2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Naturtex-SZTE-Szedeák: ez már a hatodik siker!

Szerb légiósai remeklésével a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata 93–83-ra legyőzte a Körmendet az újszegedi sportcsarnokban. Ez volt Andrija Csiricsék hatodik sikere a szezonban.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Körmend 93–83
(16–27, 26–15, 23–19, 28–22)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Radnóti.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 17/3, Vágvölgyi 1, Molnár A. 8, CSIRICS 27/12, BALABAN 22. Csere: KISS ZS. 11/9, Kuntics 7/3, Révész. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Körmend: BURGESS 20/12, Lemon 11, Ferencz 9/9, Tóth N. 6, RICHARDS 21. Csere: Popadics 8/3, Sonyák 5/3, Török 3, Doktor P., Németh. Vezetőedző: Ante Perica.
Kipontozódott: Burgess (39.), Lemon (40.).

„Ej, ez de jó meccs volt!" – fogalmazott egy szegedi szurkoló a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapatának Körmend elleni NB I A csoportos bajnokija után. Bizony, ebben a mondatban minden benne volt: fordulatos összecsapás, jó hangulat, csodás kosarak, végig küzdő, harcoló és nem mellékesen 93–83-as győzelmet arató hazai csapat.

Pedig közel sem voltak boldogok a drukkerek, amikor 32–18-as vasi vezetést mutatott az eredményjelző. Pocsékul kezdett a Szedeák, és ezt a szezonban vergődő, most viszont jobb napot kifogó Körmend kihasználta. Nikola Lazics vezetőedző azonban nyugodt maradt a kispad mellett, nem toporzékolt, amit kollégájáról, Ante Pericáról nem lehetett elmondani. Persze egyszer szívesen belenéznénk a szegedi tréner fejébe, hogy mi játszódhat le benne ilyenkor, ám az biztos, hogy kifelé higgadt maradt, és ez a csapatra is nyugtatóan hatott.

Zsinórban három győzelem. Jereminovék fantasztikus nyolc napon vannak túl, minden elismerést megérdemelnek. Fotó: Kuklis István

A Szedeák felzárkózott, a félidőben döntetlenre állt (42–42), a harmadik negyed közepére pedig a 14 pontos hátrányából 14 pontos előnyt faragott (59–45). Ha a Zalaegerszeg legyőzésekor elmondtuk, hogy a klub saját nevelésű játékosai hozták össze a sikert, akkor most ki kell emelnünk a légióstriót. A három szerb, Darko Balaban, Andrija Csirics és Branko Jereminov kifogástalanul játszott: nemcsak eredményesen, de közönségszórakoztatóan is kosárlabdáztak.

Balaban megint zsákolt kettőt, ráadásul mindkettő egykezes volt: előbb a gyűrű alatt áthaladva ugrott fel, és húzta be visszafelé nyúlva a labdát, majd olyan három méterről „repült" a palánkig – összesen 22 pontig jutott. Jereminov szerdához hasonlóan most is dupla duplát ért el, 17 pontja mellett 11 gólpasszt osztott ki. Andrija Csirics? Nem véletlenül mondják róla, hogy ilyen jó légiósa nem volt még a Szedeáknak! Fantasztikusan játszott, 27 pontja mellett szedett 10 védőlepattanót, és szerzett 7 labdát. Az internetes statisztika szerint 45 IBM-pontig jutott, amely extraklasszis teljesítményt jelent.

Ha ehhez hozzátesszük, hogy Kiss Zsolt megint akkor dobta a tripláit, amikor az ellenfél felzárkózhatott volna, nem nehéz kitalálni, hogyan is nyerte meg hatodik bajnokiját a Szedeák. Idén még egy van hátra: pénteken 18.30-tól a Pécs vendége lesz a szegedi együttes.

Nikola Lazics: – Az elején tompák voltunk, a második negyedtől azonban elkaptuk a fonalat, és közönségszórakoztató mérkőzésen fordítottunk. Dicséret illeti a fiúkat, mert nyolc nap alatt három győzelmet arattunk.

További eredmények: MAFC-Pécs 72–79, Kaposvár-Falco 100–84, Zalaegerszeg-Atomerőmű 53–101.

MOL-Pick Szeged: hamar eldöntötték

Tíz góllal, 35–25-re nyert a PLER otthonában a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a… Tovább olvasom