2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

NB II: Ngalle-parádéval nyert a Makó FC

A kameruni Ngalle mesterhármasával 3–1-re legyőzte a Ceglédet a Makó FC a labdarúgó NB II Keleti csoportjának tavaszi nyitányán.
A játékosokkal pályára futó utánpótlás-labdarúgók, ismét felcsendülő hazai „futballhimnusz" (a Beatles-sláger Sárga tengeralattjáró dallamára a Hajrá, Makó, de k... jók vagyunk! kezdetű dal), vadonatúj, fekete-fehér szerelés a csapat szurkolói, Bálint Judit és Bálint Ildikó jóvoltából, belépőmentes nap – minden adott volt ahhoz Makón, hogy megfelelő hangulatban kezdődjön el a labdarúgó NB II tavaszi idénye. A csípős hideg ellenére – hiába sütött a nap, nem volt kellemes érzés végigállni vagy -ülni a meccset, így minden tisztelet a nézőknek – nyolcszázan gondolták úgy, megtekintik a hazai kedvencek Cegléd elleni bajnokiját.
Igazi ünnepre készült a makói labdarúgás, hiszen ezen a napon adták át hivatalosan az önkormányzat hathatós segítségével megépített műfüves pályát, amely a helyi futball történetének legnagyobb fejlesztése. Több százan vándoroltak át a lelátóról az új pálya köré a szünetben – és emiatt a szokásos, oly népszerű tombola is csak a meccs végén volt –, hogy lássák, amint büszke szüleik féltő tekintetei előtt kisgyerekek szaladnak be, és önfeledten veszik birtokukba a műfüvet. Lesz hol edzeniük, az ő jövőjük ilyen szempontból már biztos.

A ceglédiek nem találták a kameruni Ngalle ellenszerét.

A hazai játékosok is úgy gondolták, hozzáteszik a maguk részét ehhez a naphoz. Mindössze hétpercnyi esélyt adtak ellenfelüknek arra, hogy akár csak a pontszerzésben is reménykedjen. Ekkor azonban jött az ünnep hőse, a kameruni Ngalle, aki a ceglédi egyenlítés (55. perc) után a 62. percben ismét, másodszor is vezetéshez juttatta együttesét. Ez csak egyszerű, „spicces" gól volt, ám az elsőt például napokig ismételnék az európai összefoglalókban, de a harmadik is mestermunka volt. Klasszikus mesterhármast ért el mindenki Zsozsója, a Makó FC pedig kicsit visszafogott produkcióval – ez, illetve a támadójáték hiányosságai miatt zsörtölődtek is néhányan –, ám néha élményszámba menő labdatartást bemutatva győzött 3–1-re. Tegnap ennyi kellett a sikerhez.
Kolozsvári János: – Jól, győzelemmel kezdtük a tavaszt, de még van miért dolgoznunk főleg támadásban.

További eredmények: Vác–Baktalórántháza 1–0, MTK II.–REAC 2–2, Békéscsaba–Vecsés 1–0, Szolnok–Bőcs 1–1, Kazincbarcika–Hajdúböszörmény 1–0, BKV Előre–DVSC-DEAC 1–0, szabadnapos: Mezőkövesd.

Góltörténet

26. perc:
egy beívelés után a kifejelt labda a 16-os körívén lévő Ngalléhoz pattant, a kameruni légiós jobbal átvette azt, majd ballal, dropból a bal felsőbe bombázott, 1–0.

55. perc:
Selei becsapta Podonyit a bal oldalon, beadott, és a hosszún érkező Lázár öt méterről a földre fejelte a labdát, amely a hálóba pattant, 1–1.

62. perc:
villámgyors makói kontra futott a bal oldalon, amelynek végén Bány találta meg a 16-oson belül Ngallét, aki spiccel az elfekvő Rézsó mellett lőtt a kapuba, 2–1.

65. perc:
Ngalle vette le a labdát a 16-os vonalán középen, majd a jobb alsóba bombázott, klasszikus mesterhármas, 3–1.

Makó FC–Cegléd 3–1 (1–0)
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 800 néző. Vezette: Veizer.

Makó:
Czirbus 6 – Podonyi 6, Szamosszegi 6,5, Tóth I. 6,5, Krucsó 6 – Varga R. 6, Magyar 6,5, Puskás 6 – Bány 6, Ngalle 8 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.

Cegléd:
Rézsó – Miklósvári, Buzás, Bencze, Kenderes – Fekete, Lázár, Nagy Adrián – Horváth D., Bubori, Selei. Edző: Simon Antal.

Gólszerzők:
Ngalle a 26., a 62. és a 65., Lázár az 55. percben.

Csere:
Varga R. helyett Nagy Andor a 64., Horváth D. h. Kovács I. a 64., Fekete h. Balaskó Cs. a 68., Bány h. Schreiber a 72., Nagy Adrián h. Rebecsák a 75., Ngalle h. Rakonczai a 88. percben.