2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

NB II: kiváló kezdés, keserű vég

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó öt veretlenül megvívott találkozó után Vecsésen 2–1-re kikapott.
Hat mérkőzésenként ki lehet kapni – így ültek fel a Makó NB II-es labdarúgói a hazafelé tartó buszra Vecsésen, miután egyrészt elfogadták a hazai csapat vacsorameghívását, másrészt összegezték a Pest megyei településen történteket. A kívülálló számára különösen élvezhető, változatos és színvonalas találkozó első komoly és váratlan eseménye akkor történt, amikor a meccs előtt kiderült: a vendégek kameruni légiósa, Ngalle nem tudja vállalni a játékot. Helyettesén nem kellett sokat gondolkodni, hiszen Kulacsik Tamás az elmúlt hetekben jó formába lendült.

Aztán eljött a 23. perc, amikor az utóbbi fordulókban bal oldali védőt játszó Puskás látványos gólt szerzett, ezzel vezetéshez juttatta csapatát. Azaz ekkor nem volt különösebb probléma sem a játékkal, sem az eredménnyel. Ám a rutinos, számos NB I-es múlttal rendelkező Vecsés előbb még a szünet előtt egyenlített – Ködöböcz egy szóló és egy kényszerítő után vette be Czirbus kapuját –, majd egy védekezési hiba után a Szegeden is jól ismert, és többek által kedvelt Faragó révén már előnybe került. Ekkor jött az a bizonyos rutin, amelyet a hazai alakulat remekül kihasznált, és megőrizte minimális előnyét. A Makó minimum döntetlent érdemelt volna, de a vereséget is emelt fővel szenvedte el. Fájdalom, ezért most nem adtak pontot. A játékosok viszont megígérték még Vecsésen, az étkezőasztalnál, hogy a Debrecen tartalékjai ellen pótolják a hiányt.

Kolozsvári János:
– Jól kezdődött számunkra a mérkőzés, a vége azonban keserűre sikerült. Bárcsak mindig ilyen ritkán és ilyen körülmények között kapnánk ki.

További eredmények: Mezőkövesd–BKV Előre 3–3, DVSC-TEVA II.–Vác 4–0, Bőcs–Kazincbarcika 4–1, REAC–Hajdúböszörmény, Baktalórántháza–Szolnok 0–2, Cegléd–MTK II. 4–4.

Góltörténet

24. perc: szögletet ívelt be Bány, Vezér a 16-os vonalára, középre ütötte ki a labdát, Puskás levette azt a vonal közelében, majd egy igazítás után a jobb felsőbe lőtt, 0–1.
39. perc:
Ködöböcz indult el egyedül, egy kényszerítő után kilépett a védők közül, és kicselezte a kapust, majd a hálóba lőtt, 1–1.
61. perc: a Fradi egykori szlovákiai bal oldali védője, Szkukalek ívelte középre a labdát a jobb oldalvonal mellől szabadrúgásból, amelyet a hosszún egyedül érkező, egykori szegedi, Faragó fejelt a kapuba, 2–1.

Vecsés–Makó 2–1 (1–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 14. forduló. Vecsés, 200 néző. Vezette: Szabó S.

Vecsés: Vezér – Kőhalmi, Kiskapusi, Ködöböcz, Szkukalek – Menyhárt, Molnár V., Máj, Kurucsai, Horváth Á. – Faragó. Edző: Herédi Attila.

Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Tóth I. 5,5, Szamosszegi 6, Puskás 7 – Varga R. 5, Magyar 6, Nagy A. 5 – Kulacsik 5, Bány 6 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Puskás a 24., Ködöböcz a 39., Faragó a 63. percben.

Csere: Kulacsik helyett Schreiber a 62., Szkukalek h. Lannert a 77., Bány h. Csák a 80., Faragó h. Namuquita a 83. percben.
Sárga lap: Szamosszegi a 62. percben.

Megye II: Hevesi-Tóth–Szőreg 5–6

A labdarúgó megyei II. osztályban a legtöbb gólt, tizenegyet Újszentivánon láthatták a drukkerek. Tovább olvasom