2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

NB II: bevették a szegedi várat

Megszakadt a Szeged 2011 hazai hibátlan mérlege, miután a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 13. fordulójában az Eger a Vasutas-stadionban 2–0-ra győzött.
Szeged 2011–Eger 0–2 (0–1)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 13. forduló. Szeged, Vasutas stadion, 500 néző. Vezette: Mészáros I.
Szeged 2011: Trepák 0 – Podonyi 5, Magyar Gy. 6, Tóth I. 6, Radnai 5 – Laczkó J. 5, Puskás Cs. 5 – Orosz 6, Folmer 5, Gahwagi 5 – Bernáth 5. Megbízott edző: Takács László.
Eger: Sztankó – Preklet, Knakal, Bíró, Sallai – Balogh Katona – Hamouz, Farkas, Bojtor – Pavlov. Edző: Simon Antal.
Gólszerzők: Pavlov a 9., Farkas a 70. percben.
Sárga lap: Preklet a 13., Laczkó a 59., Knakal a 67., Bernáth a 72. percben
Csere: Bojtor helyett Benke a 60., Pavlov h. Koós a 60., Gahwagi h. Reyes a 75., Farkas h. Hristov a 85. percben.

Góltörténet(ek)
9. perc:
Balogh hozta fel a labdát a szélen, a beadás után Pavlov középről ollózott a szegedi kapuba, 0–1.
70. perc: szegedi labdavesztés után Koós és Farkas indult meg, utóbbi simán gurította el Trepák mellett a labdát. 0–2.

Ezúttal nem tudta azt a játékát nyújtani a Szeged 2011, amely jellemző volt rá az eddigi négy hazai mérkőzésen – ki is kapott. Úgy persze nehéz is jó eredményt elérni, ha egyéni hibából az Eger már a kilencedik percben vezetést szerez. Innen nem sikerült felállni, és bár a szegediek igyekeztek, kapura nagyon kevés veszélyt jelentettek. A második félidőben már több, góllal kecsegtető lehetőségük akadt Magyaréknak, a legnagyobb Folmer előtt, aki az első óra végén kétszer is tesztelhette az egri „vár" védőjét, Sztankót, ám nem tudott túljárni az eszén. És ahogy az lenni szokott, egy újabb védelmi bakiból a vendégek növelték az előnyüket – innen pedig már egyáltalán nem volt visszaút.

Szeged 2011-Eger 0-2 - a mérkőzés képei: Fotó: Karnok Csaba (galéria)
Az elmúlt négy hét eseményei nem múltak el nyomtalanul a csapat életében, ez egyértelműen látszik. A kispad „rövid", nincs versenyhelyzet a csapatba kerülésért, így aztán a lelkesedés, a motiváció is hagy kívánnivalót maga után. Mivel Bernáth megkapta ötödik sárgáját, az ő helyettesítéséről gondoskodnia kell a csapatnak. Az őszi szezonból már csak két forduló van hátra – pénteken a REAC-hoz látogat a Szeged 2011, majd jövő szombaton a Debrecen II.-t fogadja –, ezt kellene valahogy pozitív élményekkel átvészelni, majd a téli felkészülés alatt rendeződhetnek a viszonyok, és az együttes újult erővel vághat neki a tavasznak.

Takács László: – Elrontottuk a helyzeteinket, az ellenfél viszont könyörtelenül büntetett a védelmi megingásainknál.

További eredmények: Kazincbarcika–Békéscsaba 2–0, Cegléd–Mezőkövesd 1–1, Szolnok–Balmazújváros 3–0, Cegléd–Debrecen II. 0–0, Újpest II.–Nyíregyháza 3–3, REAC– Vác 3–0, Honvéd II.–Orosháza 1–1.

1. Szolnok 13 9 3 1 31 – 8 30
2. Cegléd 13 7 3 3 20 – 13 24
3. Békéscsaba 13 6 6 1 19 – 9 24
4. Balmazújváros 13 6 3 4 23 – 17 21
5. Debrecen II. 13 5 5 3 20 – 18 20
6. Kazincbarcika 13 6 2 5 14 – 16 20
7. Mezőkövesd 13 5 5 3 20 – 20 20
8. REAC 13 5 4 4 22 – 17 19