2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Naturtex-SZTE-Szedeák: csak a hajrá döntött

Jó meccset játszott, és csak a hajrában maradt alul a Naturtex-SZTE- Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a bajnokságot vezető Sopron elleni mérkőzésén. A 84–73-ra elveszített összecsapáson a szerb center, Darko Balaban 32 pontot szerzett.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Soproni Sördögök 73–84
(20–19, 17–20, 17–27, 19–18)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur, Farkas G., Balog Gy.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 9, MOLNÁR A. 15, Kiss 6/6, Csirics 4, BALABAN 32. Csere: Mike 3/3, Kuntics 2, Révész 2, Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Soproni Sördögök: THOMAS 9/3, Ruják A. 9/3, BORISZOV 24/12, Dénes 9/6, Tóth G. 6. Csere: POSCIC 14, Edwards 8/3, Takács, Trepák 5/3. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Az esélytelenség nyugalmával léphetett pályára a Naturtex-SZTE-Szedeák a Soproni Sördögök ellen, mégsem lett lefutott a férfi kosárlabda NB I A csoport 14. fordulójában lejátszott bajnoki az újszegedi sportcsarnokban.
Nikola Lazics csapata annak ellenére egyenrangú ellenfele tudott lenni a listavezetőnek, hogy sérülés és betegség miatt Molnár Bence a padon ülte végig a találkozót, Vágvölgyi Ákos, Wirth Ádám, Csorvási Levente és Varga Zalán pedig csak civilben volt ott a lelátón. Velük ült Vida Máté is: az irányító a nyáron távozott külföldre a csapattól, ám most megnézte egykori társait. A klub sem feledkezett meg róla, Bonifert Domonkos ügyvezetőtől egy ajándékcsomagot vehetett át a kezdés előtt.

Fotó: Frank Yvette
32 pont. A Szedeák pontjainak majdnem felét Darko Balaban (középen) szerezte. Fotó: Frank Yvette

Szóval a meccs: remekül indult, 17–7-nél tíz ponttal vezettek a hazaiak. Az azonban már ekkor látszott, hogy míg Lazics hat embert forgatott a pályán, soproni kollégája, Sabáli Balázs kilenc azonos képességű embert küldhetett harcba. Előbb egyenlítettek a vendégek, majd átvették a vezetést, ám a nagyszünetben így is csak két pont volt a különbség (37–39). A bajnokit a harmadik negyedben bukta el a Szeged, amikor a soproni triplák behullottak, míg a hazai oldal percekig szerzett pont nélkül maradt.

Mindezek ellenére dicséret illeti a csapatot, mert a végsőkig küzdött, és szorossá tette a mérkőzés végét – 77–71-nél valós esély volt arra, hogy meglepetés szülessen. Ráadásul úgy, hogy az egyre több rutint szerző 19 éves Révész Ádám mellett ezúttal a 18 éves Mike János és Meleg Károly is lehetőséget kapott. Utóbbi harmadszor lépett pályára az élvonalban, eddigi két perc játékidejéhez ezúttal hatot tett hozzá.

Fotó: frank Yvette
Lazics mester a vereség ellenére is megdicsérhette tanítványait. Fotó: frank Yvette

Meg kell emlékezni Darko Balaban teljesítményéről: a szerb center remekelt, 32 pontja mellett 14 lepattanót is szerzett – Molnár Andrással jól megértették egymást. A Szedeák legközelebb szerdán játszik, Kiss Zsolték 18 órától a Kaposvár vendégei lesznek.

Nikola Lazics: – Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a listavezetőnek. A keret több tagja sérüléssel bajlódik, és sajnos a kinti dobásaink sem sikerültek, ezért vesztettünk.

További bajnoki eredmények: Jászberény–Alba Fehérvár 88–87, Atomerőmű–Pécs 80–68, MAFC–Kaposvár 78–79, Zalaegerszeg–Nyíregyháza 64–80.

Középszakasz: három csoportban

Alig vagyunk túl az alapszakasz felén, ám nem árt átismételni, hogy néz ki az idei NB I A csoport lebonyolítása. Az utolsó, 26. fordulót március első hétvégéjén játsszák a csapatok a kiírás szerint. Ezt követően a középszakasz következik, ahol felső-, közép- és alsóházban csatáznak a résztvevők. A felsőházban öt együttes kap helyet: az Adria Ligában szereplő, így csak a középszakaszban bekapcsolódó Szolnok mellett az alapszakasz első négy helyezettje kvalifikálja magát. A felsőház résztvevői az ott elért eredményeik alapján biztos indulói a nyolccsapatos rájátszásnak. A középházban indulhatnak az alapszakasz 5–9. helyezettjei. Körmérkőzéses rendszerben csatáznak, újabb nyolc találkozó vár a klubokra. Ellentétben a felsőházzal, itt a csapatok az összes alapszakaszbeli eredményüket továbbviszik, ehhez jön a középszakaszban elért eredmény. A csoport első háromja, azaz a középszakasz 6–8. helyezettjei is indulhatnak a rájátszásban. Az alsóházban az alapszakasz utolsó négy csapata (10–13. hely) méri össze tudását oda-vissza vágós rendszerben. A résztvevőknek a középszakasszal zárul az idény, kivétel az utolsó két helyen végző együttesnek, amelyek két meccsig tartó csatában döntik el, melyikük tarthatja meg élvonalbeli indulási jogát.

Hepp-kupa: ezüstérmes a Kosársuli

Nem tudta legyőzni a Debrecent a Vásárhelyi Kosársuli a férfi kosárlabda Hepp Ferenc Emlékkupa… Tovább olvasom