2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 27°C Még több cikk.

Napraforgós érmek

Mintegy 13 ezer futó vett részt a budapesti Plus maraton különböző versenyszámaiban, a szegediek közül a klasszikus 42 kilométeres távon harmincketten, a 30 kilométeresen tizenhárman indultak.
Az említett szegedi különítmény közel felét a Napraforgó Futóklub sportolói tették ki. Közülük a legjobb eredményt a maratoni távon Lukácsi István érte el, akinek abszolút 35. helyezése korosztályos győzelmet is jelentett. Korcsoportjában Rostás Pál 2., Répássy Ferenc 7., Molnár Mihály 8. Tari László 27. lett.

A nők között a legjobb szegedi eredményt Jóné Bán Roberta érte el, élete első maratonján 4 órán belül teljesített, és az abszolút 32. helyen végzett. A „napraforgók" közül korosztályában 11. lett Dobó Katalin, 24. Farkas Mária. A 30 km-es versenyben Dezső Sándor a 11. helyen ért célba.