Szenzációs utolsó játékrészt produkálva a Naturtex-SZTE-Szedeák tegnap este 77–71-re legyőzte a férfi kosárlabda NB I A csoport egyik élcsapatát, a Kecskemétet, és megszerezte szezonbeli második sikerét.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét 77–71 (14–23, 18–19, 19–19, 26–10)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Török, Vétek.
Szedeák: DRAHOS 7, LEVY 12, Kiss Zs. 4, IVOSEV 25/9, DUKICS 19/9. Csere: Molnár M. 5/3, Vida 5. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kecskemét: Kelley 13/3, WITTMANN 29/18, Radonjics 11/9, Dénes 5/3, Bencze 1. Csere: Hegedűs 6/6, Vukadinov 3, Csorvási M. 3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Kipontozódott: Ivosev (38. p.)

A tények röviden: a Naturtex-SZTE-Szedeák 77–71-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. A végeredmény azonban nem mutatja, milyen kaotikus meccset is játszott a két csapat, és hogy a Szedeák mekkorát küzdött azért, hogy összejöjjön ez a siker.

A kezdésnél például az öltözőben maradtak Drahosék, 13–0-ra lépett el négy perc alatt a Kecskemét. Az eddigi hat meccséből ötöt megnyerő vendégcsapat remek dobószázalékkal kezdett, a tripláik rendre betaláltak, az első félidőben 14 kísérletükből 9 is pontos volt. Ugyanez a szám a Szegednél 14/3 volt.

Ezt ki gondolta 0-13-nál? Szedeák-Kecskemét 77-71. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A félidőben és a negyedik negyed előtt is tíz pont volt az Ivkovics-csapat előnye (és ez inkább a Szedeákra nézve volt hízelgő), ekkor nem sokan fogadtak volna a szegedi sikerre. Ivosevéket azonban nem érdekelték az oddszok, és lehet, hogy az is eszükbe jutott, a Beton és a Pick nagyszerű hétvégi diadala után nem akarnak belerondítani a hibátlan szegedi sporthétvégébe.

Éppen a szerb fiú, Tomiszlav Ivosev volt a Szedeák legjobbja, nem először a szezonban, gyakorlatilag minden helyzetből betalált, és bár a csapat nem játszott hibátlanul, Dukics dobása után 66–66-nál egyenlő volt az állás. A feljavuló Levy kosara azt jelentette, hogy 68–66-nál először volt az előny a hazai csapatnál, de hát azt mondják, elég akkor vezetni, amikor már nincs ideje fordítani az ellenfélnek. A Szedeák ehhez tartotta magát, a kipontozódó Ivosev nélkül sem rontotta el a végjátékot, így a gárda szezonbeli második sikerét is megünnepelhette.

Fodor Péter: – Gyenge kezdés után keményen küzdve, egyre jobban játszva ledolgoztuk tekintélyes hátrányunkat. Ez a győzelem a szív diadala.

További eredmények: Níregyháza–Zalaegerszeg 82–71, Debrecen–Körmend 60–84, Szolnoki Olaj–Pécs 109–80, Sopron–Falco 61–62, Kaposvár–Atomerőmű 82–60, Jászberény–Albacomp 61–90.

Törhetetlen a Beton

A férfi vízilabda OB I 7. fordulójában a nagy bírói nyomás alatt játszó Szeged Beton a… Tovább olvasom