2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

NB II: segítséggel nyert a Loki Makón

Hiába vezetett a Makó FC a DVSC II. ellen az NB II Keleti csoportjában, Kolozsvári János csapata két gólt is kapott büntetőből, így vereséget szenvedett. A Makó három pontra van a kiesőzónától.
Makó FC–DVSC II. 1–3 (1–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 26. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Botló.
Makó FC: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Béres 4,5, Magyar 5, Krucsó 5 – Faragó Be. 5, Nagy A. 5, Varga R. 6, Puskás Cs. 6, Bakos T. 4,5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
DVSC II.: Erdélyi – Szilágyi, Mészáros, Ludánszki, Ferenczi – Sigér, Huszűk, Lucas – Farkas II B., Vinicius, Csorba. Edző: Fórián Zsolt Lajos.
Gólszerzők: Varga R. (26.), ill. Mészáros (53.), Farkas II B. (69. – 11-esből), Ludánszki (88. – 11-esből).
Csere: Nagy A. helyett Retek (5) a 30., Faragó Be. h. Csamangó (5) a 60., Schreiber h. Potolka a 67., Vinicius h. Burics a 72., Farkas II B. h. Etogo a 79., Huszák h. Mokánszki a 84. percben.
Sárga lap: Ferenczi a 43., Varga R. az 56., Ludánszki a 61., Czirbus a 88. percben.

Több NB I-es és a válogatott keretében is megforduló futballistával érkezett a Debrecen II. Makóra. Az NB II hétvégi fordulójában a hazaiak pontért, pontokért léptek pályára, Magyarék ugyanis igen közel kerültek a kiesőzónához.

Jól is kezdett Kolozsvári János csapata, a mester úgy küldte pályára az együttesét, hogy a meccs eleje kulcsfontosságú lehet. Játékosai megfogadták a tanácsot, és helyzeteket dolgoztak ki, egy pontrúgás révén pedig Varga Róbert fejesével megszerezték a vezetést.

A fordulás után sajnálhatták leginkább a hazai szurkolók, hogy a Lokiba visszatért a fogadási gyalás gyanúja miatt – egyébként jogtalanul – eltiltott Mészáros Norbert, a védő ugyanis közeli lövéssel egyenlített, a Debrecen pedig erőre kapott. A vendégek több veszélyes helyzetet is kialakítottak, ám segítség nélkül nem találtak be a makói kapuba. Csakhogy a játékvezető kétszer is a „kisloki" hóna alá nyúlt, mindkét esetben olyan tizenegyest ítélt meg a vendégeknek, ami minimum kérdőjeles, de a másodiknál például gyanús, hogy kívül is történt a szabálytalanság – már ha történt egyáltalán.

Ezzel a nyomással nem tudott mit kezdeni a hazai gárda, amelyet már a második debreceni találat megtört, majd amikor több veszélyes támadást is vezettek az egyenlítésért, jött ismét Botló sporttárs...

Négy fordulóval a vége előtt a Makó három ponttal előzi meg a kieső helyen álló Kazincbarcikát.

Kolozsvári János: – Kis csapat vagyunk, és ezt idegenben és hazai pályán is éreztetik velünk. Jobb erőkből álló együttes a Debrecen, de hagyni kellett volna, hogy a pályán dőljön el a találkozó.

További eredmények: MTK II.–Vecsés 1–2, Cegléd–Orosháza 3–1, Vác–Bőcs 2–1, Nyíregyháza–Újpest II. 4–0, Kazincbarcika–Diósgyőr 0–1, Hajdúböszörmény–Békéscsaba 1–2, Mezőkövesd–REAC 1–0.

Góltörténet
26. perc: Puskás szöglete után Varga Róbert öt méterről, tisztán fejelhetett a jobb alsóba, 1–0.
53. perc: egy szabadrúgás utáni beívelés a szabadon hagyott Mészáros elé hullott, aki 7 méterről kapásból a léc alá lőtt, Czirbus nem védhette, 1–1.
69. perc: Varga ütközött Farkas II.-vel a tizenhatoson belül, utóbbi elesett, a játékvezető pedig befújta a büntetőt, amit éppen a sértett váltotta gólra, 1–2.
88. perc: egy kontra végén Czirbus jött ki a kapujából, majd a 16-os vonalánál találkozott Lucassal. A vendégek újabb tizenegyest kaptak, amit ezúzzal Ludánszki lőtt a hálóba, 1–3.

Magosi remekelt a gyulai salaknyitányon

Második helyen fejezte be a salakmotoros egyéni bajnokság gyulai első fordulóját Magosi Norbert, aki… Tovább olvasom