2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Naturtex: megtört a jég, győzelem Debrecenben!

A Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata 80-66-ra nyert Debrecenben, ezzel megszerezte negyedik győzelmét az NB I A csoportjában.
Debrecen-Naturtex-SZTE-Szedeák 66-80 (13-23, 18-16, 17-23, 18-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Debrecen, 150 néző. Vezette: Földházi, Frányó, Fodor.
Debrecen: Helmeczi 3/3, Izzo 7/3, SMITH 23, STAFFORD 15/6, Cseh 5/3. Csere: Mladenovics 10/6, Kovács 3/3, Vas, Pék. Vezetőedző: Jason Okrzesik.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Fekete 2, Gurley 8/6, Jones 7/3, DUKICS 28/15, CSORVÁSI M. 26. Csere: Kiss Zs. 6/6, VIDA 3, Tanács. Vezetőedző: Molnár József.
Kipontozódott: Cseh (29.).

Megtört a jég: a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata hat vereség után tegnap Debrecenben újra nyerni tudott, 80-66-ra legyőzte a hazaiakat. Nem volt könnyű siker, a debreceniek végig szorongatták Molnár József csapatát. A Szegednél a két magas ember, Csorvási Milán és Nebojsa Dukics volt leginkább elemében, előbbi 26, utóbbi 28 pontot szerzett, Dukics ráadásul öt triplát is dobott.

A félidőben nyolc pont volt a vendégek előnye (31-39), majd a debreceni kosaraknak köszönhetően 44-45 is állt az eredményjelzőn. Fordítani azonban nem tudtak a hazaiak, sőt 46-47 után egy 15-0-ás sorozatot mutatott be a Naturtex, így 62-46-os vendégvezetésnél, a harmadik negyed végén már-már eldőlt a meccs. A negyedik játékrészben azért még lehetett izgulni (53-69 után lett 64-69), ám végül a nagyobb játéktudás a szegediek javára döntötte el az összecsapást.

A Debrecen tizenkét forduló után továbbra is nyeretlen az A csoportban, a Szedeák pedig első idegenbeli, összességében pedig negyedik sikerével felzárkózott a középmezőny végéhez. Kiss Zsolték legközelebb jövő szerdán, Nyíregyházán lépnek pályára.

Molnár József: - Nem volt könnyű győzelem, remélem, hogy a sikerrel elindultunk előre. A kritikus szakaszokban tudtunk újítani, és ezúttal jó döntéseket hoztunk. A csapat diadala volt.

Boda Boglárka és Pápai Balázs aranya a nemzetközi tollaslabdaversenyen

Jól szerepeltek a szegedi Tisza Tollas SE versenyzői a hagyományos budapesti, öt nemzet részvételével megrendezett Mikulás-kupán. Tovább olvasom