2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Naturtex-siker a szezon legjobb meccsén: Szedeák-Falco 101-92

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata parádésan játszva győzte le 101-92-re a szombathelyi Falcót az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 101-92 (31-27, 23-28, 25-14, 22-23)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Papp, Jakab, Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 9/3, MOLNÁR A. 20, KISS ZS. 6/6, CSIRICS 26/12, BALABAN 28. Csere: Kuntics 10/3, Sztefanovics, Molnár B. 2, Mike. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Falco: MARTINICS 19/3, Perl 17/3, Will 5, Dukics 3/3, KRISZTANOVICS 22/6. Csere: Covington 17/12, Váradi -, Hall 4, Bognár 4, Bus 1. Vezetőedző: Kálmán László.
Kipontozódott: Kiss Zs. (37.).

Nikola Lazics: - Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyedben feljavult a védekezésünk. nagy győzelmet arattunk, köszönhetően annak, hogy van szív és energia a csapatban.

Zúg a csarnokban a "Szép volt, fiúk!".

IV. negyed (101-92)

10. perc: Perl ellen faultol Kuntics. Perl első büntetője kimarad. A második jó 95-90. Martinics faultol. Kuntics mindkettőt bevágja 97-90. Kuntics blokkja tisztának tűnik, de fújnak érte. Perl 97-92. Balabannak odaütnek, fault. Will dumál, ez meg technikai. Nekünk meg megvan a meccs! Balaban az elsőt kihagyja, a második jó, a harmadik is 99-92. Balaban! Jereminov labdaszerzésa után zsákol! 101-92! Megvan a nyolcadik siker a szezonban!

9. perc: Perl, ez hármas 93-87. Molnár András szlalomozik 95-87. Martinics 95-89.

8. perc: Csirics álompasszából Balaban 91-84. Kuntics dobása beszédül 93-84. Kiss Zsolt kipontozódik. Kiválóan játszott a kapitány. Perl-büntető 93-85.

7. perc: Krisztanovics büntetői, majd Balaban 89-84.

6. perc: Sztefanovicsra fújnak véleményes faultot.

5. perc: jó szegedi védekezés. Martinics 87-82.

4. perc: Krisztanovics hármasa 87-80.

3. perc: Covington 87-77. Csirics fontos labdaszerzése!

Szedeák-Falco Újszegeden.

2. perc: itt a válasz! Molnár András labdát szerez, bedobja, és egy faultot is kiharcol. A büntető nem jó, de 83-75-nél miénk a labda. Balaban 85-75. Micsoda kosár! Balaban passzából Csirics zsákol! 87-75.

1. perc: Will ziccere, majd Molnár András duplája 81-71. Covington hármasa hibátlan 81-74. Jereminovra fújnak teljesen érthetetlen technikait, a büntető bent, labda a Falcónál 81-75.

III. negyed (79-69)

10. perc: Hall faultol. Balaban közelről, ez is remek. Sőt, Molnár András dob ziccert 79-69. Vége a negyednek.

9. perc: Balaban húz be egy lepattanót 75-69.

8. perc: Jereminov, majd Krisztanovics 73-69.

7. perc: Covington faultol. Molnár András megkerüli Hallt 69-65. Molnár büntetőzik jól 71-65. 13 szegedi pont után Martinics eredményes 71-67.

6. perc: újabb jó szegedi védekezés. Csirics vág be egy hármast, 58-65-ről lett 67-65.

5. perc: Molnár András 60-65. Ez nagyon kellett. Balaban kosár, Kiss Zsolt labdaszerzés 62-65. Jereminov 64-65. Most a Falco kér időt.

4. perc: Perl most szép kosarat szerez 58-63. Krisztanovics kosara 58-65. Szegedi időkérés.

3. perc: Kiss Zsolt oszt ki egy blokkot Perlnek.

2. perc: Balaban dob egy homályt. Krisztanovicsé jó 56-59. Csirics emberrel a hátán megy öt métert, majd kosarat szerez 58-59. Krisztanovics 58-61.

1. perc: nézzük a folytatást. Perl kosarával indul a negyed, majd Balaban eredményes 56-57.

II. negyed (54-55)

10. perc: Mike eladja, jön is helyette Jereminov. Csirics kap sportszerűtlent. Perl büntetői, majd Hall 52-55. Jereminov lepattanó dobásából Csirics talál be 54-55. Félidő!

9. perc: Mike János a pályán. Kuntics egyik büntetője bent 52-47. Martinics 52-49. Perl betörésből, szegedi időkérés 52-51.

8. perc: Csirics kap egy kis puhenőt. Bus büntetője 46-47. Balaban dobása hibátlan, Kunticsé is az, utóbbi tripla 51-47. Szombathelyi időkérés.

7. perc: Kuntics büntetői bent 46-44. Dukics passzából Krisztanovics 46-46.

6. perc: Csirics vetődve szerez labdát, Molnár Bence aratja le a hasznot 44-41. Covington, tripla 44-44.

5. perc: Csirics ihletett formában, ez is tripla 42-39. Bognár 42-41.

4. perc: Martinics megcsinálja egyedül 37-37. Csirics labdát szerez, majd be is fejezi 39-37. Bognár 39-39.

3. perc: Csirics villan 35-32. Molnár András helyén a testvér, Molnár Bence a pályán. Covington hármassal egyenlít 35-35. Balaban, ziccer 37-35.

2. perc: Kuntics a pályán. Balaban büntetői jók 33-30. Covington kosara jó, a büntető nem 33-32.

1. perc: Balaban ziccere most kimarad. Martinics hármasa 31-30.

I. negyed (31-27)

10. perc: Dukics faultol. Molnár András remek ziccert dob, félig háttal a gyűrűnek 31-25. Martinicsé az utolsó szó 31-27.

9. perc: Csirics leheletfinom megoldásából is kosár lesz 27-25. Molnár András is eredményes, szombathelyi időkérés 29-25.

8. perc: Balaban sem ront 25-22. Covington, hármas 25-25.

7. perc: micsoda meccs! Kiss Zsolt vág most hármast 21-17. Perl. Kitalálják? Tripla volt 21-20. Jereminov a palánk segítségével, Hall egyszerűbben 23-22.

6. perc: Csirics üt el egy labdát, de már leszálló ágban, így megadják 15-17. Megint Csirics, ez is hármas! 18-17.

5. perc: Balaban zsákol egyet 15-15.

4. perc: az exfalcós Csirics is betalál 7-10. Martinicsra fújnak faultot. Csirics! Triplával egyenlít 10-10. Krisztanovics, ez is hármas. Jereminov! Ez is tripla! 13-13.

3. perc: Krisztanovics közelije után Kiss Zsolt hármasa jó 5-7. Dukics hármasa. Emlékszik még a szegedi palánkra 5-10.

2. perc: Martinics, majd Molnár András 2-5.

1. perc: Will 2 plusz 1-es akciójával indul a meccs 0-3.

17.57: a kezdés előtt megemlékeznek a 2014 decemberében elhunyt dr. Dobó Andrásra, aki 1937-ben született, 1951-ben ismerkedett meg a kosárlabdával a Radnóti Miklós Gimnáziumban, az SZVSE és a SZEAC játékosa volt 1970-ig.

17.50: a Falco már tegnap elindult a meccsre, este Kecskeméten edzettek egyet. Ha mér Kecskemét: a hírös városiak edzője, Ivkovics Sztojan is ott ül a lelátón megfigyelőként.

17.37: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

A tabella hetedik helyét foglalja el a Naturtex-SZTE-Szedeák a férfi kosárlabdázók NB I A csoportjában. Ha a középszakasz végén is így állna az együttes, bejutna a rájátszásba. Addig azonban még bőven van feladat, és mivel sűrű a mezőny, bravúrokra is szüksége lesz az együttesnek, hogy megtartsa esélyét a play offra. Ilyet szerdán mutathat be legközelebb a Naturtex, mivel a 15 meccséből 11-szer nyerő, a negyedik helyen álló Falco lesz az ellenfél. Nikola Lazics edző és Andrija Csirics korábbi csapata. Apropó Csirics: a Szedeák légiósa az egész hétvégi forduló legjobbjának bizonyult.

– Nem lesz könnyű dolgunk, de ha úgy tudunk védekezni, mint a MAFC ellen a harmadik negyedben, nyerhetünk – mondta Lazics. – A Falco erőssége a támadójáték, éppen ezért nekünk védekezésben kell felnőni a feladathoz. Megkönnyíti a helyzetem, hogy a magas posztokon immár Sztefanovics Ivanra is számíthatok, mert bár csak kilenc percet játszott a MAFC ellen, ezalatt is megmutatta, hogy lehet rá számítani, elégedett voltam vele – tette hozzá.

Hogy mennyire igaz, amit Lazics a Falco támadójátékáról mondott, jelzi, hogy a szombathelyiek dobták eddig a legtöbb pontot az A csoportban: 1371-et. A találkozó holnap 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a delmagyar.hu online tudósítással jelentkezik a helyszínről.