2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

NB II: makói öröm a Hajdúságban

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC a 2010–2011-es bajnokságban megszerezte első idegenbeli győzelmét, miután Hajdúböszörményben 1–0-ra nyert.
Kényszerből igen fiatal játékosok alkották a Makó FC hajdúböszörményi kispadját: a legidősebbnek Csamangó számított, aki már régen betöltötte a 23. életévét, az átlag pedig 21,33 esztendő volt. Az előző fordulóban a Nyíregyháza ellen idegenben bravúrpontot szerzett hazaiak a játékra alkalmatlan pályán – amely hol mély, sáros, hol göröngyös volt – nem találták a Makó elleni futballt, így az első félidőben főleg a vendégek akarata érvényesült. Ennek jele volt Magyar Gy. gyönyörű gólja, aki nemcsak azért dicsérhető, mert szép mozdulattal szerezte, hanem mert a beadás közben okosan visszalépett, miután látta, a védők kifejelhetik a labdát.

A gól mellett ziccerei is akadtak a vendégeknek, volt, amikor három makói vitte két védőre a játékszert, ám az utolsó passz pontatlanra sikerült. A hajrában beszorultak a Csongrád megyeiek, az utolsó percben így kapaszkodnia kellett Halásznak, ám a kapus és a védelem megoldotta a problémákat, jól állt a lábán, kétszer pedig pontatlanul lőttek a hajdúságiak. A végén Csamangó bebiztosíthatta volna a győzelmet, már kicselezte a kapust, ám addig várt, amíg a hálóőr visszaért, így a rövidre tartó lövést hárította.

A Makó FC az első fordulóból elhalasztott találkozóján holnap 15 órától hazai pályán fogadja a Kazincbarcikát.

Kolozsvári János: – Végre sikerült ebben a bajnokságban először idegenben is nyernünk.

További eredmények: Orosháza–Bőcs 0–0, Kazincbarcika–Vác 2–2, Cegléd– Debrecen II. 5–0, Békéscsaba–Diósgyőr 0–3, MTK II.–
Újpest II. 4–1, REAC–Vecsés 0–0, Mezőkövesd–Nyíregyháza 1–1.

Csamangóék (19) foggal-körömmel harcoltak a győzelemért. Fotó: Frank Yvette
Csamangóék (19) foggal-körömmel harcoltak a győzelemért.
Fotó: Frank Yvette

Hajdúböszörmény–Makó 0–1 (0–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 17. forduló. Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Fábián.
Hajdúböszörmény: Tóth Cs. – Király L., Póti, Szilágyi K., C. Giura – Bellon, Kiss L, Bogdanovics, Nagy D. – Teffo, Simtchatcha. Edző: Lajos Ferenc.
Makó (zárójelben az osztályzataink 1-től 10-ig): Halász (7) – Podonyi (5), Magyar Gy. (7), Béres (6), Krucsó (6) – Retek (6), Nagy A. (5,5), Fülöp T. (6), Puskás Cs. (7) – Varga R. (5), Schreiber (5). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Magyar Gy. a 23. percben.
Cserék: Teffo helyett R. Giura a 62., Schreiber h. Faragó B. a 71., Varga R. h. Csamangó a 75., Póti h. Balás a 79., Nagy A. h. Bakos a 85. percben.
Sárga lap: Fülöp T. a 20., Varga R. az 50. percben.

Góltörténet
23. perc:
Fülöp T. ívelte a kapu elé a labdát az ellenfél térfelének közepéről, az oldalvonalhoz közel, amit a védők kifejeltek, a 11-es és a 16-os között Magyar Gy. mellre vette, majd félfordulattal a rövid sarokba lőtte, 0–1.

Megye II: szőregi hetes az Újszentivánnak

Gólzáporos meccseket hozott a labdarúgó megyei II. osztály első 2011-es fordulója. Tovább olvasom