2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Naturtex: a diótörő - szegedi kiadás

Jerrell Williams 31 pontjának és a remek csapatjátéknak köszönhetően a Natutex-SZTE- Szedeák 88–81-re nyert Körmenden. A szegedi együttes három győzelem mellett három vereséggel a 7. helyen áll a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.
Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 81–88 (16–25, 27–19, 24–17, 14–27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 6. forduló. Körmend, 1400 néző.
Vezette: Benczur, Ádám, Boros.
Körmend: FEARS 15, Ferencz 13/9, Fodor G. 2, Farkas 5/3, RAKOCSEVICS 18. Csere: Török 8, Summers 6, Kutasi 4, Grebenár, Kusnyer 10/9, Sonyák. Vezetőedző: Hencsey Tamás.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/6, LEVY 16, Kiss Zs. 6/6, WILLIAMS 31, CSORVÁSI M. 17. Csere: Vida, Csorvási L., Wirth 6/6. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Kemény dió! – ezt írtuk a Naturtex-SZTE-Szedeák körmendi bajnokija előtt, utalva arra, hogy a szegediek legutóbb 2002 őszén tudtak nyerni a Vas megyei kisvárosban a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Ehhez képest a második negyed elején már 31–16-ra vezettek a vendégek, ám ekkor még nem lehetett örülni, hiszen a harmadik negyed végén 67–61-es körmendi vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó tíz perc azonban a szegedieké volt, Kiss Zsolt második triplája után, 83–78-nál pedig az utolsó másodpercekben annyira nem is kellett izgulni a sikerért (88–81). A szegediek megtörték azt a bizonyos kemény diót!

Az amerikai Jeremy Fears (8) és a szerb Branko Jereminov csatáját utóbbi nyerte. Fotó: MKOSZ
Fotó: MKOSZ

Tetszett
Újra éles végjátékot nyert a Szedeák idegenben: ez olyan plusz, amely eddig nem volt meg a csapat fegyvertárában. Bár a meccs elején szerzett előnyt nem tudták megtartani, legalább akkora érdem, hogy felálltak a padlóról, és a hajrában fordítottak.

Nem tetszett
Nem sok negatívumot lehet egy ilyen siker után találni, ám az szembetűnő, hogy a cserepadról nem sok támogatást kapott a kezdőötös, mindössze Wirth két tripláját lehetett beírni a jegyzőkönyvbe. Vida 18, Csorvási Levente 9 perc alatt nem szerzett egy pontot sem.

– Fontos meccs volt, mert szerettük volna megmutatni, hogy tudunk csapatként fejlődni, emiatt rengeteg extra munkát végeztünk a héten – mondta lapunknak Jerrell Williams, a 31 pontig jutó amerikai légiós. – Remek hangulat volt a csarnokban, 1400 szurkoló előtt játszhattunk, kiválóan éreztem magam a pályán. Bár volt olyan pillanat, amikor összeroppanhattunk volna, nem estünk szét, megmutattuk, hogy a csapatnak mekkora szíve és kitartása van.

A légiós gyengébben kezdte a szezont, ám most zsinó
rban harmadik remek meccsét játszotta, ezúttal is csapata legeredményesebb játékosa volt.

– Rengeteget segít Jonathan (Levy – a szerk.) jelenléte, olyan ő számomra, mint a bátyám. Fontos tanácsokat ad, ezzel egyre profibbá válhatok. Az sem mellékes, hogy érzem, az edzők és a társak bíznak bennem, így pedig sokkal könnyebb a legjobbamat nyújtani – tette hozzá Williams.

A Szedeák három győzelemmel és három vereséggel a hetedik a táblázaton, legközelebb pedig hazai pályán szerepel: szombaton 18 órától az ugyanilyen mérleggel álló Kaposvárt fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Bonifert Domonkos: – Igyekeztünk felkészülni a Körmendből, úgy látszik, ez nem sikerült rosszul. Igazi csapatmunkával sikerült nyerni, ez minden együttesnek a dicsőségére válna egy ilyen katlanban. Külön jólesett, hogy megtapsolt minket a körmendi közönség.

Megye II.: minden helyzet kimaradt a mindszenti rangadón

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a százszázalékos Mindszent fogadta a szintén az élmezőnyhöz tartozó Bordány csapatát. Tovább olvasom