú játékossá lépett elő a posztján. Bizonyíthatna, eladhatná magát. Az amúgy hihetetlenül kedves és aranyos kézilabdázó azonban most sem váltotta meg a világot, sőt a csapat egyik leggyengébb láncszeme volt.

A hangulat sem volt olyan félelmetes, mint amit megszoktunk. A korai kezdés is színházi légkört teremtett, a lelkes B közép hiába próbálta a szendergésből felébreszteni a nézőket, kevesen vették a lapot, és kezdtek el ordítani. Pedig a drukkerekre nagy szüksége lett volna a csapatnak. A második harminc percben jóval gyengébben játszott a Pick, mint azt tette az első játékrészben. Akadozott a támadásvezetés, lyukassá vált a fal, a franciák pedig szélről igen eredményesen játszottak, leginkább a balszélsőjük villogott. A kezdeti gyengélkedés után a szlovén válogatott kapus, Skof is jól fogott, Vranjes pedig teljesen jogosan kapott piros lapos kiállítást, igaz, Feliho is hasonlót érdemelt volna. Ahogy fogyott az erő, úgy lett minden játékos bizonytalan. A Pick többször is eldönthette volna a meccset, azonban nem tette, így az utolsó percben egy gólra jött fel a Nantes. A győzelmet semmi sem veszélyeztette, és hasonló eredmény született, mint Csurgón, azaz 28–27-re nyert a Pick. A győzelemnek pedig örülni kell, főként azért, mert ez volt zsinórban a 24. Pick-siker.

A Tisza-parti együttes kedden 7.30-kor kel útra Svédországba, ahol szerdán 19 órakor a C csoport második fordulójában lép pályára. Az, hogy Vladimir Vranjes kap-e eltiltást, ma délelőtt Bécsben kiderül.

A csoport másik meccsén: Tatran Presov (szlovák)–Kristianstad (svéd) 37–30. További eredmény: León (spanyol)– Csurgói KK 28–19.

A Szurkoló hangja

Rovatunkban internetes hozzászólásokból szemezgetünk. A Pick drukkerei az alábbi kommeteket fűzték a tegnapi meccshez a delmagyar.hu és a csapat Facebook-oldalán.

Ferenc: – Tetszett a játék, kell egy ütőképes második sor. Hajrá, Szeged!

Brigitta: – Személyesen szurkoltam a 2. sorból, rekedtre ordítottam a hangom, olyan izgalmas lett sajnos a vége, de a lényeg, hogy nyert a Pick!

István: – Már aggódtam, hogy ki dobja a heteseket, ha Larholm elmegy, de Zsolti ezt is tudja!

Árpád: – Szép játék volt, csak a vége megint! De azért hajrá, Szeged!

Éva: – Nem gondoltam volna az 55. percig, hogy a végén izgulni kell!

Így látták a főszereplők

Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője: – Kiválóan kezdtünk, ám a második félidőben visszahoztuk ellenfelünket. Kulcsmomentum volt Vranjes piros lapja, illetve az, hogy a franciák játékosa csak két percet kapott. A legfontosabb a győzelem, mostantól pedig a svédországi összecsapásra készülünk.

Thierry Anti, a Nantes vezetőedzője: – Nehézzé tettük a meccset magunknak azzal, hogy rosszul kezdtünk, és hátrányba kerültünk. Taktikai változtatásokkal és cserékkel próbáltunk változtatni, de volt olyan pillanat, amikor azt hittem, teljesen összeomlunk. Entrerrios nem léphetett pályára, Maqueda pedig nem először maradt el a tudásától a szezonban, ezek is hozzájárultak a vereséghez.

Balogh Zsolt, a Pick Szeged válogatott átlövője: – Döcögős volt
a vége, ezt sajnálom, ám a sikernek örülök. Nem a legjobb ilyen korai időpontban játszani, de szerencsére tudtuk ezt kezelni. A svéd Kristianstadot nem ismerem, ám itt nincsenek gyenge csapatok, így biztosan nehéz meccs vár ránk idegenben a jövő héten. Azon leszünk, hogy továbbra is megtartsuk a győzelmi sorozatunkat
.

Valero Rivera, a Nantes spanyol válogatott légiósa: – Álmosan játszottunk a meccs elején, a Pick pedig meglepett minket, és elhúzott. Szegeden nehéz játszani a szurkolók miatt, úgy gondolom, megtettük, amit lehetett, ám nem tudtunk pontot szerezni.