2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Napsütötte parádé: A-Híd Szeged-Kaposvár 19-5

Szeged - Az A-Híd Szeged férfi vízilabdacsapata minden várakozást felülmúlt a Kaposvár ellen, Nagy Viktor parádés védéseivel és a mezőnyjátékosok közönségszórakoztató támadásaival 19-5-ös győzelmet aratott.

A-Híd Szeged-Kaposvár 19-5 (4-1, 5-1, 3-0, 7-3)
Férfi vízilabda OB I, alapszakasz, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Petik, Füzesi.
A-Híd Szeged: Nagy - Kiss 2, Seman, Decker, Szivós 3, Juhász 1, Tóth 5. Csere: Kunac 2, Hegedüs 2, Jansik 1, Molnár T. 2, Sánta 1, Vincze. Edző: Vincze Balázs.
Kaposvár: Szécsi - Berta 1, Dőry 3, Juhász-Szelei, Gros, Surányi, Benics. Csere: Lajkó (kapus), Prikidánovics, Szilvasán 1. Edző: Fekete Szilveszter.
Gól - emberelőnyből: 9/2, ill. 6/0.
Gól - ötméteresből: 3/2, ill. 2/1.
Vincze Balázs: - Amit vártam ettől a mérkőzéstől, maximálisan megkaptam. A játékosoktól, a nézőktől és az időjárástól egyaránt.
Fekete Szilveszter: - Tíz játékossal érkeztünk, két játékos pedig gyorsan két személyi hibáig jutott, ami korlátolta a lehetőségeinket.

4. negyed (7-3)

8. negyed:
A két világbajnok sziporkázik: Nagy Viktor bravúrral véd, majd ziccerét egy szépségdíjas tolással értékesíti Szivós Márton. 19-5 Nagy Viktor újra villan. Aztán újra! A slusszpoén Juhász Zsolté lehetne, de elvéti a ziccert. Ettől függetlenül nem lehet panaszunk, igazi csemege volt ez a bajnoki: az izgalmak elmaradtak, de a parádés villanások nem.

Napsütötte parádé: A-Híd Szeged-Kaposvár 19-5. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

7. perc: Hegedüs Gábor kap ezúttal remek labdát centerben, kiemelkedik a vízből, majd bevarrja. 18-5

6. perc:
Az ötméterest Szivós Márton vállalja, gond nélkül értékesíti. 17-4 Több gólt kapunk, mint az első három negyedben összesen, kicsit kienged a Szeged, amit Berta használ ki. 17-5

5. perc:
Egy ügyes labdaszerzés után Jansik Szilárd kerül ziccerbe, ki is használja. 16-4

4. perc: Tót Márton góljára Szilvasán patrik válaszol. 15-4

3. perc: Molnár Tamás is felavatja a csereként beszálló kapusvári hálóőrt, Lajkó Nikolast. 14-3

2. perc: Sánta Dániel is szép gólt jegyez! 13-3

1. perc: Dőry Farkas éhes a gólokra, még mindig. Harmadik góljával védi a kaposváriak becsületét. 12-3

3. negyed (3-0)

7. perc:
Tíz, tíz, tíz! - énekli a B-közép! Végre összejött a két háromszoros olimpiai bajnok csatája, amit Molnár Tamás nyert Szécsivel szemben. 12-2

5. perc:
Végre sikerül! Centerből szerez gólt Aljosa Kunac, nagyon megérdemelte. 11-2 Nagy Viktor továbbra is parédzik. Idézhetnénk híres barcelonai felkiáltását: "Ma nem!"

4. perc: Játszik a Szeged, Kunac visszakapja a csodapasszt, de a svédcsavar hatástalan.

3. perc: Aljosa Kunac hátul is hasznos, ziccerben éri utol a kaposvári játékost, majd megszerzi tőle a labdát.

2. perc: Gyönyörű gól!!! Aljosa Kunactól egy fantasztikus passzt kap Kiss Csaba, aki kapásból a jobb alsóba zúdítja a játékszer. A közönségnek egy szava sem lehet, remek szórakozás ez a bajnoki. 10-2

1. perc:
Ügyesen centerezik a Kaposvár, de két szegedi védővel a nyakán Gros nem tud betalálni, Nagy Viktor véd. Világbajnoki formában!

2. negyed (5-1)

7. perc:
Megmosolyogtató jelenet zajlott le. Szivós Márton  egyedül vitte kapura a labdát, Szécsivel összenézett, a háromszoros olimpiai bajnok fülig érő mosollyal várta, a két klasszis összekacsintott, aztán a világbajnok kihasználta a ziccert. Jót nevetett a közönség. 8-2

6. perc:
Dőry ötméteresét ezúttal nem tudja hárítani Nagy Viktor. 7-2 A következő kaposvári támadásnál viszont bravúrosan véd a világbajnok hálóőr.

5. perc: Tóth Márton a labda irányával ellentétesen mozgó Szécsi mellé egy gyönyörű lapos lövést ereszt el, a labda szinte lebegett a víz felett néhány centivel, újabb látványos gól. 7-1 Nagy Viktor a túloldalon ötméterest véd!

4. perc: Emberelőnyben nagyon jól védekeztek a kaposváriak, de a fór utolsó másodpercében Kiss Csaba pont talál egy labdányi helyet a jobb felsőben. Ez a gól is mérnöki pontosságú volt. 6-1

2. perc: Szivós ügyes labdaszerzése után Tóth próbálkozik egy finom ejtéssel, de csak a kapufát találja el.

1. perc: Juhész Zsolt Szécsi feje fölé lövi az ötméterest, a fekső lécről a képzeletbeli gólvonal mögé pattan a labda. Kicentizte. 5-1

1. negyed (4-1)

8. perc:
Szécsit kiállították, Surányi személyében mezőnyjátékos áll a kapuban. Vincze Balázs időkérése után Aljosa Kunac könnyedén betalál. 4-1

7. perc:
Kunac kiszorított helyzetből, egy védővel a nyakán próbál gólt szerezni, de Szécsinek csemege a rövidre tartó lövés.

6. perc: Hegedüs is szeretne duplázni, de a lövése csak a felső lécnek fáj.

5. perc: Tóth Márton a labda irányával ellentétesen mozgó Szécsi mellé egy gyönyörű lapos lövést ereszt el, a labda szinte lebegett a víz felett néhány centivel, újabb látványos gól. 7-1 Nagy Viktor a túloldalon ötméterest véd!

5. perc: Hegedűs Gábor villan a szélről, eddig nem panaszkodhatunk! 3-0 Dőry szépít akcióból. 3-1

4. perc:
Tóth Márton ravasz lövéssel növeli az előnyt. 2-0

3. perc:
Nagy Viktor is bemutat egy bravúrt.

2. perc: Szécsi visszavág: Szivós Márton ötméteresét védi.

1. perc: Nem kellett sokat várni az első gólra: Tóth Márton avatta fel Szécsi Zoltánt. 1-0

11.20: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából. Szebb időt el sem lehetne képzelni szeptember végén, sok szurkoló pólóban van. Napsütés, nyitott uszoda, mi kell még? Minden adott egy remek hangulatú bajnokihoz!

A harmadik forduló szegedi OB I-es mérkőzése, matiné is, ingyenes is, de cseppet sem könnyű. A somogyiak meglepetésre bejutottak a magyar kupa négyes döntőjébe, és az első két fordulóban alaposan megizzasztották ellenfeleieket. Vincze Balázs vezetőedző épp ezért senkit sem pihentet a keretből, mindenkire szükség lesz a háromszoros olimpiai bajnok kapus, Szécsi Zoltán fémjelezte Kaposvár ellen. Természetesen a szurkolókra is, zúgjon a "Hajrá Szeged"!

Korábban:

Jelenleg négy olyan háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó van a világon, aki még aktívan játszik. Szerencsére mind a férfi OB I-ben szerepel, de Szécsi Zoltán Kaposvárba igazolásával most először fordul elő, hogy négy különböző klubban. A világklasszis kapus új csapata szombaton az újszegedi sportuszodában vizitál bajnokin, így két háromszoros olimpiai aranyérmes lesz a vízben, hiszen az A-Híd Szeged centere, Molnár Tamás is e szűk elit tagja.

– Mellette a felnőttkeret többi tagjára is számítok, az utánpótlásból pedig most nem hívok be senkit, ugyanis a megerősödött somogyiak sok problémát okoztak eddigi ellenfeleiknek, nem véletlenül jutottak a magyar kupa négyes döntőjébe. Komolyan kell venni a találkozót, az ellenfélre külön is készülünk – árulta el Vincze Balázs vezetőedző, majd hozzátette: videózás is szerepel a programban, ugyanis az Eger elleni kuparangadók pozitív tapasztalataiból szeretnének építkezni.

A mérkőzés tartogat még különlegességeket: a szombaton 11.30-kor kezdődő bajnokit ingyenesen tekinthetik meg a drukkerek, akik idén utoljára láthatnak pólómeccset nyitott uszodában, így érdemes a bajnoki után is maradni, hiszen az SZPVS korosztályos csapatainak is lehet szurkolni.

• 1. Zotya100 2013. szeptember 28. 14:35
    „Sajnálom, de ez a fránya vírus megakadályozta, hogy kimenjek. Szép volt Fiúk!!!!!”